BOZCAADA – GÖKÇEADA – KAZ DAĞLARI TURU
Marmaris - Fethiye
03-06.10.2024

Açıklama

Güzel yurdumuzun en büyük ve en özel adalarını keşfe çıkıyoruz…

Alışılmış rotaların dışına çıkarak bu gezimizde, hepsi birbirinden cennet, Ege esintisinin verdiği canla, bağlarından mey süzülen, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Türkiye’nin Ege denizinde sahip olduğu en büyük ve en özel adaları ziyaret ediyoruz. Hem tarihi-kültürel değerleri, hem de yaşanmışlıkları ile sizleri etkileyecek olan adalarımızda keyifli bir tatil paketi sizleri bekliyor. Bu tatili, Kaz Dağları’nın serinletici atmosferi ile birleştirecek ve sizlere tarih-kültür, deniz, dağ havası gibi farklı deneyimleri bir arada sunacağız.

1.GÜN: MARMARİS ÇIKIŞ- AYVALIK MERKEZ -TAKSİYARHİS ANIT MÜZESİ-SAATLİ CAMİ-CUNDA ADASI-ÇANAKKALE

Sabah saat 06:00 da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki Karşısı) buluşuyor ve siz değerli misafirlerimizle keyifli tatilimizin ilk keşiflerini gerçekleştirmek üzere Ayvalık’a doğru yola çıkıyoruz. Ayvalık merkeze ulaşıyor ve serbest öğlen yemeği molası veriyoruz. Molamızın ardından, dar sokaklarında biraz da keşifler yaptıktan sonra yine merkezde yer alan Taksiyarhis Anıt Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Dışı mütevazı olarak görünen bu kilisenin içi neo klasik üslupta oldukça ihtişamlı ve zariftir. Rehberimiz eşliğinde müzeyi gezdikten sonra hemen yakınında bulunan Saatli Cami’yi de görüyor ve Alibey (Cunda) Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir süre sonra adını Kurtuluş Savaşı sırasında padişahın Yunanlılara teslim olun emrine karşı gelerek silahlı saldırıyı ilk başlatan Yarbay Ali Çetinkaya’dan alan adaya ulaşıyoruz. Cunda 1964 yılında bir köprü ile çok küçük bir adacık olan Lale Adası’na oradan da ilçe merkezine bağlanmıştır ve Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü olma özelliği taşımaktadır. Arnavut kaldırımları, taş evleri, taş mimarisiyle hoş bir dokuya sahip bu adanın en önemli ziyaret yerleri olan Despot Evi, Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı ile adanın en romantik yerlerinden biri olan Fahrisin Tepesi’ni ziyaret ediyoruz. Adadaki en özel ziyaretlerimizden biri de görkemli Taksiyarhis Kilisesi olacak. Restorasyon sonrası Ayvalık Rahmi Koç Müzesi olarak ziyarete açılan müzede çok özel ve benzersiz koleksiyonları inceleyebileceksiniz. Adadaki tüm ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız Çanakkale otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyor ve istirahat ediyoruz. (ÇANAKKALE KONAKLAMA) KULE HOTEL ÇANAKKALE

2.GÜN: GÖKÇEADA-ZEYTİNLİ KÖY-KALE KÖY - KENT MÜZESİ-ALIŞVERİŞ SERBEST ZAMAN-FERİBOT-OTEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gestaş Çanakkale Feribot İskelesi’ne hareket ediyoruz. Feribot iskelesinden, bizi Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada’ya geçirecek olan feribota biniyor ve adaya yolculuk yapıyoruz. Adada bizi bekleyen minibüsler ile Gökçeada turumuza başlıyoruz. Adada ilk olarak dibek kahvesi ve sakızlı muhallebisi ile ünlü Zeytinliköy’ü ziyaret ediyoruz. Adadaki birçok köy gibi Zeytinliköy de Rum nüfusunun yoğun olduğu ve kentsel sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmış köylerdendir. Her köyün ibadete açık bir kilisesi bulunuyor ve köy meydanlarında en az bir kafe açık bulunuyor. Sonrasında Kaleköy’ü ziyaret ediyor ve kale kalıntılarını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Bu bölgede adadaki en güzel manzaraya sahip noktalarda fotoğraf çekimi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Kaleköy limanda serbest yemek molası veriyoruz. Yemek molası sonrası Gökçeada merkeze giderek Gökçeada Kent Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Adanın ruhunu daha iyi anlayabilmek için gerçekleştireceğimiz bu ziyaretimizde, bir zamanlar bu adada nasıl bir hayatın yaşandığına dair bilgiler alıyoruz. Eski hayatın sadeliğini anlıyor ve gün içerisinde gezeceğimiz yerlerle ilgili ipuçları ediniyoruz. 2018 yılında ‘Tarihi Kentler Birliği’ tarafından en iyi kent müzesi seçilen Kent Müzesi ziyaretimizi tamamladıktan sonra merkezde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Özellikle fotoğraf severleri cezbedecek özelliklere sahip köylerin ara sokaklarında dolaştıkça birçok hoş detay yakalamak mümkün oluyor. Gökçeada merkezinde zeytinyağı ve kozmetik ürünlerini, adaya has efi badem kurabiyesi, dibek kahvesi alışverişlerinizi yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Gökçeada ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra feribotumuza binmek üzere hareket ediyoruz. Gökçeada’dan-Kabatepe’ye feribot seferimizi gerçekleştiriyor ve Çanakkale’ye dönüyoruz. Keyifli bir günü daha bu şekilde tamamlıyor, otelimizde akşam yemeğimizi alıyor ve istirahat ediyoruz. (ÇANAKKALE KONAKLAMA) KULE HOTEL ÇANAKKALE

3.GÜN: GEYİKLİ-TAM GÜN BOZCAADA TURU – OTEL AKŞAM YEMEĞİ –ÇANAKKALE KORDON

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’nin 3. Büyük adası olan Bozcada’da keyifli anlar geçirmek üzere Geyikli’ye hareket ediyoruz. Gerçekleştireceğimiz vapur yolculuğumuz sonrasında Bozcaada’ya ulaşıyoruz. İlk olarak ada sokaklarını ve Rum Mahallesi’ni keşfediyoruz. Özellikle ara sokaklar fotoğraf severler için harika kareler yakalanabilecek yerler. Rum Mahallesi’nde bulunan Meryem Ana Kilisesi, günümüzde bulunan ve aktif olarak ibadete açık olan tek yerdir. En meşhur yerel şarap üreticileri de Bozcada’da yer alıyor. Merkez’de bulunan fabrikalardan birinde, dileyen misafirlerimiz için şarap tadımı yapma imkânı da olacaktır. Merkezde rehberimiz eşliğinde geçireceğimiz zamanın ardından, sizlere hem öğlen yemeği hem de biraz da kendi ilginiz doğrultusunda keşifler ve alışveriş yapma imkânı için serbest zaman veriyoruz. Bu zaman diliminde müze meraklısı misafirlerimiz Bozcaada Müzesi’ni de ziyaret edebilirler. Ada’nın en meşhur tatları incir reçeli, kalamar-deniz ürünleri, damla sakızlı kurabiye gibi yerel lezzetleri deneyimleyebilir ve satın alabilirsiniz. Serbest zaman sonrası ihtişamlı görünüşü ile Türkiye’nin en iyi korunmuş kalelerinden biri olan Bozcaada Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaret ile adadaki gezilerimizi tamamlamış oluyoruz ve feribotumuza yetişmek üzere iskeleye dönüyoruz. Çanakkale’ye döndükten sonra akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası bize katılmak isteyen misafirlerimiz ile Çanakkale kordona geçiyoruz. Her daim canlı olan, nezih cafeleri ve Truva atı ile cazibe merkezi bu bölgede sizlere serbest zaman veriyoruz. Kordon boyunda geçireceğimiz keyifli zamanlar sonrasında istirahat için otelimize geri dönüyoruz. (ÇANAKKALE KONAKLAMA) KULE HOTEL ÇANAKKALE

4.GÜN: KAZDAĞLARI-KAZ DAĞI MÜZESİ -SUTÜVEN ŞELALESİ-HASANBOĞULDU GÖLETİ-MARMARİS DÖNÜŞ

Sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden ayrılıyor ve mitolojik hikâyeler eşliğinde J Kaz Dağları’na doğru yola çıkıyoruz. Kaz dağları, tertemiz havası, yemyeşil doğası, zengin faunası ve florası ile ülkemizin en önemli doğal güzelliklerinin başında gelmektedir. Kaz Dağları sadece doğal güzellikleri ile değil efsaneleri ile de oldukça meşhurdur. İlk olarak Akçay’da bulunan Kaz Dağları müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kaz Dağları’nın bu mistik ve doğal dokusunu hissedeceğimiz ziyaretlerimize Sutüven Şelalesi ile başlıyoruz. Suyun 17 metre yükseklikten gürül gürül düştüğü şelaleye ulaşıyor ve en güzel kareleri yakalamanız için sizlere zaman veriyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde yapacağımız, keyifli doğa yürüyüşü ile dağ havası alıyor ve Hasanboğuldu Göleti’ne ulaşıyoruz. Gölet ismini bir efsaneden alıyor ve bu efsaneyi de rehberimizin anlatımı ile dinliyoruz. Doğal bir kayanın havuz haline dönüştüğü bu noktada, tatilimizin en huzur dolu anlarını geçiriyor, güzel anları ölümsüzleştirdikten sonra da bizi bekleyen aracımıza geri dönüyoruz. Güzel anılar biriktirdiğimiz tatilimizin son ziyaretlerini de gerçekleştirdikten sonra Marmaris’e dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç ve yemek molaları sonrası gece saatlerinde Marmaris’e ulaşıyor ve başka maceralarda buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerli olacaktır.
**Verilen fiyatlar 15 Mart 2024 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 2750,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.
**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası atanmaktadır.

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerli olacaktır. **Verilen fiyatlar 15 Mart 2024 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 2750,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz. **Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası atanmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Konforlu araçlar ve deneyimli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmetleri
 • Ücretli otoban girişleri, park ücretleri
 • Çanakkale Kule Hotel’de 3 gece yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği)
 • Gökçeada’da minibüsler ile yapılacak olan ada turu

Hariç Hizmetler


 •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
 •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
 •     Otel konaklama konsepti haricindeki yemek ücretleri ve içecekler    
 •     Bozcaada ve Gökçeada geçişlerinde kişi başı feribot bileti ücretleri    
 •     Kaz Dağları Milli Parkı minibüs tranfer kişi başı ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez