whatsapp
İZMİR - ALAÇATI OT FESTİVALİ (Günübirlik Tur)
Marmaris - Fethiye
Date/Tarih

Açıklama

Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 11. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz.

Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılmaktadır. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kapılı Rum mimarisi ve Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda servise sunulacak yemeklerden tadım yapma imkânımız olacak.

Gurmeler ve kendini gurme gibi hisseden tüm misafirlerimiz, sizleri festivale bekliyoruz…

TUR PROGRAMI

12 Nisan (Pazar) : Sabah 06:00 Marmaris Eşref Girginç Parkından hareket. Çine'de vereceğimiz ücrete dahil kahvaltı molası sonrasında Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’da festival programı öğlen saatlerinde kortej yürüyüşü ile başlamaktadır. Burada coşkun kalabalığın içerisinde yer alıp, üreticilerin otlu ürün stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Sonra festival resepsiyonuna katılacak öğle yemeğimizde festival gala yemeğinde tanınmış gurmelerin sunacakları yemeklerden ve diğer stantlardan tadım yapma imkanı bulacağız. Festival coşkulu havasını doyasıya yaşadıktan sonra Marmaris’e doğru yola koyuluyoruz. Siz değerli misafirlerimizi buluştuğumuz yerlerde veda ederek başka turlarda tekrar görüşmek dileğiyle hoşçakalın diyoruz…

İlke ve şartlar

​12 Nisan (Pazar) : Sabah 06:00 Marmaris Eşref Girginç Parkından hareket.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil HizmetlerHariç Hizmetler


Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.