ŞEB-İ ARUZ VE KONYA TURU
Marmaris - Fethiye
16-17 Aralık 2019 (1 Gece 2 Gün)

Açıklama

“Güneş gibi ol şefkatte, merhamette.

Gece gibi ol ayıpları örtmekte.

Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte

Ölü gibi ol öfkede, asabiyette

Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol”

Hz. Mevlana, insanlara sıra dışı bir öğretmen olmuş ve öğretisini akıl ve felsefi bir yöntem kullanarak öğrencilerine ve devrin insanlarına aktarmış, eserleri bugün dünya çapında okunmakta ve takdir edilmektedir. Alçakgönüllü oluşu tüm insanların kalbini kazandırmıştır. Hz. Mevlana ölümü düğüne benzetir ve buna ’Şeb-i Arus’ yani ‘Düğün Gecesi‘ der. Ölümünden sonra Aşk’a Hakk’a kavuşacağından bunu bir matem değil aksine şenlik havasında olmasını diler.

TUR PROGRAMI

1.GÜN:  Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 05:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşup yola çıkıyoruz. Kale Soyluer Tesislerinde serbest kahvaltı molası verdikten sonra Denizli ve Afyon üzerinden Konya’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeği molamızdan sonra Konya’daki gezilerimize başlıyoruz.  Mevlana Celaleddin Rumi’nin kurmuş ve başlatmış olduğu Mevlevi Dervişliğinin dergahı olarak kullanılan aynı zamanda Hz Mevlana’nın türbesi olan Mevlana Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Aleaddin Camii ve Karatay Medresesi’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Konya’ya kadar gelmişken meşhur ‘Etli Ekmeği’ ni denemeden olmaz diyerek sizlere Konya’nın meşhur lezzetlerini tatmak üzere serbest zaman veriyoruz. Serbest akşam yemeği molası sonrası , rehberimizin belirttiği saatte toplanıyor ve saat 20:00’de başlayacak olan  Şeb-i Arus Hz. Mevlanayı anma gösterisini izlemek üzere hareket ediyoruz. Gösteri sona erdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. (Konaklama Beyşehir-Ali Bilir Hotel)

2.GÜN: Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Eşrefoğlu Camii’ni ziyaret ediyoruz. (1296-1299 tarihleri arasında Eşrefoğlu Beyliğinin kurucusu Seyfettin Süleyman BEY tarafından yaptırılmıştır. Anadolu'daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve orijinalidir)  Ziyaretimiz sonrası Marmaris’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Eğirdir Gölü, Burdur Gölü ve Salda Gölü’nü panoramik olarak görüyor manzara noktalarında fotoğraf molaları verdikten sonra Marmaris’e ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyor sonraki turlarımızda da görüşmeyi diliyoruz.

Gösteri biletleri numaralı olup, geziye kayıt sırasına göre bilet numarası verilecektir.

Verilen fiyatlar 1. erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 15 Ekim 2019 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

250,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırabilirsiniz. Kalan tutarlar geziden 2 hafta öncesinde tamamlanmalıdır.

İlke ve şartlar

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 05:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşup yola çıkıyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 2 | Gece : 1


Dahil Hizmetler


  • Program dahilindeki geziler
  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Ören yerleri giriş ücretleri
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Beyşehir Ali Bilir Hotel’de oda-kahvaltı konaklama
  • Şeb-i Arus gösterisi bileti -16 Aralık 2019- (Gösteri biletleri numaralı olup, geziye kayıt sırasına göre bilet numarası verilecektir)

Hariç Hizmetler


  •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
  •     Kişisel harcamalar ( telefon, mini bar, vs )    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz