ANKARA-ESKİŞEHİR-FRİGYA TURU
Marmaris - Fethiye
30.01-02.02.2024

Açıklama

Başkent Ankara’mızın en önemli değerlerini ve ilklerin şehri Eskişehir’i gezeceğimiz dört günlük keyifli bir tatile hazır mısınız? Frig vadisi ziyaretleri ile birleşen orijinal bir programı kaçırmayınız.  Anıtkabir ile başlayacak olan programımızda hem çocuklu aileler için hem de yetişkinler için eğlenceli ve öğretici müze ziyaretleri olacak. Son yıllarda Avrupai bir şehir görünümüne bürünen Eskişehir’de Sazova parkı, Porsuk çayı ve çevresi unutamayacağımız gezilerden sadece birkaçıdır. Kültürel değerlerle birleştirilmiş eğlenceli bir tatil planı yapmak isteyen tüm misafirlerimizi gezimize bekliyoruz.

1.GÜN: MARMARİS-ANKARA YOLCULUK-MİDAS TÜMÜLÜSÜ VE MÜZESİ-ANKARA KALESİ VE KALE İÇİ BÖLGESİ-AQUA VEGA AKVARYUM- OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 05:00 da Eşref Girginç Parkında buluşuyor ve Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. İhtiyaç ve yemek molaları sonrasında Polatlı’ya ulaşıyor ve burada günümüzün ilk ziyareti için Midas Tümülüsü’ne uğruyoruz. Binlerce yıllık efsanelerin merkezi olan bölge ile ilgili kıymetli bilgiler alıyor ve daha yeni Unesco Dünya Kalıcı miraslar listesine alınan bu Tümülüsü ve sonrasında müzeyi geziyoruz (kapalı olması durumunda sadece tümülüs gezilmektedir). Bu ziyaretimizin ardından Ankara’ya ulaşıyor ve program dâhilindeki bir diğer ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere Ankara Kalesi’ne doğru çıkıyoruz. Tarihi dokunun sizi içine çekeceği eski evleri ile otantik yapıyı koruyan Ankara kale içi bölgesindeki yürüyüşte kendinizi çok iyi hissedeceğinizi düşünüyoruz. Yürüyüş sonrasında kafe ve restoranları, hediyelik eşya dükkanlarını da görerek kaleye ulaşıyor ve muhteşem Ankara manzarası ile harika fotoğraflar çekiyoruz. Bu ziyaretimiz sonrasında çocukların ve yetişkinlerin birlikte çok keyifli anlar paylaşabileceği Nata Vega alışveriş merkezi bünyesinde bulunan ve Türkiye’nin en uzun tünel akvaryumlarından biri olan Aqua Vega Akvaryum’u ziyaret ediyoruz. 25 farklı akvaryumu, 98 metrelik tüneli ile 12000 deniz canlısına ev sahipliği yapan akvaryumda su altı dünyasının büyüsüne kapılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz sadece okyanusların değil ormanların ve çöllerin fantastik hayatını yaşatan Wildlife bölümünü de ziyaret edebilirler. Bu ziyaretimizi de tamamladıktan ve serbest akşam yemeğimizi aldıktan sonra istirahat etmek için otelimize geçiyoruz. (ANKARA KONAKLAMA) 4* Grand Hamit Hotel

2.GÜN: ANITKABİR-RAHMİ KOÇ MÜZESİ-ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ-MTA DOĞA TARİH MÜZESİ-ESKİŞEHİR OTEL

Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Birçok yeni bilgiler ile donanacağımız günümüze, turumuzun en önemli ziyaretlerinden biri olan Anıtkabir ile başlıyoruz. Maneviyatı çok yüksek olan, tarif edilmez hisler uyandıran bu ziyaretimizde aslanlı yoldan yürüyerek Anıtkabir’e ulaşıyor Ata’mıza minnetimizi sunuyor ve Anıtkabir içerisinde yer alan müzeyi geziyoruz. Duygu dolu Anıtkabir ziyaretimiz sonrasında Rahmi Koç Müzesi’ne geçiyoruz. Ailenin her bir bireyinin ilgi alanına hitap edebileceği bu müzede klasik arabaların, otomotiv, zanaat, ziraat, denizcilik, oyuncak ve teknoloji ürünlerinin geçmişten günümüze nasıl geldiğini, ne gibi değişimler geçirdiğini detaylı bir şekilde gözlemleyebiliyor olacağız. Bizleri de geçmişimize götürecek ve iyi hissettirecek olan bu keyifli müzeyi detaylı bir şekilde geziyoruz. Sonrasında başkentimizin çok değerli bir başka müzesi olan ve 1997 yılında ‘Avrupa’da yılın müzesi’ ödülüne layık görüşmüş olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne geçiyoruz. 1921 yılında Atatürk tarafından kurulmuş olan müzede Paleolitik Çağdan başlayarak, 10 dönemden oluşan ve Anadolu’da çıkan eserleri sergilerde görebiliyoruz. Uluslararası standarttaki bu müzede zengin Anadolu kültürü ve medeniyetlerini özümsüyoruz. Bu ziyaretimiz sonrasında rotamızı, MTA Genel Müdürlüğü Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ne çeviriyoruz. Hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz müzede; maden, taş ve fosillerin yanı sıra insanlık tarihinde geçmişten günümüze hayvan çeşitleri ve bitki örtüsüne ilişkin geniş bir kültür yelpazesine hitap eden bilgiler ediniyoruz. İlgi çekici ve merak uyandırıcı bir konsept ile hazırlanan 3 katlı müzede dinozor ve mamut gibi hayvan maketleri de görebiliyoruz. Bu ziyaretimiz ile Ankara’nın en değerli müzelerinin çoğunu görmüş oluyor ve serbest akşam yemeği sonrası günümüzü sonlandırıyoruz. Konaklama ve istirahat için Eskişehir otelimize geçiyoruz. (ESKİŞEHİR KONAKLAMA) EN HOTEL

3.GÜN: BAL MUMU MÜZESİ-ODUNPAZARI-DEVRİM ARABALARI- ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ-SAZOVA PARKI-ESKİŞEHİR OTEL

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımızda buluşuyor ve birçok ilke sahip, modern görünümü ile son dönemde turizm açısından da sürekli gelişmekte olan Eskişehir ziyaretlerimize başlıyoruz. İlk olarak Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Eskişehir’in çehresini değiştiren Yılmaz Büyükerşen’in bizzat kendisinin de yaptığı Atatürk balmumu heykelleri dâhil, birçok ünlü ismin de heykellerini görüyor ve sanki canlanacakmış hissi uyandıran bu değerli sanat eserlerini hayranlıkla seyrediyoruz. Sonrasında Eskişehir’in tarihine ışık tutan Odunpazarı bölgesine geçiyoruz. Odunpazarı Evleri ziyaretimizde, 19. yy. mimarisinin örnekleri, bitişik cumbalı evler ve ahşap süslemeleri ile farklı pastel tonu renklerine hayran kalacaksınız. Sonrasında Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları müzesini ziyaret ediyoruz. Rezervasyon uygunluğu doğrultusunda atölyede cam yapımını canlı olarak görme fırsatımız olur ise bu deneyimi de yaşıyoruz. Cam sanatlarının geldiği son noktayı bu güzel müzede gözlemledikten sonra Devrim Arabaları müzesini ziyaret ediyoruz. Türkiye’de tasarlanan ve üretilen ilk araba olan Devrim arabasının da sergilendiği bu değerli müzemizi de görüyor ve rehberimizden kıymetli bilgiler alıyoruz. Sonrasında hem küçüklerin hem büyüklerin birlikte çok keyif alacağı Eskişehir’in Disneyland’ı diyebileceğimiz güzellikte olan Sazova Parkına ulaşıyoruz. Burada sizlere vereceğimiz serbest zamanda Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Hayvanat Bahçesi, Eti Sualtı Dünyası, Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi, Esminyatürk, Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi gibi parkın önde gelen ziyaret merkezlerini gezebilirsiniz. Parkta rehberimiz eşliğinde Masal Şatosu’na kadar yürüyoruz. Bu yürüyüş sırasında ziyaret yerlerinin bilgilendirmelerini rehberimizden dinliyor ve Masal Şatosu önünde çekeceğimiz toplu fotoğraf sonrası ilgi alanlarınıza göre gezebilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sazova parkı ziyareti ile bugünkü gezilerimizi tamamlıyor ve serbest akşam yemeği sonrasında istirahat etmek için otelimize dönüyoruz. (ESKİŞEHİR KONAKLAMA) EN HOTEL

NOT: 4. Gün programında yer alan Porsuk Çayı tekne gezisi, son gün dönüş yolculuğunun geç saatlere sarkmaması adına 3. Gün programında yer alabilir. Bu ziyaret ile ilgili programlama rehber tarafından organize edilecektir. (OPSİYONEL)

4.GÜN: OPSİYONEL PORSUK ÇAYI TEKNE GEZİNTİSİ-FRİG VADİSİ AYAZİNİ METROPOLİSİ-MARMARİS DÖNÜŞ

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz ve Eskişehir’i keşfetmeye devam ediyoruz. Şehre Avrupai bir görünüm kazandıran Porsuk Çayı’nın en hareketli noktaları olan, çayın kenarı boyunca dizilmiş modern kafe ve restoranları görebileceğiniz, günlük hayatın akışını gözlemleyebileceğiniz keyifli bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Şehrin dinamiklerini gözlemleyebileceğiniz tekne turumuz sonrasında Eskişehir’e veda ediyor ve Frig Vadisi’ne doğru, kadim Frig uygarlığı ile ilgili kıymetli bilgiler almak üzere yola koyuluyoruz. Yolculuğumuz sırasında rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında 3000 yıllık gizemli Frig Yolunun en ilgi çeken yerlerinden olan Ayazini Metropolisi’ne ulaşıyoruz. Ayazini, Roma ve Bizans dönemleri dahil Frigler döneminden beri farklı medeniyet ve kültürlere ev sahipliği yapması ile 3000 yıllık gizemi taşıyor.  Ayazini Metropolisi’nde bu 3000 yıllık tarihi görebiliyoruz. Rehberimiz eşliğinde bölgedeki gezilerimizi gerçekleştiriyor ve çok orijinal fotoğraf kareleri yakalama fırsatına ulaşıyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Yol üzeri molalarımız sonrasında akşam saatlerinde Marmaris’e dönüyor ve başka maceralarda görüşmek dileğiyle, buluştuğumuz noktalarda sizlerle vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

**Verilen fiyatlar 12 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 2000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İlke ve şartlar

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz. **Verilen fiyatlar 12 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli olan erken rezervasyon dönemi fiyatlarıdır. İlk rezervasyon esnasında 2000,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Nakit -

Gün : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • 3 gece oda kahvaltı otel konaklamaları (sabah kahvaltısı dahil)

Hariç Hizmetler


  •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
  •     Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanında getirmeleri tavsiye olunur, 65 yaş üzeri misafirlerimiz Kültür Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine ücretsiz girmektedir    
  •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
  •     Aqua Vega Akvaryum giriş ücretleri (detaylı bilgi için https://www.aquavega.com.tr/ akvaryumun internet sitesini ziyaret edebilir, sorularınız için 444 8 776 numaralı telefonu arayabilirsiniz)    
  •     Porsuk Çayı tekne gezisi    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez