UÇAKLI MARDİN GAP TURU
Marmaris
09-13 Ekim 2019 (4 gece, 5 gün)

Açıklama

TARİHİN BAŞLADIĞI, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ VE İNANÇ MERKEZİ GİZEMLİ MEZOPOTAMYA

 

TUR PROGRAMI

1. GÜN( 09 Ekim) : MARMARİS’TEN ADANA’YA UÇUŞ ve ANTEP GEZİSİ

Gece saat 00:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşma yerimizde rehberimiz ve kaptanımızla buluşup İzmir Havalimanına 06:00  İzmir - Adana Pegasus PC3010 uçağına binmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuş sonrasında Adana’ya varıyoruz ve bizi bekleyen aracımıza binip Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Gaziantep kalesini panoramik olarak gördükten sonra Çingene Kızı Mozaiği ile ünlü, Mezopotamya’nın elit nüfusunun evlerini saraylarını süsleyen dünyada eşi olmayan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik müzesini geziyoruz. Birbirinden güzel temalı mozaikleri gördükten sonra Gaziantep’in ünlü Bakırcılar Çarşısınagidiyoruz burada hala çekiç seslerini duyabileceğimiz bu çarşıda alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Gaziantep’te konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Halep valisi tarafından yaptırılan Tarihi İpek Yolu üzerinde Gaziantep ten Kore ye kadar uzanan 1885 yılında yapılan bölgenin en büyük kervansarayı olan ve günümüzde otel olarak kullanılan ve muhteşem atmosferi olan ŞİREHAN HOTEL’dir.

 

2. GÜN(10 Ekim) : GÖBEKLİTEPE-HARRAN – HALFETİ – BALIKLIGÖL-SIRA GECESİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış yapıyoruz ve Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Öncelikle Halfeti ilçesine uğruyoruz. Fırat nehri üzerinde Rumkale ve Birecik Barajı altında kalan Savaşan köyünü görüyoruz, dileyen misafirlerimiz burada tekne turuna katılabilir ve yarısı sular altında kalan köyü görebilir(extra). Sonrasında Göbeklitepe’yi geziyoruz. Göbeklitepe gezisi sonrasında kerpiç ve çamurdan yapılmış kübik evleri ile ünlü, dünyanın ilk İslam Üniversitesinin kurulduğu, hala aşiretlerin geleneklerini sürdürdüğü uçsuz bucaksız Harran Ovasına gidiyoruz. Muhteşem fotoğraflar çektikten sonra Balıklıgöl’e diğer adıyla Halil-Ür Rahman Gölü ve Aynzeliha’ya gidiyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, akşam organize edilen Urfa Sıra Gecesine katılabilir(extra) uzun geçen günün yorgunluğunu Mezopotamya ezgileri, halk türküleri ve oyunlara katılabilir hem de yörenin en meşhur yiyeceği olan bol acılı isotlu çiğ köftenin tadına varabilir. Konaklama Şanlıurfa’da akşam yemeği oteldedir.

 

3. GÜN(11 Ekim) : ŞANLIURFA-NEMRUT DAĞI – MARDİN

Sabah kahvaltısının ardından Urfa’daki otelimizden çıkış yapıyoruz ve gizemi hala çözülemeyen, dünyanın 8. harikası olarak bilinen NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKI’NA doğru yola koyuluyoruz. Adıyaman il sınırları içerisinde yer alan ve 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı 1987 yılında UNESCO Dünya Miraslar’ı listesine girmiş olan bir ziyaret yeridir.Dağı bu kadar değerli yapan; üzerinde bulunan antik mezar, anıtsal heykelleri, mimari kalıntılar ve benzersiz manzarasıdır. Eski çağlarda hükümdarlık yapmış olan Kommagene Kralı 1. Antiochos tanrılarına ve atalarına minnettarlığını göstermek için Hellenistik Dönem’in en görkemli kalıntıları burada bırakılmıştır. Bu hikayeleri rehberimizin değerli anlatımı ile dinleyip unutulmaz fotoğraf kareleri yakaladıktan sonra bu yorucu gezimizin ardında konaklama yapacağımız Mardin otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otel’de aldıktan sonra siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.

 

4. GÜN(12 Ekim) : MİDYAT – HASANKEYF

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Midyat’a doğru hareket ediyoruz. Midyat sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan, birçok dizi ve filmin çekildiği, yaklaşık 200 yıllık Devlet Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Üzüm bağlarıyla tatlanmış, Süryani kültürüyle harmanlanmış ikibin yıldır inançlarını ve geleneklerini koruyan iki farklı dinin hoşgörü içerisinde kaynaşmasını göreceğimiz bu yerde öncelikle 5 bin yıllık bir sanat olan telkari sanatını görmek üzere Midyat merkezine gidiyoruz. Burada hem alışveriş yapma hem de telkari hakkında bilgi aldıktan sonra öğlen yemeğimizi alıyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Hasan Keyf’e hareket ediyoruz. Sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan, Dicle nehri üzerinde kurulmuş, 10 bin yıllık bir yeleşim merkezi olan Hasankeyf’e gidiyoruz. Bu tarihi yerleşimi gördükten sonra Dicle nehri kıyısındabir kahve molası verdikten sonra Mardin’deki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Mardin’de, akşam yemeği otelde alınacaktır.

 

5. GÜN(13 Ekim) : ESKİ MARDİN

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve ayrılıyoruz. İlk ziyaretimiz yaklaşık 4000 yıllık bir mabet olan , Süryani kadim kilisesi ve manastırı Deyr-ul Zaferan’ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mardin’in eski sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Bir zaman tüneli gibi veya kendinizi bir sinema filminin içindeymişsiniz gibi hissedeceğiniz tarihi sokaklarda gezerken yöreye has lezzetlerden oluşan öğlen yemeğimizi yiyebiliriz. Artuklueserlerini, Zinciriye Medrese’si, Ulu Camii göreceğimiz yerler arasındadır.Alışveriş yapabileceğiniz Tarihi çarşıda serbest zaman verdikten, rehberimizin bildireceği saatte ve yerde 22:40 Sunexpress XQ9283 Diyarbakır-İzmir uçuşumuza yetişmek üzere Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Saat 00:45 civarında İzmir havalimanına iniyor ve bizleri bekleyen aracımız ile Marmaris’e dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Marmaris’te sizlerle buluştuğumuz noktalarda vedalaşıp başka turlarda görüşmek dileğiyle hoşçakalın diyoruz…

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

İlke ve şartlar

Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı - Nakit -

Günler : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Havaalanı Transferleri
  • 4 ve 5 yıldız otellerde yarım pansiyon konaklama ( otellerde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği)
  • Müze – ören yeri giriş ücretleri
  • Uçak biletleri : İzmir – Adana, Diyarbakır-İzmir

Hariç Hizmetler


  •     Yemeklerde alınan içecekler    
  •     Öğlen yemekleri    
  •     Opsiyonel turlar( Urfa Sıra Gecesi, Halfeti Tekne Tur    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Seçiniz Tarih