whatsapp
İLKLERİN ŞEHRİ ESKİŞEHİR TURU
Marmaris - Fethiye
18-20.11.2021

Açıklama

PORSUK ÇAYI, SAZOVA PARKI, ÇİĞ BÖREK VE FAZLASI…

*1960 yılında ilk Türk otomobili “Devrim” üretilmiş.

* 1961 yılında Türk mühendis ve işçiler bir ilke daha imza atılarak buharlı lokomotifi “Karakurt” üretilmiş.

* Türk tarihinin ilk modern haritası 1896 yılında Eskişehir için çizilmiştir.

*  İlk Köy Enstitü 1940 yılında Eskişehir'de açılmıştır.

* Türkiye'nin ilk “Balmumu Heykel Müzesi” Eskişehir’de açılmıştır.

* Sazova Parkı,  bünyesindeki Masal Şatosu, Uzay Evi, Korsan Gemisi ve Sazova Parkı Akvaryumu ile ailece vakit geçirebileceğiniz en keyifli yerdir.

Bu gezimizde size bu ilkleri yerinde göstermek ve herkes için en keyifli programı hazırlamaya çalıştık.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: ESKİŞEHİR YOLCULUK-ODUNPAZARI-LÜLETAŞI MÜZESİ-BALMUMU MÜZESİ

 

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 06:00 da Eşref Girginç Parkında buluşuyor ve hareket ediyoruz. Yol üzeri molalarımız sonrasında, son dönemin en çok ziyaret alan şehirlerinden olan Eskişehir’de ilk olarak Odunpazarı Evleri’ni ziyaret ediyoruz. 19. yy. mimarisinin örnekleri, bitişik cumbalı evler ve ahşap süslemelere hayran kalacaksınız. Ardından Kurşunlu Camii ve Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu cami Sultan Süleyman’ın vezirlerinden Çoban Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır. İlk Lületaşı Müze’sini de burada görme fırsatımız oluyor. Atlıhan Lületaşı El Sanatları Çarşısında lületaşı ustalarının beyaz altına can verişine şahit oluyoruz. Sonrasında birçok ünlü ismin heykellerinin de yer aldığı Çağdaş Cam Sanatları ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve istirahat Eskişehir otelimizde. (ESKİŞEHİR KONAKLAMA)  

 

2. GÜN: SAZOVA PARKI – KORSAN GEMİSİ –ÇİĞ BÖREK-KENT PARK-HALLER GENÇLİK MERKEZİ

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardında Eskişehir’i gezmeye devam ediyoruz. Güne çocuk –büyük herkesin hayran kalacağı, masallardan çıkma Sazova Parkı ziyareti ile başlıyoruz. Tren ile panoramik turumuzu yapıp, Amerika’nın keşfine tanıklık etmiş olan Santa Maria’nın örneği Korsan Gemisi’ni geziyoruz. İsteyen misafirlerimizin Masal Şatosu, Uzay Evi ve Sazova Parkı akvaryumunu gezmeleri için serbest zaman veriyoruz. Öğle arasında yöresel lezzetleri tatmayı seven misafirlerimizi Eskişehir’in meşhur çiğ böreğini tatmak üzere en meşhur Çiğ Börekçilerden birine götürüyoruz (ekstra). Öğle yemeğimizin ardından sırasıyla Kent Park ve Haller Gençlik Merkezi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Haller Gençlik Merkezinde dileyenler su muhallebisi tadabilirler. Sonrasında otelimize dönerek akşam yemeğimizi alıyoruz. (ESKİŞEHİR KONAKLAMA)

3. GÜN: PORSUK ÇAYI – TEKNE TURU GEZİNTİSİ – SERBEST ZAMAN- MARMARİS YOLCULUK 

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve ayrılıyoruz. Bu keyifli tatilimizi, en güzel anılarla bitirmek üzere Porsuk çayına hareket ediyor ve Eskişehir gezimizi keyifli bir bot turu ile tamamlıyoruz. Sonrasında Porsuk Çayı kenarında Marmaris yolculuğu öncesi son bir çay-kahve keyfi veya dileyen misafirlerimizin alışveriş yapması için serbest zaman veriyoruz. Eskişehir ziyaretlerimizi tamamlayıp Marmaris’e dönüş yolculuğumuz başlıyoruz. Yol üzeri molalarımız sonrasında akşam saatlerinde Marmaris’e dönüyor ve başka maceralarda görüşmek dileğiyle, buluştuğumuz noktalarda sizlerle vedalaşıyoruz.

** Yukarıdaki fiyatlar % 10 indirimli erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 15 Eylül 2021 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**Çocuk indirimleri iki yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerlidir.

 

İlke ve şartlar

** Yukarıdaki fiyatlar % 10 indirimli erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 15 Eylül 2021 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **Çocuk indirimleri iki yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerlidir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 3 | Gece : 2


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • 4 yıldızlı Capella Hotel’de yarım pansiyon konaklama (Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dâhil)
  • Porsuk Çayı Tekne Turu, Korsan Gemisi, Panoramik tur

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
  •     Ören yeri giriş ücretleri    
  •     Sazova parkında Korsan gemisi ve Panoramik tren turu dışındaki giriş ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.