BATI KARADENİZ TURU
whatsapp
BATI KARADENİZ TURU
Marmaris - Fethiye
05-08 Kasım 2020 (3 gece, 4 gün)

Açıklama

-BOLU-AMASRA-SAFRANBOLU-

Muhteşem doğası ile Bolu Gölcük, Yedigöller ve Batı Karadeniz’in en çok ziyaret edilen önemli değerleri Amasra ve Safranbolu…Tüm bu doğal güzelliklerin ardından bir de sizlere bambaşka bir deneyim yaşatacak olan Hobbit Evleri… Dolu dolu geçecek 4 günlük harika bir tatile hazır mısınız? Yeşilin her tonuna şahitlik edeceğimiz ve hayran kalacağımız doğal güzelliklerin yanında, tarihi ve kültürel değerlerimizi de sizlerle birlikte keşfetmek üzere yola çıkıyoruz.

TUR PROGRAMI:

1.GÜN: BOLU’YA YOLCULUK-GÖLCÜK PARKI-KONAKLAMA

Sabah saat 04:30 da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşup bu keyifli turumuza başlıyoruz. Turumuzun ilk durağı olan Bolu’ya ulaşmak üzere Aydın-İzmir-Balıkesir istikameti üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından öğlenden sonra Bolu’ya ulaşıyor ve uzun yolculuğumuzu bizlere tamamen unutturacak olan Gölcüğe ulaşıyoruz. Bir ressamın tuvalinden çıkma ve her gezginin karesinde yerini almış olan, göl kenarı harika bir göl evi manzaralı, köprü üzerinde grup fotoğrafları çekerken eğleniyor ve bir doğa harikasında bulunmuş olmanın keyfi ile Gölcük gezimizi tamamlıyoruz. Geziden sonra akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. (BOLU KONAKLAMA)

2.GÜN: BOLU-YEDİGÖLLER-AMASRA-KALE-ÇARŞI-BOZTEPE

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve bir önceki gün ziyaret etmiş olduğumuz Gölcüğü düşünerek ‘Buradan daha güzel bir yer olamaz’ diye düşünürken, sonrasında kendimizi Bolu-Yedigöller Tabiat parkında buluyoruz. Yedigöller Milli Parkı, gezilecek güzel yerlerin tamamını bünyesinde toplamış bir yeryüzü cennetidir. Parktan içeriye adımınızı attığınız anda, devasa büyüklükte ağaçlar sizleri selamlar, bugüne kadar sadece televizyonlarda gördüğünüz farklı kuş türleri ile karşılaşır ve doğanın bu güzelliklerine şahit olduğunuz için kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz. Yedigöller’deki gezilerimizi tamamladıktan sonra Amasra’ya hareket ediyoruz. Amasra’daki ziyaretlerimize bölgenin en güzel manzaralarından birine hakim olan Amasra Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin tepesinden Amasra’nın güzelliklerini, doğasını, tarihin kokusunu içimizde hissederek seyrediyoruz ve bu anları ölümsüzleştiriyoruz. Amasra keşfimize, bölgenin en eski yapılarından birisi olan Kemere Köprüsü ile devam ediyoruz. Roma döneminde, yığma taş tekniği ile yapılmış olan tarihi köprüde, Tavşan Adası’nı arkamıza alarak harika fotoğraflar çekiyor ve sonrasında da bölgenin en eşsiz manzarasına sahip olan Boztepe Bölgesi’ne geçiyoruz. Burada çay-kahve keyfimizi yapıp, biraz dinlendikten sonra, Amasra’ya gelen her turistin muhakkak uğradığı Tarihi Çekiciler Çarşısı’na uğruyoruz. . Rehberimizin vereceği serbest zaman diliminde, çarşıda gezebilir, tel kırma çeşitleri, kanaviçe örtüler, el oyması ağaç işleri, ahşap süs eşyaları gibi çeşitli ağaç işlemelerinden ve el dokuma kumaşlarından yapılmış süs ve eşyalarına kadar ihtiyacınıza uygun birçok ürünleri bulabilirsiniz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz (AMASRA KONAKLAMA)

3.GÜN: KRİSTAL TERAS-SAFRANBOLU-CİNCİ HOCA HANI-ARASTA ÇARŞISI

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Amasra’dan ayrılıyor ve Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bu günün en adrenalin dolu ziyaretlerinden birini gerçekleştirmek üzere ilk ziyaretimiz olan Kristal Teras ‘a uğruyoruz. Metrelerce yüksekte, Kristal Teras üzerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartıp,  harika fotoğraflar çektikten sonra Safranbolu’ya ulaşıyor ve gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak tarihi Safranbolu evlerini kuşbakışı görebileceğiniz Hıdırlık tepesine çıkıyoruz. Sonrasında Cinci hoca hanını görerek Kaymakamlar evini ziyaret ediyoruz. Tarihi demirciler çarşısını gezdikten sonra kahve keyfimizi Arasta çarşısında veriyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanda, hediyelik eşya alışverişlerimizi yapıyor ve bölgenin meşhur safranlı lokumlarının tadına bakıyoruz. Unutulmaz anılarla dolu bu güzel günde tüm ziyaretlerini tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. (SAFRANBOLU KONAKLAMA)

4.GÜN: ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI-HOBBİT EVLERİ - MARMARİS DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Doğal güzellikler konseptindeki gezimizi, yine doğal güzellikler ile sonlandırmak adına Ormanya Doğal Yaşam Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Gezimizin en merak uyandıracak ziyaretlerinden birini de bu doğal yaşam parkında gerçekleştiriyoruz. Parkın içerisinde yer alan Ormanköy’de Hobbit Evleri’ni göreceğiz. Yüzüklerin Efendisi filmini izlemiş olanlar burayı daha da çok merak edecektir. On yılı aşan bir araştırma ve planlama sonrasında gerçekleştirilen bir proje olan Ormanya Doğal Yaşam Parkı aynı zamanda Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine de sahiptir. Size vereceğimiz serbest zamanda Hobbit Evleri’nin yanında Hayvanat Bahçesi ve Vahşi Yaşam Alanı gibi bölümleri de ziyaret ederek bu parkın keyfini çıkarabilirsiniz. Geziye dair en ilginç kareleri yakalayacağınıza inandığımız bu ziyaretimizi de tamamladıktan sonra Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Yolda vereceğimiz yemek ve ihtiyaç molaları sonrasında, gece saatlerinde Marmaris’e ulaşıyor ve başka maceralarda da birlikte olmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

**Yukarıda verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatı olup 05 Ekim 2020 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**350,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırıp, erken rezervasyon fiyatını sabitleyebilirsiniz.

NOT : Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemlerimiz için tıklayınız...

İlke ve şartlar

**Yukarıda verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatı olup 05 Ekim 2020 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **350,00 TL kaparo ödemesi ile ön rezervasyon yaptırıp, erken rezervasyon fiyatını sabitleyebilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Yarım pansiyon otel konaklamaları(Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dahil)
  • Kokartlı rehberlik hizmeti

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler    
  •     Giriş ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.