ANKARA-BEYPAZARI-ANITKABİR…
Marmaris - Fethiye
09-11 Kasim 2019 (2 gece, 3 gun)

Açıklama

‘Önemli günler, değerli hatıralar’

TUR PROGRAMI

 

1.GÜN( 09 Kasım ) : MARMARİS’TEN ANKARA’YA YOLCULUK

Sabah saat 05:30’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşma yerimizde rehberimiz ve kaptanımızla buluşup Ankara yolculuğumuza başlıyoruz. MUĞLA – DENİZLİ – AFYON üzerinden Ankara’ya ulaşıyoruz. Dünyanın sayılı müzeleri arasında gösterilen Anadolu’da iz bırakmış bir çok medeniyetin izlerini görebileceğiniz Anadolu Medeniyet Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra hanları, hamamları, konakları, ve ilginç müzeleri ile başka bir Ankara’yı içinde barındıran Ankara Kalesini ziyaret ediyoruz. Burada geçireceğimiz değerli zamanın ardından konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

 

 

2.GÜN( 10 Kasım ) : ANITKABİR ZİYARETİ

Otel’de alacağımız kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlayıp öncelikle 1. Meclis Binasını ve 2.Meclis binasını geziyoruz. Bu gezilerimizden sonra Büyük Önder’imizin 15 yıl süre ile kaldığı geçici kabri Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de bulunan anıt mezarı olan Anıtkabir'e gidiyoruz. Burada Aslanlı Yol, Mozole, Kurtuluş Savaşı Müzesi, İsmet İnönü’nün Mezar ve Sergi Salonu ziyaret ettikten sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

 

3. GÜN( 11 Kasım ) : BEYPAZARI – MARMARİS’E DÖNÜŞ

 

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve Beypazarı’na hareket ediyoruz. Tarihte Osmanlı Devleti’nin Tımarlı Sipahileri’nin merkezi olan kent, bu yöredeki ticari ve ekonomik hayatın yoğunluğu nedeniyle Bey-Pazarı adını almıştır. Sırasıyla Hitit, Frig, Galat, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu ve son olarak da Osmanlı hakimiyeti görmüş olan bu topraklar, günümüzde birçok tarihi ve kültürü barındıran turistik bir kente dönüşmüştür. Beypazarı tarihi evleri ve Osmanlı Dönemi’nin nostaljisini barındıran mimari yapısıyla geçmişe açılan bir kapı görünümünde olan Beypazarında bu evlerin olduğu bölümleri geziyor ve önemli ziyaret noktalarını da gördükten sonra Hıdırlık Tepesi’ne çıkıp tüm bu mimari güzellikleri gözler önüne seren harika manzarada güzel fotoğraflar çekiyoruz. Beypazarı gezimizi tamamladıktan sonra, Ankara Esenboğa havalimanına doğru yola çıkıyoruz. PC2466 Ankara – Bodrum (20:00 – 21:25) uçağıyla Bodrum’a geleceğiz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile tahmini olarak 24:00’da Marmaris’te olacağız. Sizler ile buluştuğumuz noktalarda vedalaşarak başka gezilerde görüşmek üzere ayrılıyoruz…

 

İlke ve şartlar

Sabah saat 05:30’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşma yerimizde rehberimiz ve kaptanımızla buluşup Ankara yolculuğumuza başlıyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Nakit -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil Hizmetler


  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Müze – ören yeri giriş ücretleri

Hariç Hizmetler


  •     Öğlen yemekleri    
  •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz