whatsapp
UÇAKLI KARADENİZ-BATUM TURU
Marmaris - Fethiye
Date/Tarih

Açıklama

-Uçak İle Gidiş Geliş-

Yeşilin her tonunu yaşamak üzere yola çıkıyoruz…

Karadeniz’in muhteşem doğası ile buluşmak, yeşilin her tonunu yerinde görmek için siz değerli misafirlerimizi Karadeniz turumuza davet ediyoruz. Doğa ananın bütün güzelliklerini cömertçe sergilediği Karadeniz hepimize iyi gelecek…

TUR PROGRAMI :

1.GÜN : İZMİR HAVALİMANI TRANSFER-TRABZON UÇUŞ-SÜMELA MANASTIRI-AKÇAABAT KÖFTE-OTEL

Saat 00:05 ‘te Eşref Girginç Parkında buluşma ve İzmir’e hareket. İzmir’den, Trabzon’a uçacak olan uçağımızın hareket saati 06:00 (uçak detayı).Trabzon’a varış sonrası, enerjimizi arttırmak adına güzel bir kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrası ilk gün ziyaretlerimize Karadeniz’in sembollerinden biri olan Sümela Manastırı ile başlıyoruz. Uzun bir tadilat süreci sonrasında tekrar ziyarete açılan Sümela Manastırı’nın bulunduğu noktada güzel fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde manastırı geziyor ve değerli bilgilendirmelerini dinliyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra, yöresel lezzetleri tatma imkânınız olan meşhur Akçaabat köftesini deneyebileceğiniz serbest öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Serbest zaman sonrası, yorucu ilk günümüzü bitiriyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve istirahat Trabzon otelimizde. (TRABZON KONAKLAMA)

2.GÜN : AYASOFYA KİLİSESİ-ATATÜRK KÖŞKÜ – UZUNGÖL – TELKÂRİ – HOPA

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra gezilerimize başlıyoruz. Programımıza cami olarak da kullanılan Ayasofya Kilisesi ziyaretimi ile başlıyoruz. Sonrasında Trabzon’un sembollerinden biri olan ve Atamız’ın da konaklamış olduğu Atatürk Köşkü’nü ziyareti ediyoruz. Burada yaşayacağımız duygu dolu dakikaların ardından, sadece Trabzon’da yapılabilen kazaziye, hasır ve telkâri işçiliğinin tanıtıldığı ve satışının yapıldığı galeriyi geziyoruz. Aynı zamanda orijinal Sürmene Bıçakları’nı görüyor ve bilgi sahibi oluyoruz. Karadeniz’e özgü bu meslekleri ve değerleri tanıdıktan sonra, Trabzon’un turizm merkezi, muhteşem manzarası ile ünlü Uzungöl’ü ziyaret ediyoruz. İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl’de yöresel öğle yemeği molası verilecektir ve ardından da göl etrafında yürüyüş ve serbest zaman olacaktır. Dileyen misafirlerimiz, manzarası ile meşhur Uzungöl Teras’a çıkabilmektedir. Gezilerimizden sonra Hopa’ya hareket edeceğiz ve konaklamamız ile akşam yemeğimiz Hopa’da olacaktır. (HOPA KONAKLAMA)

3.GÜN : BATUM YOLCULUK-ŞEHİR MERKEZİ-TELEFERİK-ALİ & NİNO - SAHİL-HOPA DÖNÜŞ

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Muhteşem Karadeniz manzaraları eşliğinde Sarp Sınır Kapısına vardıktan sonra Gürcistan’a giriş işlemlerini tamamlıyoruz. Aziz Andrew heykelinin bulunduğu manzara noktasındaki kısa molamız sonrası Batum şehir merkezini ziyaret ediyoruz. Tiyatro meydanı, Neptün çeşmesi, Avrupa meydanı, Medea anıtı, Astronomik saat, Piazza meydanı ve Aziz Nikolas kilisesi merkezdeki ziyaretlerimiz arasında olacaktır. Piazza meydanında vereceğimiz kahve molası sonrasında Batum şehrini en güzel şekilde gözlemleyebilmek için teleferikle Anuria dağına gezimizi gerçekleştiriyoruz. En güzel fotoğraf karelerini yakaladıktan sonra sizleri yöresel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz bir restorana götürüyoruz. Sonrasında duygusal anlar yaşayacağımız, Ali ve Nino’nun ölümsüz aşk hikâyesinden esinlenilen, hareket eden heykeli görüyoruz. Batum’un mimarisini ve turistik yerlerini ziyaret edip sizleri bilgilendirdikten sonra isteyenlere Batum sahilinde, isteyenlere ise şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman tayin ediyoruz. Batum’daki programımızı tamamladıktan sonra rehberimizin bildireceği saatte toplanıp Hopa’daki otelimize dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hopa otelimizde. (HOPA KONAKLAMA)

ÖNEMLİ UYARI: BATUM`A GİRİŞLER SADECE, ÜZERİNDE T.C. KİMLİK NUMARASI YAZAN NÜFUS CÜZDANLARI YA DA PASAPORT İLE GERÇEKLEŞEBİLMEKTEDİR. EHLİYET İLE GİRİŞ YAPILAMAZ. RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KİMLİK, PASAPORT GEÇİŞ İZNİ ALAMAMAKTADIR.

ÖNEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUMA geçişleri için NOTER den onaylı MUAFFAKATNAME almaları gerekmektedir.

4.GÜN : BORÇKA KARAGÖL MİLLİ PARKI – AYDER YAYLASI-AYDER KONAKLAMA

Kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden çıkıyoruz. Yeşilin her tonunu görmek üzere çıktığımız yolculuğumuzun en unutulmaz günlerinden birini yaşamak üzere Artvin Karagöl’e çeviriyoruz rotamızı. Adı Karagöl fakat her taraf yeşilin tüm tonlarını yansıtıyor. Yol boyunca gördüğünüz her köy, her ağaç, usta sanatçıların fırçalarından çıkmış birer tablo gibi. Türkiye’nin en güzel, dünyanın da sayılı güzellikleri arasında yer alan Borçka Karagöl Milli Parkı’nda geçireceğimiz zamanda sandal kiralayabilir, yürüyüş yapabilir ve muhteşem doğanın güzelliğini yaşarken en keyifli anları fotoğraflayabiliriz. Karadeniz’e gidip de görmeden dönülmemesi gereken yerlerden Karagöl’de keyifli gezilerimizi tamamladıktan sonra, bir başka doğa harikası Ayder Yaylası’na doğru muhteşem manzaralar eşliğinde ve fotoğraf molalarıyla konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve istirahat Ayder’de. (AYDER YAYLASI KONAKLAMA)

5.GÜN : GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA VADİSİ – ÇAY FABRİKASI-TRABZON UÇUŞ-MARMARİS TRANSFER

Kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden çıkıyoruz. Ayder Yaylası – Gelintülü Şelalesi, Çamlıhemşin yöresel mimariye uygun ahşap evleri, çay bahçeleri ve Osmanlı döneminden kalma taş köprüleri ile eşsiz manzaralar sunan Fırtına Vadi’si, Timistav Taş Kemer köprüsü şeklinde olacaktır. Ayder ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Karadeniz’in sembollerinden biri olan ve her Türk’ün damak tadında önemli bir yere sahip olan  ‘Çay’ ın yapılışını ve hikâyesini dinlemek üzere ‘Çay fabrikası’ ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra saat 20:10 Trabzon- İzmir ( uçuş detayı) uçuşumuza yetişmek üzere Trabzon Havaalanı’na hareket ediyoruz.

İzmir’de de bekleyen aracımız ile buluşuyoruz ve tüm güzel anılarımızla birlikte Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Eve geldiğinizde ‘vay be daha dün Ayder’deydik’ diyerek anılarınız tekrar gözünüzün önünden geçiyor ve tebessüm ediyorsunuz’.  Başka Koral Turizm gezilerinde görüşmek dileğiyle…

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

EKSTRA TURLAR : Uçak saatinin ve programın uygunluğu doğrultusunda, aşağıda detayını göreceğiniz Yaylalar Turu ile ilgili bilgilendirme, tur sırasında rehberimiz tarafından yapılacaktır.

YAYLALAR TURU : Rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek, yarım günlük bu turda Galerdüzü, Aşağı & Yukarı Kavrun Yaylaları, Samistal Yaylası, Pokut, Sal, Hüser, Badara ve Kito yaylaları ile Zirkale, Palovit Şelalesi ve Şimşir Ormanı’nı görme fırsatınız olacaktır.

 

İlke ve şartlar

Güvenlik sebebi ile oluşacak sorunlarda Koral Turizm program da değişiklik yapma hakkına sahiptir. Uçaklarda  oluşacak gecikmelerden Koral Turizm sorumlu değildir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı - Nakit -

Gün : 0 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Havaalanı transferleri
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Uçak Biletleri
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • 4 yıldızlı otellerde yarım pansiyon konaklama(Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dahil)

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri    
  •     Tur programında açıkça belirtilmemiş olan geziler    
  •     Ören yerleri giriş ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.