whatsapp
TİRE-BİRGİ-GÖLCÜK TURU
Marmaris
30.10.2021 (Cumartesi-Saturday)

Açıklama

‘BİR EGE MASALI’

Osmanlı zamanından kalma han ve camileri, aynı zamanda da lezzetli mutfağı ile Tire, 2012 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesine alınan, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleriyle adeta bir açık hava müzesi olan Birgi ve muhteşem doğası ile harika fotoğraf kareleri yakalama fırsatı sunan Gölcük… Ege’nin bu önemli turistik değerlerini keşfetmek güzel olmaz mı?

TUR PROGRAMI

Siz değerli misafirlerimiz ile 07:00 da Eşref Girginç Parkı’nda buluşuyor ve Tire’ye doğru hareket ediyoruz. Yolda verilecek serbest kahvaltı molası sonrası, dört bir yanı tarihi yapılarla kaplı Tire’de ziyaretlerimize başlıyoruz. Tire Kent Müzesi, İbn-i Melek Türbesi, Arasta ve Keçeci, Tire merkezde göreceğimiz yerler olacak. Osmanlı döneminden bu yana korunmuş ve restore edilmiş bu tarihi değerlerle ilgili bilgilendirmeleri aldıktan sonra sizlere öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında rotamızı Aydınoğulları Beyliği'nin merkezi Birgi'ye çeviriyoruz. Ege Bölgesi'ne özgü mimari üslubu, restore edilen tarihi binaları, kutsal kabul edilen topraklarıyla, tarih ve doğayı sevenlerin önemli duraklarından biri olan Birgi Beldesinde, ahşap Türk evlerinin en güzellerini ve İmam-ı Birgivi Türbesi ve Külliyesi, Aydınoğlu Mehmet Bey Ulu Camii ziyaret edeceğimiz yerler arasında bulunuyor.

Tarihi-kültürel değerlerimizi gördükten ve bilgilendikten sonra, gezimizi, doğal güzelliklerin ön planda olduğu Gölcük ziyaretimiz ile devam ettiriyoruz. Hem yol üzerindeki manzaralar hem de göl manzarasında en güzel kareleri kadrajımıza sığdırıyor ve göl kenarı kahve keyfi ile ziyaretlerimizi sonlandırıyoruz. Güzel bir gün geçirmiş olmanın keyfi ile Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Marmaris ulaştığımızda, buluştuğumuz noktalarda, başka gezilerde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

İlke ve şartlar

Siz değerli misafirlerimiz ile 07:00 da Eşref Girginç Parkı’nda buluşuyor ve Tire’ye doğru hareket ediyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.