whatsapp
ŞEB-İ ARUS MEVLANAYI ANMA TÖRENLERİ VE KONYA GEZİSİ
Marmaris - Fethiye
11-12.12.2021 (1 Gece - 2 Gün)

Açıklama

“Güneş gibi ol şefkatte, merhamette.

Gece gibi ol ayıpları örtmekte.

Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte

Ölü gibi ol öfkede, asabiyette

Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol”

Hz. Mevlana, insanlara sıra dışı bir öğretmen olmuş ve öğretisini akıl ve felsefi bir yöntem kullanarak öğrencilerine ve devrin insanlarına aktarmış, eserleri bugün dünya çapında okunmakta ve takdir edilmektedir. Alçakgönüllü oluşu tüm insanların kalbini kazandırmıştır. Hz. Mevlana ölümü düğüne benzetir ve buna ’Şeb-i Arus’ yani ‘Düğün Gecesi‘ der. Ölümünden sonra Aşk’a Hakk’a kavuşacağından bunu bir matem değil aksine şenlik havasında olmasını diler.

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS KONYA YOLCULUK-BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ-BURDUR DOĞA TARİHİ MÜZESİ- EĞİRDİR GÖLÜ PANORAMİK GEZİLER-EŞREFOĞLU CAMİİ-BEYŞEHİR KONAKLAMA

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 06:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşup yola çıkıyoruz. Kale Soyluer Tesislerinde serbest kahvaltı molası verdikten sonra yolumuza devam ediyor ve Burdur’a ulaşıyoruz ve serbest öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Serbest öğlen yemeği molasında Burdur’un meşhur şiş köftesini deneyebilirsiniz. Burdur molamızda ziyaret edeceğimiz yerlerden biri de Burdur Arkeoloji Müze’si olacak. Burdur Arkeoloji Müzesi; Tarihi M.Ö. 7 bin yılına kadar giden 9 bin yıllık insanlık tarihinin en önemli eserlerini bünyesinde bulundurmaktadır ve sunumları da son derece başarılıdır. Burdur Müzesi’ni gezdikten sonra, yine Burdur’da bulunan Doğa Tarihi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. 19'uncu yüzyıldan kalma Rum Ortodoks Kilisesi'nin restore edilmesiyle oluşturulan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyan Burdur Doğa Tarihi Müzesi'nde, Burdur'un Kemer ilçesi Elmacık köyünde yapılan fosil kazılarında ortaya çıkan dev bir güney filine ait iskeletle tarih öncesi canlılara ait kalıntılar sergileniyor. Burdur ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Eğirdir Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Bu bölgede Dündar Bey Medrese’si, Eğirdir Kalesi, Can Ada ve Yeşil Ada manzarası eşliğinde panoramik gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında bu günkü son ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere Beyşehir’e hareket ediyoruz. Beyşehir’de, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve mimari özellikleriyle Dünya’da tek olan Eşrefoğlu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Dış mimarisi tamamen Türk taş işçiliği ve iç mimarisi de tamamen Türk ahşap ve çini işçiliği olan bu camiye hayran kalacağınızı düşünüyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, Beyşehir’de akşam yemeği için sizlere serbest zaman veriyor ve sonrasında Beyşehir Gölü kenarında bulunan, göl manzaralı otelimize yerleşiyoruz. (BEYŞEHİR KONAKLAMA) Ali Bilir Hotel

2.GÜN: MERAM BAĞLARI-ALAEDDİN CAMİİ-KARATAY MEDRESESİ-MEVLANA MÜZESİ-ŞEB-İ ARUS TÖRENİ-MARMARİS DÖNÜŞ

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve Konya’ya hareket ediyoruz. Güzel ve özel günümüze Meram Bağları ziyareti ile başlıyoruz. Türkülere ilham kaynağı olan, Evliya Çelebi’nin Seyahatname ’sinde adı geçen, yeşilliği ile ünlü Meram Bağlarında güzel fotoğraflar çekiyor ve Tarihi Meram Köprüsü yanında bulunan çay bahçelerinde, çay-kahve molası veriyoruz. Sonrasında Konya’nın en büyük ve en eski camilerinden biri olan Alaeddin Camii ve 1251 yılında Vezir Celaleddin tarafından yapılan ve Çini Eserler Müzesi olarak adlandırılan Karatay Medresesi’ni rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde geziyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Konya’ya kadar gelmişken meşhur ‘Etli Ekmeği’ ni denemeden olmaz diyerek sizlere Konya’nın meşhur lezzetlerini tatmak üzere serbest zaman veriyoruz. Öğlen yemeği molası sonrası Mevlana Müzesi’ni de gördükten sonra aşkın, sevginin ve hoşgörünün sembolü olan, gönüllerin sultanı Hz. Mevlana Celaleddin Rumi’nin, vuslat yıldönümünde yapılan Şeb-i Arus Törenlerini izlemeye gidiyoruz. Saat 14:30 da başlayacak olan bu özel gösteriyi izledikten sonra manevi doyumun üst seviyelerde yaşanacağı dakikalar geçiriyoruz. Gösteriyi izledikten sonra senede bir defa yapılan bu özel gezimizi tamamlıyor ve Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Molalar sonrası Marmaris’e ulaşıyor ve sizlerle buluştuğumuz noktalarda, başka gezilerde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**İlk rezervasyon esnasında 250,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

** Şeb-i Arus Gösteri biletleri numaralı olup, geziye kayıt sırasına göre bilet numarası verilecektir.

**Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir, ilk ödeme sonrasında koltuk numarası otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numarası ile ilgili bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

İlke ve şartlar

İlk rezervasyon esnasında 250,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 2 | Gece : 1


Dahil Hizmetler


 • Seyahat sigortası
 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
 • Program dahilinde yer alan ziyaretler
 • Araç içi ikramlar
 • Şeb-i Arus gösterisi bileti -12 Aralık 2021- (Gösteri biletleri numaralı olup, geziye kayıt sırasına göre bilet numarası verilecektir)
 • Beyşehir Ali Bilir Hotel’de oda-kahvaltı (sabah kahvaltısı dâhil) konaklama

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel Harcamalar    
 •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
 •     Ören yerleri giriş ücretleri    
 •     Otel ekstraları (minibar v.b.)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.