BİRGİ-ÖDEMİŞ-TİRE TURU
Marmaris - Fethiye
14.10.2023 (Cumartesi-Saturday)

Açıklama

‘BİR EGE MASALI’

Osmanlı zamanından kalma han ve camileri, aynı zamanda da lezzetli mutfağı ile Tire, 2012 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesine alınan, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleriyle adeta bir açık hava müzesi olan Birgi ve muhteşem doğası ile harika fotoğraf kareleri yakalama fırsatı sunan Gölcük… Ege’nin bu önemli turistik değerlerini keşfetmek güzel olmaz mı?

TUR PROGRAMI

Siz değerli misafirlerimiz ile 07:00 da Eşref Girginç Parkı’nda buluşuyor ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesine alınan, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleriyle adeta bir açık hava müzesi olan Birgi’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrasında Birgi’ye ulaşıyoruz. Aydınoğluları Beyliği'nin merkezi olarak derin bir tarihe sahip olan Birgi'de ziyaretlerimize başlıyoruz. Ege Bölgesi'ne özgü mimari üslubu, restore edilen tarihi binaları, kutsal kabul edilen topraklarıyla, tarih ve doğayı sevenlerin önemli duraklarından biri olan Birgi Beldesinde, ahşap Türk evlerinin en güzellerini görüyor ve tarihi olarak çok kıymetli olan Birgi köyünü rehberimizle geziyoruz. Beldenin en meşhur konaklarından Çakırağa Konağı’nı görüyor, açık olması durumunda ziyaret ediyoruz. Birgi ziyaretimiz sonrasında Ödemiş’e geçiyoruz. Ödemiş’te vereceğimiz serbest zamanda, meşhur Ödemiş pazarını gezebilir ve öğlen yemeğinizi serbest olarak alabilirsiniz. Geleneklerin hala yaşadığı Ödemiş mutfağı kıtır ekmeklerin öne çıktığı ve bölgenin ismiyle özdeşleşen Ödemiş Köftesi ile ünlüdür. Ayrıca; otlu gözleme, Ödemiş poğaçası, kabuklu kumpir kızartması, Töngül pidesi ve serinletici lezzeti ile kar helvası Ödemiş mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ödemiş’teki serbest zamanımızın ardından rotamızı Tire’ye çeviriyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası dört bir yanı tarihi yapılarla kaplı Tire’ye ulaşıyoruz. Güzel beldemiz ile ilgili bilgilendirmeleri rehberimizden aldıktan sonra Tire Kent Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehir olarak çok sakin ve güzel olan Tire’yi, tarihi gelişimi anlamında çok güzel yansıtan ve şehir merkezinde bulunan müzede "Somut Olmayan Kültürel Miras Atölyesi" en etkileyici bölümlerden biridir. Bitmiş ya da bitmeye yüz tutmuş meslekleri icra eden zanaatkârları da görüp sohbet edebileceğiniz olan müzeyi rehberimiz eşliğinde geziyor ve bu ziyaret ile günümüzü sonlandırıyoruz. Güzel bir gün geçirmiş olmanın keyfi ile Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Marmaris ulaştığımızda, buluştuğumuz noktalarda, başka gezilerde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.

İlke ve şartlar

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler
  • Araç içi ikramlar

Hariç Hizmetler


  •     Müze - ören yeri giriş ücretleri    
  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Türünü Seçiniz Seçiniz