EFES-MERYEM ANA-ŞİRİNCE TURU
Marmaris - Fethiye
15.10.2023 (Pazar-Sunday)

Açıklama

Günübirlik bu gezimizde Dünyanın en eski metropollerinden biri olan, demokrasinin temellerinin atıldığı, Dünya’nın 7 harikalarından olan Artemis Tapınağı’na da ev sahipliği yapan ve Anadolu tarihindeki en önemli ticaret yollarının kesiştiği Efes Antik Kenti’ni geziyoruz ve ardından ülkemizin en şirin, en estetik ve bir film setini andıran köylerinden biri olan Şirince’yi keşfediyoruz.

 

Ülkemizin en önemli tarihi-kültürel değerlerinden biri olan Efes Antik Kenti’ni, Koral Turizm farkı ile gezmek isteyen tüm misafirlerimizi gezimize bekliyoruz.

 

TUR PROGRAMI

 

Sabah saat 07:00’da siz değerli misafirlerimizle buluşup İzmir’in Selçuk ilçesine doğru hareket ediyoruz. Yol üzeri serbest kahvaltı molası sonrası Meryem Ana Evi’ne ulaşıyoruz. Meryem Ana Evinde vaftiz havuzu, Meryem Ana’nın yaşadığına inanılan ev, kutsal su çeşmesi ve dilek duvarını gördükten sonra Efes Antik Kenti’ne geçiyoruz ve Efes Harabelerini gezmeye başlıyoruz. Meclis binası, Domitianus meydanı, Roma Hamamı, Celcius Kütüphanesi, İsa Bey Camii’si, Mermer Cadde, 24.000 kapasiteli Büyük Tiyatro ve Arcadiane Caddesini görüyor ve rehberimizin değerli anlatımları ile antik kentin görülmesi gereken en önemli yerlerini birlikte geziyoruz. Efes Antik Kenti ziyaretimizi tamamladıktan sonra Selçuk’ta serbest öğle yemeği molamızı veriyor ve ardından Şirince’ye doğru hareket ediyoruz.

 

2012 yılında Mayaların kıyamet senaryoları ile ününe ün katan ve bölgenin en çok ziyaret alan turistik yerlerinden biri haline gelen Şirince’de ziyaretlerimize başlıyoruz. Mis gibi dağ kekiği kokusu eşliğinde, film setini andıran sokaklarında rehberimiz eşliğinde dolaşıyor Aziz Dimitri, Aziz Yahya Kiliseleri’ni ziyaret ediyor ve dilek pınarında dileklerimizi diliyoruz. Rehber eşliğinde gezimizi tamamladıktan sonra sizlere verilecek serbest zaman diliminde şarapları, Arnavut kaldırımlı sokakları, Rum evleri ile meşhur Şirince’yi dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Köye özgü tatlardan Mürver şurubunu deneyebilir, kahve severler de kumda kahve keyfi yapabilirler.

 

Tarih-kültür birikiminize önemli katkılar yapacağını düşündüğümüz gezimizi tamamladıktan sonra Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka turlarda görüşmek dileğiyle hoşça kalın diyoruz.

 

NOT: Efes Antik Kenti giriş ücreti 400,00 TL ‘dir, müze kartı olan misafirlerimizin kartlarını yanlarına almaları tavsiye edilir. Müze kart çıkartma bedeli 60,00 TL olup, 1 sene geçerliliği olmaktadır. 65 yaş üstü ve öğrenci olan misafirlerimiz ücretsiz giriş yapabilmektedir.

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.

İlke ve şartlar

NOT: Efes Antik Kenti giriş ücreti 400,00 TL ‘dir, müze kartı olan misafirlerimizin kartlarını yanlarına almaları tavsiye edilir. Müze kart çıkartma bedeli 60,00 TL olup, 1 sene geçerliliği olmaktadır. 65 yaş üstü ve öğrenci olan misafirlerimiz ücretsiz giriş yapabilmektedir. **Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
  •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Türünü Seçiniz Seçiniz