whatsapp
BATI KARADENİZ TURU
Marmaris - Fethiye
04-07.11.2021

Açıklama

-BOLU-AMASRA-SAFRANBOLU-

Muhteşem doğası ile Bolu Gölcük, Yedigöller ve Batı Karadeniz’in en çok ziyaret edilen önemli değerleri Amasra ve Safranbolu… Tüm bu doğal güzelliklerin ardından bir de sizlere bambaşka bir deneyim yaşatacak olan Hobbit Evleri… Dolu dolu geçecek 4 günlük harika bir tatile hazır mısınız? Yeşilin her tonuna şahitlik edeceğimiz ve hayran kalacağımız doğal güzelliklerin yanında, tarihi ve kültürel değerlerimizi de sizlerle birlikte keşfetmek üzere yola çıkıyoruz.

TUR PROGRAMI:

1.GÜN: BOLU’YA YOLCULUK-GÖLCÜK TABİAT PARKI-OTEL

Sabah saat 04:30 da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşup bu keyifli turumuza başlıyoruz. Turumuzun ilk durağı olan Bolu’ya ulaşmak üzere Aydın-İzmir-Balıkesir istikameti üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından öğlenden sonra Bolu’ya ulaşıyor ve uzun yolculuğumuzu bizlere tamamen unutturacak olan Gölcüğe ulaşıyoruz. Bir ressamın tuvalinden çıkma ve her gezginin karesinde yerini almış olan, göl kenarı, harika göl evi manzarasında hayallere dalıyoruz. Köprü üzerinde grup fotoğrafları çekerken eğleniyor ve Gölcük Tabiat Parkı’nın keyfini çıkarıyoruz. Geziden sonra akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. (BOLU KONAKLAMA)  Bolu Koru Hotel

2.GÜN: BOLU-YEDİGÖLLER-AMASRA YOLCULUK-GÜZELCEHİSAR LAV SÜTUNLARI – BOZTEPE MANZARA MOLASI-OTEL

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve bir başka doğa harikası olan Bolu-Yedigöller Tabiat Parkı’na ulaşıyoruz. Yedigöller Milli Parkı, gezilecek güzel yerlerin tamamını bünyesinde toplamış bir yeryüzü cennetidir. Parktan içeriye adımınızı attığınız anda, devasa büyüklükte ağaçlar sizleri selamlar, bugüne kadar sadece televizyonlarda gördüğünüz farklı kuş türleri ile karşılaşır ve doğanın bu güzelliklerine şahit olduğunuz için kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz. Yedigöller’deki gezilerimizi tamamladıktan sonra Amasra’ya hareket ediyoruz. Amasra yolumuz üzerinde, 2019 yılında turizme kazandırılan ve yerli yabancı birçok ziyaretçinin büyük ilgisini çeken Güzelcehisar Lav Sütunları’nı görmeye gidiyoruz. Bartın’ın Güzelcehisar sahilinde, volkanlardan akan lavların soğuyup kristalleşmesi sonucu 80 milyon yıl önce oluşan bu yapıların benzerleri Dünyada sadece Kuzey İrlanda, İskoçya ve Kaliforniya’da bulunmaktadır. Ahşap iskelede yürüyüş yapıyor ve seyir terasında da eşsiz kareler yakalıyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Amasra yolculuğumuza devam ediyoruz. Amasra’ya ulaştıktan sonra bölgenin en eşsiz manzarasına sahip olan Boztepe Bölgesi’ne geçiyoruz. Burada çay-kahve keyfimizi yapıp, biraz dinlendikten sonra akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz (AMASRA KONAKLAMA) –Amasra Diamond Hotel

3.GÜN: AMASRA KALESİ VE ÇARŞISI –KEMERE KÖPRÜSÜ-KRİSTAL TERAS-SAFRANBOLU-CİNCİ HOCA HANI-ARASTA ÇARŞISI-OTEL

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve bugünkü gezilerimize başlıyoruz. Amasra’daki ziyaretlerimize bölgenin en güzel manzaralarından birine hâkim olan Amasra Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin tepesinden Amasra’nın güzelliklerini, doğasını, tarihin kokusunu içimizde hissederek seyrediyoruz ve bu anları ölümsüzleştiriyoruz. Kale ziyaretimizin ardından, bölgenin en eski yapılarından birisi olan Kemere Köprüsü’nü görüyoruz. Roma döneminde, yığma taş tekniği ile yapılmış olan tarihi köprüde, Tavşan Adası’nı arkamıza alarak harika fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında Amasra’ya gelen her turistin muhakkak uğradığı Tarihi Çekiciler Çarşısı’nı ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zaman diliminde, çarşıda gezebilir, tel kırma çeşitleri, kanaviçe örtüler, el oyması ağaç işleri, ahşap süs eşyaları gibi çeşitli ağaç işlemelerinden ve el dokuma kumaşlarından yapılmış süs eşyalarına kadar ilginizi çekecek birçok ürün bulabilirsiniz. Sonrasında Amasra’dan ayrılıyor ve Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bu günün en özel ziyaretlerinden birini gerçekleştirmek üzere Kristal Teras ‘a uğruyoruz. Metrelerce yüksekte, Kristal Teras üzerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartıp,  harika fotoğraflar çektikten sonra Safranbolu’ya ulaşıyoruz. İlk olarak tarihi Safranbolu evlerini kuşbakışı görebileceğiniz Hıdırlık tepesine çıkıyoruz. Sonrasında Cinci hoca hanını görerek Kaymakamlar evini ziyaret ediyoruz. Tarihi demirciler çarşısını da gezdikten sonra çay - kahve molamızı Arasta çarşısında veriyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanda, hediyelik eşya alışverişlerimizi yapıyor ve bölgenin meşhur safranlı lokumlarının tadına bakıyoruz. Unutulmaz anılarla dolu bu güzel günde tüm ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. (SAFRANBOLU KONAKLAMA) –Aygür Hotel

4.GÜN: ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI-HOBBİT EVLERİ - MARMARİS DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Doğal güzellikler konseptindeki gezimizi, yine doğal güzellikler ile sonlandırmak adına Ormanya Doğal Yaşam Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Gezimizin en merak uyandıracak ziyaretlerinden birini de bu doğal yaşam parkında gerçekleştiriyoruz. Parkın içerisinde yer alan Ormanköy’de Hobbit Evleri’ni görüyoruz. Yüzüklerin Efendisi filmini izlemiş olanlar burayı daha da çok merak edecektir. On yılı aşan bir araştırma ve planlama sonrasında gerçekleştirilen bir proje olan Ormanya Doğal Yaşam Parkı aynı zamanda Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine de sahiptir. Size vereceğimiz serbest zamanda Hobbit Evleri’nin yanında Hayvanat Bahçesi ve Vahşi Yaşam Alanı gibi bölümleri de ziyaret ederek bu parkın keyfini çıkarabilirsiniz. Geziye dair en ilginç kareleri yakalayacağınıza inandığımız bu ziyaretimizi de tamamladıktan sonra Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Yolda vereceğimiz yemek ve ihtiyaç molaları sonrasında, gece saatlerinde Marmaris’e ulaşıyor ve başka maceralarda da birlikte olmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

**Yukarıda verilen fiyatlar indirimli erken rezervasyon dönemi fiyatı olup 15 Eylül 2021 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında 450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası atanmaktadır.

İlke ve şartlar

**Yukarıda verilen fiyatlar indirimli erken rezervasyon dönemi fiyatı olup 15 Eylül 2021 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında 450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz. **Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası atanmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Yarım pansiyon otel konaklamaları (Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dâhil)
  • Araç içi ikramlar

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler    
  •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
  •     Yedigöller milli parkı minibüs ile ulaşım (60,00 TL)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.