whatsapp
BODRUM KÜLTÜR VE ALIŞVERİŞ TURU
Marmaris - Fethiye
18.12.2021 (Cumartesi-Saturday)

Açıklama

Siz değerli misafirlerimizi keyifli bir kültür turuna davet ediyoruz. Yılın Müzesi yarışmasında Özel Övgü ödülü almış Bodrum kalesi gibi önemli bir kültürel mirası ziyaret ettiğimiz turumuzda, hem çocukların hem yetişkinlerin hayranlıkla gezeceği Bodrum’un yeni müzelerinden Çikolata Müzesi ve alışveriş yapmayı seven misafirlerimiz için de Marmaris’te olmayan önemli markaları da bünyesinde bulunduran Bodrum’un popüler AVM’si Midtown’u da görüyor olacağız.

 

TUR PROGRAMI

 

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 07:30 da Eşref Girginç Parkı’nda (LC waikiki karşısı) buluşuyor ve güzel günümüze başlıyoruz. Günümüzün ilk ziyareti olan Bodrum Kalesine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzeri vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrası, Bodrum Kalesine gidiyoruz. 1406-1523 yılları arasında inşa edilen St. Jean Şövalyeleri’nin kalesi, günümüzde ‘Su altı arkeoloji müzesi’ olarak da kullanılmaktadır. Avrupa’da yılın müzesi yarışmasında, ödül alan Bodrum Kale’sinin bu ödülü sonuna kadar hak etmiş, çok önemli bir kültürel miras olduğunu yaptığımız ziyaret sonrası daha iyi anlıyoruz. Bu bölgede batmış olan birçok geminin tüm detayları ile sergilendiği ‘Su Altı Müzesi’ ziyaretleri ile o dönemin yaşam tarzı, kullanılan araç gereçler, bölgedeki ticaret v.b. birçok konuda çok doyurucu bilgiler alıyoruz Midtown Alışveriş Merkezi’nde hem öğlen yemeği hem alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Midtown AVM’de, Marmaris’te bulunmayan Boyner, Columbia, D&R, Decathlon, Mango, Mediamarkt, Nautica gibi birçok markayı bulabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrası , rotamızı Bodrum – Milas yolunda bulunan  'My Chocolate – Bodrum Çikolata Müzesi' ne gidiyoruz ,çikolata ile yapılmış birbirinden farklı eserleri inceliyoruz. Bodrum Çikolata Müzesi’nde, Muğla’nın tarihi yerleri ve bazı ünlülerin 7 ton çikolata ile yapılmış eserleri vardır. Siz değerli misafirlerimizle birlikte bu essiz deneyimi birlikte yaşıyoruz. Keyifli ziyaretimizi de tamamladıktan sonra günümüzü bitiriyor ve Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Marmaris’te siz değerli misafirlerimiz ile buluştuğumuz noktalarda, başka turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.

NOT : Müze Kart almak isteyen misafirlerimiz 60,00 TL karşılığında bu kartı alabilirler. Kartın bir sene geçerliliği vardır ve Kültür Bakanlığına bağlı tüm müzeler için kullanılabilmektedir.

İlke ve şartlar

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir. NOT : Müze Kart almak isteyen misafirlerimiz 60,00 TL karşılığında bu kartı alabilirler. Kartın bir sene geçerliliği vardır ve Kültür Bakanlığına bağlı tüm müzeler için kullanılabilmektedir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
  •     Bodrum Kalesi giriş ücreti-90,00 TL (Öğrenci ve 65 yaş üzeri misafirlerimiz giriş ücreti ödememektedir, müze kartınız var ise yanınızda getirmeniz tavsiye olunur)    
  •     Çikolata müzesi giriş ücreti (10,00 TL)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.