ALAÇATI & SIĞACIK TURU
Marmaris - Fethiye
22.10.2023 (Pazar-Sunday)

Açıklama

Yolculukları ve yolları seven, bu yolculukların keyfini çıkarmasını bilen siz değerli  misafirlerimizi, Ege’nin iki önemli değerini bizlerle keşfetmeye davet ediyoruz. Günün yarısını, Ege’nin en çok yerli turist çeken festivalleri ile ünlenmiş bölgesi Alaçatı’da, diğer yarısını da ‘Yavaş Şehir’ ünvanlı Seferihisar’a bağlı Sığacık’ta ve film setini andıran sokaklarında geçiriyoruz.

PROGRAM

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah 07:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşup bu keyifli turumuza başlıyoruz. Yol üzeri vereceğimiz serbest kahvaltı molamızın ardından, İzmir’in Kavakları türküleri eşliğinde Sığacık’a doğru yola çıkıyoruz. Sığacık’a ulaşmadan önce Seferihisar’dan geçiyoruz. Büyükşehirlerin hengamesinden uzak, huzur ve neşe dolu Seferihisar, Türkiye’nin ilk Cittaslow yerleşkesi olma unvanına sahiptir. Sakin şehir manasına gelen Cittaslow, klasik turizm anlayışının dışına çıkarak şehrin hikayesini ve yerel kimliğini muhafaza etmeyi amaçlıyor.

Sığacık, insana verdiği huzur ile ön plana çıkan bir sahil kasabası. Kale surlarının içine saklanmış, Arnavut kaldırımı sokakları, avlulu, cumbalı, tahta panjurlu konakları, mükemmel mimarisi ve aydın sakinleri ile tam bir film setini andırmaktadır.Narenciye bahçelerinin ortasında küçücük sokakların ördüğü Sığacık, Kanuni Sultan Süleyman zamanından kalma kalesi ve şirin limanıyla da bizleri kendine çekiyor. Rehberimizle birlikte kısa bir yürüyüş sonrası bu film seti gibi sokaklarda veya kalede güzel fotoğraflar çekmeniz için sizlere kısa bir süre serbest zaman da veriyoruz ve sonrasında Alaçatı’ya hareket ediyoruz.

Kanatlarını yüzyıllardır umarsızca savuran yel değirmenleri, pastel ve canlı tonların renk cümbüşündeki doğramalarıyla şirin mi şirin cumbalı taş evleri, begonvillerin ve sardunyaların kucakladığı arnavut kaldırımlı dar sokaklarından duyulan bohem müzikleri, lavanta kokulu hediyelik eşya dükkanları, rengarenk tasarımcı atölyelerinin davetkar görüntüleri ve retro kafelerin o sıcak atmosferiyle bizi kendine hayran bırakıyor Alaçatı. Alaçatıdaki ziyaretlerimizi tamamladıktan ve serbest zamanımızı değerlendirdikten sonra havanın kararmasına yakın saatlerde Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Serbest akşam yemeği molası sonrası Marmaris’e dönüyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakıp başka turlarda görüşmek dileğiyle hoşçakalın diyoruz.

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir

İlke ve şartlar

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Türünü Seçiniz Seçiniz