UÇAKLI MARDİN-GAP TURU
Marmaris
22-26 Eylül 2019 (4 gece, 5 gün)

Açıklama

TARİHİN BAŞLADIĞI, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ VE İNANÇ MERKEZİ GİZEMLİ MEZOPOTAMYA


TUR PROGRAMI

1. GÜN( 22 Eylül) : MARMARİS’TEN DİYARBAKIR’A UÇUŞ VE MARDİN GEZİSİ


Gece saat 00:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşma yerimizde rehberimiz ve kaptanımızla buluşup İzmir Havalimanına 06:00 İzmir - Diyarbakır Sunexpress XQ9192 uçağına binmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuş sonrasında Diyarbakır'a varıyoruz ve bizi bekleyen aracımıza binip Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Üzüm bağlarıyla tatlanmış, Süryani kültürüyle harmanlanmış 2bin yıldır inançlarını ve geleneklerini koruyan iki farklı dinin hoşgörü içerisinde kaynaşmasını göreceğimiz bu yerde öncelikle Deyr-ul Zaferan Manastır’ını ziyaret ediyoruz. Daha sonra gezeceğimiz yer olan Mardin’in eski sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Bir zaman tüneli gibi veya kendinizi bir sinema filminin içindeymişsiniz gibi hissedeceğiniz tarihi sokaklarda gezerken yöreye has lezzetlerden oluşan öğlen yemeğimizi yiyebiliriz Belki yemekten sonra kendimizi, evde yaptıkları şarapları ikram eden bir süryaninin evinde de bulabiliriz kendimizi. Artuklu eserlerini, Ulu Camii, Latifiye camii göreceğimiz yerler arasındadır. Tarihi çarşıda serbest zaman verdikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Mardin’de, akşam yemeği otelde alınacaktır.

2. GÜN(23 Eylül) : MİDYAT – HASANKEYF

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Midyat’a gidiyoruz. İlk olarak Meryem Ana Kilisesi ziyaretimiz olacaktır. Sonrasında ise 5 bin yıllık bir sanat olan telkari sanatını görmek üzere Midyat merkezine gidiyoruz. Burada hem alışveriş yapma hem de telkari hakkında bilgi aldıktan sonra öğlen yemeğimizi alıyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Hasan Keyf’e hareket ediyoruz. Sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan, Dicle Nehri üzerinde kurulmuş, 10 bin yıllık bir yerleşim merkezi olan Hasankeyf’e gidiyoruz. Bu tarihi yerleşimi gördükten sonra Dicle nehri kıyısında bir kahve molası verdikten sonra Mardin’deki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Mardin’de, akşam yemeği otelde alınacaktır.

3. GÜN(24 Eylül) : MARDİN-NEMRUT DAĞI – ŞANLIURFA

Sabah kahvaltısının ardından Mardin’deki otelimizden çıkış yapıyoruz ve dünyada 8 nci harika olarak bilinen NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKINA DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ .Dünya da 3 terastan oluşan tümülüsü ziyaret ediyor öğlen yemeğinin ardından Urfa’ya doğru hareket ediyoruz. Şanlıurfa‘da konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, akşam organize edilen Urfa Sıra Gecesine katılabilir(ekstra) uzun geçen günün yorgunluğunu Mezopotamya ezgileri, halk türküleri ve oyunlara katılabilir hem de yörenin en meşhur yiyeceği olan bol acılı isotlu çiğ köftenin tadına varabilir. Konaklama Şanlıurfa’daki otelimizdedir.
4. GÜN(25 Eylül) : GÖBEKLİTEPE-HARRAN – HALFETİ – GAZİANTEP

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış yapıyor ve bir kısmı tekrar ziyarete açılmış olan GÖBEKLİTEPE’YE gidiyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra, kerpiç ve çamurdan yapılmış kübik evleri ile ünlü, dünyanın ilk İslam Üniversitesinin kurulduğu, hala aşiretlerin geleneklerini sürdürdüğü uçsuz bucaksız Harran Ovasına gidiyoruz. Muhteşem manzaraların tadını çıkardıktan sonra öğle yemeği molası için Balıklıgöl’e diğer adıyla Halil-Ür Rahman Gölü ve Aynzeliha’ya gidiyoruz. Yemeğimizi yiyip ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Gaziantep’e doğru hareket ediyoruz. Öncelikle Halfeti ilçesine uğruyoruz. Fırat nehri üzerinde Rumkale ve Birecik Barajı altında kalan Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada tekne turuna katılabilir ve yarısı sular altında kalan köyü görebilir(extra). Sonrasında Gaziantep’e varıyor ve otelimize giriş yapıyoruz.


5. GÜN(26 Eylül) : GAZİANTEP KALESİ, MOZAİK MÜZESİ – MARMARİS’E DÖNÜŞ


Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış yapıyoruz. Öncelikle Gaziantep kalesini panoramik olarak gördükten sonra Çingene Kızı Mozaiği ile ünlü, Mezopotamya’nın elit nüfusunun evlerini saraylarını süsleyen dünyada eşi olmayan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Birbirinden güzel temalı mozaikleri gördükten sonra Gaziantep’in ünlü Bakırcılar Çarşısı’na gidiyoruz burada hala çekiç seslerini duyabileceğimiz bu çarşıda alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra, rehberimizin belirlediği saat ve noktada aracımız ile buluşup saat 21:35 Adana-İzmir uçağına yetişecek şekilde havaalanına hareket ediyoruz. İzmir havaalanına inip valizlerimizi aldıktan sonra bizi bekleyen aracımıza biniyoruz ve Marmaris’e hareket ediyoruz. Sizler ile buluştuğumuz noktada vedalaşıp başka tarihlerde tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
 

İlke ve şartlar

Verilen fiyatlar 01 Haziran 2019 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar uçak biletleri alımı için 350,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt alınmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit -

Günler : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Havaalanı Transferleri
 • 4 ve 5 yıldız otellerde yarım pansiyon konaklama ( otellerde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği)
 • Müze – ören yeri giriş ücretleri
 • Uçak biletleri : İzmir – Diyarbakır, Adana – İzmir

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel harcamalar    
 •     Tüm içecekler    
 •     Öğlen yemekleri    
 •     Opsiyonel turlar( Urfa Sıra Gecesi, Halfeti Tekne Tur    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Seçiniz Tarih