UÇAKLI KARADENİZ-BATUM TURU
Marmaris - Fethiye
03-07 Ekim 2019 (4 gece, 5 gun)

Açıklama

UÇAK İLE GİDİŞ GELİŞ

Karadeniz’in muhteşem doğası ile buluşmak, yeşilin her tonunu yerinde görmek için siz misafirlerimizi Karadeniz turumuza bekliyoruz. Karadeniz’e gitmişken de Gürctan’ın en önemli turistik şehirlerinden Batum’u günübirlik programımız ile ziyaretlerimiz arasına alıyoruz.

TUR PROGRAMI :

03 Ekim(Perşembe) : Saat 04:00 ‘da Eşref Girginç Parkında buluşma ve İzmir’e hareket. İzmir’den , Trabzon’a uçacak olan uçağımızın hareket saati 09:45 (Pegasus PC 3240 09:45-11:35 uçağı).Trabzon’a varış sonrası (tahminen 11:40 civarı) ilk gün ziyaretlerimize başlıyoruz. Öğlen yemeğimizi almak üzere yöresel lezzetleri tatma imkanınız olan meşhur Akçaabat köftesi ni deneyebileceğimiz serbest öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Keyifli bir öğlen yemeğinin ardından yoğun geçecek programımıza Trabzon’un sembollerinden biri olan ve Atamız’ın da konakladığı Atatürk Köşkü ziyareti ile başlıyoruz. Burada yaşayacağımız duygu dolu dakikaların ardından , günümüzde cami olarak kullanılan Ayasofya Kilisesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Yol yorgunluğumuzu atmak üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon otelimizde. (Trabzon konaklama)

04 Ekim (Cuma) : Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra gezilerimize başlıyoruz. Ziyaretlerimize Karadeniz’in sembollerinden biri olan Sümela Manastırı ile başlıyoruz. (Sümela Manastırı 5 senedir tadilatta olmasından dolayı, panoramik olarak görülmekte içi gezilememektedir) Muhteşem doğası ve manzarası ile Sümela Manastırı’nın bulunduğu noktada güzel fotoğraflar çekip rehberimizin manastır ile ilgili bilgilendirmelerini dinledikten sonra , günümüzün geri kalanında , dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen kazaziye, hasır ve telkâri işçiliğinin tanıtılıp satışının yapıldığı galeri ve Trabzon’un turizm merkezi, muhteşem manzarası ile ünlü Uzungöl’ü ziyaret ediyoruz. İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl’de yöresel öğle yemeği molası verilecektir ve ardından da göl etrafında yürüyüş ve serbest zaman olacaktır. Gezilerimizden sonra Hopa’ya hareket edeceğiz ve konaklamamız ile akşam yemeğimiz Hopa’da olacaktır. (Hopa konaklama)

05 Ekim (Cumartesi) : Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Muhteşem Karadeniz manzaraları eşliğinde Sarp Sınır Kapısına vardıktan sonra Gürcistan’a giriş işlemlerini tamamlıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından Batum Şehir Merkezi’ni ziyaret ediyoruz. Tiyatro meydanı, Avrupa meydanı ve binası ile Piazza meydanı merkezdeki ziyaretlerimiz olacak. Ali ve Nino’nun hikayesinden esinlenilerek yapılan aşk heykelinde keyifli dakikalar ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Serbest öğle yemeği molamızdan sonra Sovyet Rusya döneminin en büyük botanik bahçesi olan 111 hektarlık alana yayılmış ve içerisinde 2037 farklı bitki barındıran Batum Botanik Parkı’nı geziyor ve sonrasında dönüş yoluna geçiyoruz. Türkiye’ye giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Hopa’daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve istirahat. (Hopa konaklama)

ÖNEMLİ UYARI:BATUM`A GİRİŞLER SADECE, ÜZERİNDE T.C. KİMLİK NUMARASI YAZAN NÜFUS CÜZDANLARI YA DA PASAPORT İLE GERÇEKLEŞEBİLMEKTEDİR. EHLİYET İLE GİRİŞ YAPILAMAZ. RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KİMLİK, PASAPORT GEÇİŞ İZNİ ALAMAMAKTADIR.


ÖNEMLİ UYARI:Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUMA geçişleri için NOTER den onaylı MUAFFAKATNAME almaları gerekmektedir.

06 Ekim (Pazar) : Kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden çıkıyoruz. Bugün muhteşem keyifli bir piknik sizleri bekliyor ve bu piknik için Türkiye’nin doğa harikası Artvin Karagöl’e çeviriyoruz rotamızı… Adı Karagöl fakat her taraf yeşilin tüm tonlarını yansıtıyor. Yol boyunca gördüğünüz her köy, her ağaç, usta sanatçıların fırçalarından çıkmış birer tablo gibi. Karadeniz’e gidip de görmeden dönülmemesi gereken yerlerden Karagöl’de keyifli gezilerimizi tamamladıktan sonra, bir başka doğa harikası Ayder’e muhteşem manzaralar eşliğinde ve fotoğraf molalarıyla konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve istirahat Ayder’de. (Ayder Yaylası konaklama)

07 Ekim (Pazartesi) : Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış. Bugün ziyaret edeceğimiz yerler Ayder Yaylası – Gelintülü Şelalesi, Çamlıhemşin (yöresel kıyafet ve mandıra ürünlerinin tanıtımı ve alışveriş için serbest zaman), yöresel mimariye uygun ahşap evleri , çay bahçeleri ve Osmanlı döneminden kalma taş köprüleri ile eşsiz manzaralar sunan Fırtına Vadi’si, Timistav Taş Kemer köprüsü şeklinde olacaktır. Ayder ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Karadeniz’in sembollerinden biri olan ve her Türk’ün damak tadında önemli bir yere sahip olan  ‘Çay’ ın yapılışını ve hikayesini dinlemek üzere ‘Çay fabrikası’ ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra saat 22:05 Trabzon- İzmir ( SunExpress XQ9271) uçuşumuza yetişmek üzere Trabzon Havaalanı’na hareket ediyoruz.

İzmir’de de bekleyen aracımız ile buluşuyoruz ve tüm güzel anılarımızla birlikte Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Eve geldiğinizde ‘vay be daha dün Ayder’deydik’ diyerek anılarınız tekrar gözünüzün önünden geçiyor ve tebessüm ediyorsunuz’.  Başka Koral Turizm tularında görüşmek dileğiyle…

NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

 

 

İlke ve şartlar

ÖNEMLİ UYARI:BATUM`A GİRİŞLER SADECE, ÜZERİNDE T.C. KİMLİK NUMARASI YAZAN NÜFUS CÜZDANLARI YA DA PASAPORT İLE GERÇEKLEŞEBİLMEKTEDİR. EHLİYET İLE GİRİŞ YAPILAMAZ. RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KİMLİK, PASAPORT GEÇİŞ İZNİ ALAMAMAKTADIR. ÖNEMLİ UYARI:Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUMA geçişleri için NOTER den onaylı MUAFFAKATNAME almaları gerekmektedir. NOT : Uçak firmalarından dolayı oluşabilecek, uçak saati değişikliklerinden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı - Nakit -

Günler : 5 | Gece : 4


Dahil Hizmetler


 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
 • 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)
 • Ören yerleri giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • İzmir-Marmaris, Marmaris- İzmir havaalanı transferleri
 • Batum gezisi
 • İzmir – Trabzon, Trabzon – İzmir uçak biletleri

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel harcamalar    
 •     Öğlen yemekleri    
 •     Yurt dışı çıkış harcı    
 •     Tur programında açıkça belirtilmemiş olan geziler    
 •     Batum Botanik Park Girişi    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz