KIBRIS TURU
Marmaris - Fethiye
12-15.05.2024

Açıklama

Üç kıtayı birleştiren stratejik konumu ve Akdeniz’in mükemmel iklimi ile birleşen Yavru Vatan Kıbrıs’ta 3 gece, 4 günlük dolu dolu bir tatil sizi bekliyor. Eski zamanlara uzanan ve birçok medeniyetin izlerini taşıyan tarihi bir mirasa sahip olan adanın tüm kültürel değerlerini tanıma fırsatına sahip olacağınız bu tatil paketinde, kendi keşiflerinizi yapma imkânınız da olacak. Kıbrıs’ı bizler için özel kılan tarihi değerlerini de görebileceğimiz gezimize katılımınızı bekleriz.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS-İZMİR TRANSFER-İZMİR KIBRIS UÇUŞU-GİRNE & BEŞPARMAK & ŞEHİTLİKLER TURU-OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile 11 Mayıs 2024-Cumartesi gününün son saatleri olan 23:50’de Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşma yerimizde rehberimiz ve kaptanımızla buluşup İzmir Havalimanı’na 06:20 İzmir – Kıbrıs Lefkoşa (Pegasus PC1860) uçağına (12 Mayıs-Pazar sabahı) binmek üzere yola çıkıyoruz. (Türkiye Cumhuriyeti geçerli Fotoğraflı Yeni Kimlik Kartınız ile Kıbrıs'a seyahat edebilirsiniz. Pasaport gerekli değildir) Yaklaşık bir buçuk saatlik uçak yolculuğumuzun ardından Lefkoşe havalimanına ulaşıyoruz. Valizlerimizi aldıktan ve giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizi bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşup ilk gün gerçekleşecek olan ziyaretlerimize başlıyoruz. İlk olarak zamanın gerisindeymiş hissi uyandıran Beylerbeyi Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Lawrence Durell’in ‘Kıbrıs’ın Acı Limonları’ adlı çok satanlar kitabında da anlattığı bu güzel köyde Bellapais Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Harika manzaralar sonrasında ulaşacağımız Gotik mimari yapısı ile büyüleyici bir atmosfere sahip bu manastırı rehberimizin bilgilendirmeleri ile gezdikten sonra Girne merkeze geçiyoruz. Girne merkezde gerçekleştireceğimiz panoramik turda Girne Yat Limanı ve Girne Kalesi’ni görüyor ve bilgilendirmeleri dinliyoruz. Panoramik turumuz sonrasında öğlen yemeği için şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Öğlen yemeği sonrası maneviyatın yoğun bir şekilde yaşanacağı Şehitlikler ziyaretlerimizi gerçekleştirmek üzere tekrar aracımızda buluşuyoruz. Ada’ya barış getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 20 Temmuz 1974’te düzenlenen Kıbrıs Barış Harekâtının izlerini görebileceğimiz ve yaşananları anlayabileceğimiz gezilerimiz kapsamında Barış ve Özgürlük Anıtı, Ç 1974 Çıkartma Gemisi, Yavuz Çıkartma Plajı, Karaoğlan Oğlu Şehitliği ve Açık Hava Müzesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geçireceğimiz duygu dolu anların ardından günümüzü tamamlıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Girne otelimizde. GİRNE KONAKLAMA (4* Hotel Pia Bella)

2.GÜN: TAM GÜN SERBEST ZAMAN

Yolculuk ve tur programı ile geçen ilk günün ardından dinlenmek isteyen misafirlerimiz için bugün tam gün serbest zaman veriyoruz. Oteli merkezi konumu ve her yere yakın olmasının avantajını kullanarak dilerseniz kendi keyfinize göre güzel bir program yapabilir veya oteldeki aktiviteleri ve tesisleri değerlendirerek gününüzü güzelleştirebilirsiniz. Otelin olanaklarını detaylı incelemek isteyen misafirlerimiz  https://www.piabella.com/ linkini tıklayarak internet sitesini ziyaret edebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Girne otelimizde. GİRNE KONAKLAMA (4* Hotel Pia Bella)

3.GÜN- SERBEST ZAMAN / OPSİYONEL TÜM GÜN LEFKOŞA & GAZİMAĞUSA & KAPALI MARAŞ TURU-OTEL

Turumuzun 3. Gününde opsiyonel olarak Lefkoşa & Gazimağusa & Kapalı Maraş Turu düzenlenecektir. Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz, otelde vakit geçirebilir veya kendi programlarını yapabilirler. Turumuza katılacak olan misafirlerimiz için programımız şu şekildedir:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası programımızı gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Boğaz Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.  Kıbrıs Harekâtı sonucunda ölen Türk Silahlı Kuvvetleri askerlerinin (subay, astsubay, erbaş ve erler) ve Kıbrıslı Türk askerler anısına yapılan şehitlikte geçireceğimiz duygu dolu dakikaların ardından Lefkoşa’ya ulaşıyoruz. Kıvrımlı, daracık sokakları, camileri, gotik kiliseleri, Venedik Surları, iç avlulu, cumbalı evleri ve hanları ile Avrupa’nın son bölünmüş başkenti Lefkoşa’yı keşfedeceğimiz gezilerimize Girne Kapısı ile başlıyoruz. Lefkoşa surlarında yer alan ve Venedikliler tarafından yapılmış olan kapıyı gördükten sonra Dr. Fazıl Küçük Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Kıbrıs Türklerinin önderi diyebileceğimiz, Kıbrıs için çok önemli isimlerden biri olan Dr. Fazıl Küçük’ü tanıyor ve Kıbrıs’ın tarihine ışık tutan bu müzeyi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sonrasında Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ayıran bölgeyi belirtmek için kullanılan Yeşil Hat’tı görüyoruz. Son olarak içerisinde birçok hediyelik eşyacının ve restoranların olduğu tarihi bir han olan Büyük Han ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve öğlen yemeği için sizlere serbest zaman veriyoruz. Lefkoşa’daki zamanımızı bu şekilde tamamladıktan sonra Gazimağusa’ya geçiyoruz. Liman kalesi ile William Shakespeare’e esin kaynağı olmuş Mağusa’da ziyaretlerimize Lala Mustafa Paşa Camii (St. Nicolas Katedrali) ile başlıyoruz. Lüzinyanlar döneminde, 1298- 1312 yılları arasında inşa edilen yapı ve tüm Akdeniz dünyasının en güzel Gotik yapılarından biri olarak kabul edilen ve sonrasında cami haline getirilen katedrali rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sonrasında ünlü şair Namık Kemal’in ‘Vatan Yahut Silistre’ oyunu sonrasında, sürgün edildiği ve sürgün hayatını yaşadığı Namık Kemal Zindanı ve Müzesi’ni geziyoruz. Tarihi Petek Pastanesini de gördükten sonra ‘Hayalet Şehir’ Kapalı Maraş’a geçiyoruz. İlk olarak Kıbrıs'ta 1974 harekâtını müteakip yerleşime kapatılan ve 47 yıl sonra tekrar ziyarete açılan ‘modern zaman Pompei'si’ olarak da adlandırabileceğimiz Kapalı Maraş gezimizde, savaşın bıraktığı izleri bazı yapıların duvarlarında ve sokaklarda görebiliyoruz. Bu gezi ile günlük programımızı tamamlıyor ve akşam yemeği için otelimize geri dönüyoruz. GİRNE KONAKLAMA (4* Hotel Pia Bella)

NOT: (Barbarlık Müzesinde Tadilat Devam Etmekte olup, Ziyarete Açılması Durumunda Gezilecektir.)

EKSTRA TUR ÜCRETİ: 995,00 TL (Tur ücretine ulaşım ve rehberlik hizmeti dâhildir)

NOT: Operasyonel anlamda gezinin önceden planlanabilmesi adına rezervasyon yaptırırken ekstra tura katılım durumunuzu bildirmeniz gerekmektedir.

4.GÜN: OTEL ÇIKIŞ-GİRNE ALIŞVERİŞ TURU-HAVALİMANI TRANSFERİ-KIBRIS İZMİR UÇUŞU-İZMİR HAVALİMANI MARMARİS TRANSFERİ

Gezimizin son gününde kahvaltı sonrası otel çıkış saatimiz olan saat 12:00 ye kadar dinleniyor ve vakit geçiriyoruz. Otel çıkış işlemlerimiz sonrasında otelin önünde aracımızda buluşuyor ve Girne merkeze geçiyoruz. Gezimizin son gününde hediyelik eşya ve Kıbrıs’a özgü ürünler almak isteyen misafirlerimiz için merkezde size serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman süresince dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir veya casinoları ziyaret edebilirsiniz. Turumuzun ilk gününde panoramik olarak gördüğümüz Girne Yat Limanı’nı gezebilirsiniz. Yine panoramik olarak gördüğümüz Girne Kalesi’ne çıkabilir ve harika manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Serbest zaman sonrası yetkilimizin bildireceği saatte ve yerde aracımızla buluşuyor ve uçağımıza yetişmek üzere Ercan havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Saat 22:00 Lefkoşa-İzmir (Pegasus PC1863) uçağımıza giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Uçuşumuz sonrasında İzmir Havalimanında sizleri bekleyen aracımızla buluşuyor ve Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Keyifli bir tatil geçirmiş olmanın mutluluğu ile Marmaris’e ulaşıyor ve sizlerle buluşmuş olduğumuz noktalarda, başka seyahatlerimizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

NOT: Operasyonel anlamda gezinin önceden planlanabilmesi adına rezervasyon yaptırırken ekstra tura katılım durumunuzu bildirmeniz gerekmektedir.

GENEL ŞARTLAR / BİLGİLENDİRMELER

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Verilen koltuk numaraları Marmaris-havalimanı gidiş ve havalimanı-Marmaris dönüş yolculukları için geçerli değildir. Bu transferler sırasında oturma düzeni olmayıp, misafirlerimiz istedikleri yerlere oturabilmektedir.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

** Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

** Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilmektedir.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ ÜLKEYE GİRİŞ KURALLARI

*K.K.T.C'ye seyahat için; aşı koşulu bulunmamakta olup, covid-19 testi istenmemektedir.

*Kıbrıs'a Türkiye Cumhuriyeti Yeni Kimlik Kartı ile seyahat edebilirsiniz. (Kimlik Kartlarında Bebek ve Çocuk Dâhil Fotoğraf Olması Zorunludur.) Pasaport zorunluluğu yoktur

*Eski Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Geçici Kimlik Belgesi ve Fotoğrafsız Kimlik Kartı ile Kıbrıs'a seyahat edilemez.

*18 yaş altı ve bakıma muhtaç olan, tek başına seyahat edemeyen misafirlerden özel bir muvafakatname istenmektedir.

*Kıbrıs'a seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekmektedir. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekmektedir.

*Belirtilen maddeler bilgilendirme amaçlı olup, seyahatiniz başlamadan yetkili makamlardan teyit almanızı tavsiye ederiz. Ercan Havalimanı Danışma Telefonu: +90 392 600 5000

*Belirtilen kuralların tamamı T.C. vatandaşları için geçerlidir. Farklı ülke vatandaşlarının K.K.T.C'nin ülkelerine uyguladıkları giriş kurallarını kontrol etmeleri gerekmektedir. 

UYARI: Kıbrıs’a pasaport ile seyahat edilmesi ve pasaportta Kıbrıs damgası bulunması durumunda sonrasında Yunanistan’a yapılacak seyahatlerde, bundan dolayı giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle seyahatinizi yeni kimlik kartlarınız ile yapmanız tavsiye olunur.

4* PIA BELLA HOTEL TANITIM

KONUM:

Pia Bella Otel kısa bir yürüyüş mesafesi ile tarihi limana gidilecek kadar yakın bir lokasyonda bulunmaktadır. Yeşil geniş bir bahçeye içine yerleşmiş bir oteldir.

OTEL OLANAKLARI:

Oda Servisi (24 saat) / Kahvaltı ve Akşam Yemeği / Masaj / Otopark / Çamaşır yıkama hizmeti / Genel alanlarda Wi-fi Internet bağlantısı / Bagaj Odası / Çelik Kasa / Günlik Oda Temizliği / Uyandırma hizmeti / Bell boy hizmeti / Minibar / Araç Kiralama hizmeti

SPOR TESİSLERİ

Profesyonel Çim Futbol Sahası / Suni Çim Futbol Sahası / Bilardo Masası / Dart Kurulu

2 Dış Mekan Havuzu

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 25 Ocak 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 7000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. **Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 25 Ocak 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 7000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • Havaalanı transferleri (Marmaris-İzmir, İzmir-Marmaris)
 • Ercan Havalimanı - Otel - Ercan Havalimanı Transferleri
 • Uçak biletleri (İzmir-Ercan, Ercan-İzmir gidiş ve dönüş)
 • 1.gün Girne & Beşparmak & Şehitlikler turu
 • 4. Gün Girne Merkez alışveriş turu ve havalimanı transferi
 • 4* Pia Bella Hotel’de 4 gün 3 gece yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahil)

Hariç Hizmetler


 •     Ören yeri giriş ücretleri    
 •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
 •     Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ücretleri ve yemeklerde alınan içecekler    
 •     Yeni tip kimlikler ile çıkışlarda Yurt dışı çıkış harcı ödenmez, pasaport ile yapılan çıkışlarda ödenmek durumundadır    
 •     Yurt dışı seyahat sağlık sigortası    
 •     3. Gün opsiyonel Lefkoşa & Gazimağusa & Kapalı Maraş turu (995,00 TL kişi başı)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez