CUNDA ADASI-BOZCAADA-KAZDAĞLARI TURU
whatsapp
CUNDA ADASI-BOZCAADA-KAZDAĞLARI TURU
Marmaris - Fethiye
 20-22 Kasım 2020 (2 gece, 3 gün)

Açıklama

Doğayla iç içe ve tarihi-kültürel değerlerimizle harmanlanmış bu özel programda, sizleri Cunda Adası, Bozcaada ve Kazdağları’nın en güzel yerlerini keşfetmeye davet ediyoruz. Üç günlük tatil paketimizde iki önemli adamızı gezecek ve mitolojide de önemli bir yere sahip oksijen deposu Kaz Dağları’nda enerjimizi yükselteceğiz. Döndüğünüzde kendinizi çok daha mutlu hissedeceğinizi düşündüğümüz gezimize katılımınızı bekleriz. Kendinize bir ödül vermenin zamanı geldi mi?

1.GÜN: MARMARİS HAREKET-CUNDA (ALİBEY) ADASI-ALTINOLUK OTEL

Sabah saat 06:00 da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki Karşısı) buluşuyor ve siz değerli misafirlerimizle keyifli tatilimizin ilk keşfini yapmak üzere Alibey (Cunda) Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzeri vereceğimiz yemek ve ihtiyaç molaları sonrasında, adını Kurtuluş Savaşı sırasında padişahın Yunanlılara teslim olun emrine karşı gelerek silahlı saldırıyı ilk başlatan Yarbay Ali Çetinkaya’dan alan adaya ulaşıyoruz. Cunda 1964 yılında bir köprü ile çok küçük bir adacık olan Lale Adası’na oradan da ilçe merkezine bağlanmıştır ve Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü olma özelliği taşımaktadır. Arnavut kaldırımları, taş evleri, taş mimarisiyle hoş bir dokuya sahip bu adanın en önemli ziyaret yerleri olan Despot Evi, Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı ile adanın en romantik yerlerinden biri olan Fahrisin Tepesi’ni ziyaret ediyoruz. Adadaki en özel ziyaretlerimizden biri de görkemli Taksiyarhis Kilisesi olacak. Restorasyon sonrası Ayvalık Rahmi Koç Müzesi olarak ziyarete açılan müzede çok özel ve benzersiz koleksiyonları inceleyebileceksiniz. Adadaki tüm ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Altınoluk tarafına hareket ediyoruz. Otelimize giriş yapmadan önce tur paketimize dâhil olan akşam yemeği için sizleri Kaz Dağları bölgesinde güzel bir restorana götürüyoruz. Yemeğimizi aldıktan sonra konaklama yapacağımız otelimize geçiyor ve istirahat ediyoruz.

2.GÜN: GEYİKLİ – BOZCAADA – ALTINOLUK KORDON

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’nin 3. Büyük adası olan Bozcada’da keyifli anlar geçirmek üzere Geyikli’ye hareket ediyoruz. Gerçekleştireceğimiz vapur yolculuğumuz sonrasında Bozcaada’ya ulaşıyoruz. İlk olarak ada sokaklarını ve Rum Mahallesi’ni keşfediyoruz. Özellikle ara sokaklar fotoğraf severler için harika kareler yakalanabilecek yerler. Rum Mahallesi’nde bulunan Meryem Ana Kilisesi, günümüzde bulunan ve aktif olarak ibadete açık olan tek yerdir. En meşhur yerel şarap üreticileri de Bozcada’da yer alıyor. Merkez’de bulunan fabrikalardan birinde, dileyen misafirlerimiz için şarap tadımı yapma imkanı da olacaktır. Merkezde rehberimiz eşliğinde geçireceğimiz zamanın ardından, sizlere hem öğlen yemeği hem de biraz da kendi ilginiz doğrultusunda keşifler ve alışveriş yapma imkanı için serbest zaman veriyoruz. Bu zaman diliminde müze meraklısı misafirlerimiz Bozcaada Müzesi’ni de ziyaret edebilirler. Ada’nın en meşhur tatları incir reçeli, kalamar-deniz ürünleri, damla sakızlı kurabiye gibi yerel lezzetleri deneyimleyebilir ve satın alabilirsiniz. Serbest zaman sonrası ihtişamlı görünüşü ile Türkiye’nin en iyi korunmuş kalelerinden biri olan Bozcaada Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında gerçekleştireceğimiz panoramik ada turunda Ayazma Manastırı, Ayazma Plajı, Rüzgar Gülleri ve Polente Feneri gibi adanın turistik yerlerini görüyor, rehberimizden bilgilendirmelerimizi alıyor ve fotoğraf molalarının ardından tekrar vapura binmek üzere merkeze dönüyoruz. Vapur yolculuğu ile tekrar Geyikli’ye dönüyor ve oradan da Altınoluk’ta bulunan otelimize geri dönüyoruz. Otelimize döndükten sonra sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanınızda, Altınoluk Kordon’u ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Harika ve geniş bir yürüyüş yoluna sahip kordonda güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Hoş mekanlar ve kafelerin de bulunduğu kordonda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

3.GÜN: KAZDAĞLARI-SÜTÜVEN ŞELALESİ-HASANBOĞULDU GÖLETİ-MARMARİS DÖNÜŞ

Sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden ayrılıyor ve mitolojik hikâyeler eşliğinde J Kaz Dağları’na doğru yola çıkıyoruz. Kaz dağları, tertemiz havası, yemyeşil doğası, zengin faunası ve florası ile ülkemizin en önemli doğal güzelliklerinin başında gelmektedir. Kaz Dağları sadece doğal güzellikleri ile değil efsaneleri ile de oldukça meşhurdur. Kaz Dağları’nın bu mistik ve doğal dokusunu hissedeceğimiz ziyaretlerimize Sütüven Şelalesi ile başlıyoruz. Suyun 17 metre yükseklikten gürül gürül düştüğü şelaleye ulaşıyor ve en güzel kareleri yakalamanız için sizlere zaman veriyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde yapacağımız, keyifli doğa yürüyüşü ile dağ havası alıyor ve Hasanboğuldu Göleti’ne ulaşıyoruz. Gölet ismini bir efsaneden alıyor ve bu efsaneyi de rehberimizin anlatımı ile dinliyoruz. Doğal bir kayanın havuz haline dönüştüğü bu noktada, tatilimizin en huzur dolu anlarını geçiriyor, güzel anları ölümsüzleştirdikten sonra da bizi bekleyen aracımıza geri dönüyoruz. Güzel anılar biriktirdiğimiz tatilimizin son ziyaretlerini de gerçekleştirdikten sonra Marmaris’e dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç ve yemek molaları sonrası gece saatlerinde Marmaris’e ulaşıyor ve başka maceralarda buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

**Verilen fiyatlar 24 Eylül 2020 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 350,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.

**Turlarımızda tüm Covid-19 önlemleri alınmaktadır. Alınan önlemleri incelemek için https://www.koraltravel.com/Covid-19 internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlke ve şartlar

Sabah saat 06:00 da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki Karşısı) buluşuyor ve siz değerli misafirlerimizle keyifli tatilimizin ilk keşfini yapmak üzere Alibey (Cunda) Adası’na doğru yola çıkıyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil Hizmetler


  • Konforlu araçlar ile seyahat hizmeti
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Kokartlı rehberlik hizmeti
  • 3 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama
  • 1. Gün akşam yemeği

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Dahil olan hizmetler kısmında yer almayan yemek ücretleri ve içecekler    
  •     Ören yeri ve müze giriş ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.