whatsapp
UÇAKLI MARDİN-GAP TURU
Marmaris
Date/Tarih

Açıklama

TARİHİN BAŞLADIĞI, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ VE İNANÇ MERKEZİ GİZEMLİ MEZOPOTAMYA

TUR PROGRAMI;

1.GÜN: MARMARİS’TEN DİYARBAKIR’A UÇUŞ VE MARDİN GEZİSİ

Siz değerli misafirlerimiz ile saat  …………… Eşref Girginç Parkı’nda buluşma yerimizde rehberimiz ve kaptanımızla buluşup ………………………………………… uçağına binmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuş sonrasında …………………… varıyoruz ve bizi bekleyen aracımıza binip Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. 12 bin yıllık tarihiyle; camileri, kiliseleri, manastırları ve özgün mimarisiyle tam bir açık hava müzesi olan Mardin, geçmişten günümüze birçok inancın ve kültürün izlerini taşımaktadır. Sizleri ilk olarak Mezopotamya ovasına hâkim, Eski Mardin’de yöresel bir kahvaltı mekanına götürüyoruz. Kendinizi bir zaman tünelinde veya bir sinema filminin içindeymişçesine hissedeceğiniz Mardin’in tarihi sokaklarını hayranlıkla dolaşarak tarihi Artuklu eserlerini, Ulu Camii’ni ve Zinciriye Medresesi’ni ziyaret edeceğiz. Tarihi çarşıda serbest zaman verdikten sonra sizleri kadim Süryani cemaatinin beşinci yüzyılda inşa edilen Süryani Ortodoks Patriklerinin ikamet yeri olan Deyr-ul Zaferan Manastırı’na götürüyoruz. Konaklama Mardin’de, akşam yemeği otelde alınacaktır. (MARDİN KONAKLAMA)

 

2.GÜN: MERYEM ANA KİLİSESİ - MİDYAT – DARA ANTİK KENTİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise üzüm bağlarıyla tatlanmış, Süryani kültürüyle harmanlanmış iki bin yıldır inançlarını ve geleneklerini koruyan iki farklı dinin hoşgörü içerisinde kaynaşmasını göreceğimiz bu yerde öncelikle 5 bin yıllık bir sanat olan telkari sanatını görmek üzere Midyat merkeze geçiyoruz. Burada hem alışveriş yapma hem de telkari sanatı hakkında bilgi alma fırsatımız olacak. Öğlen yemeği molamızın ardından Mezopotamya’nın Efes’i olarak bilinen Dara Antik Kenti’ni ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Dara Antik Kenti; M.Ö 300 yılında Persler tarafından kurulan şehir, İsmini Pers İmparatoru olan Darius’dan almış. Yolların kesiştiği bir noktada Kuzey Mezopotamya’nın sınır karakolu olmasının yansıra asırlarca ticaret ve din merkezi olmuş bir ören yeridir. Bu antik kenti gördükten sonra Mardin’deki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Mardin’de, akşam yemeği otelde alınacaktır. (MARDİN KONAKLAMA)

 

3.GÜN: MARDİN-NEMRUT DAĞI – BALIKLI GÖL –SIRA GECESİ –ŞANLIURFA

Sabah kahvaltısının ardından Mardin’deki otelimizden çıkış yapıyoruz ve dünyanın sekizinci harikası olarak bilinen NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKINA DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ . 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Nemrut Dağı; doğu ve batı medeniyetlerinin 2150 metre yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası olmakla beraber, yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleriyle de göz kamaştırmaktadır. Rehber eşliğinde ziyaretimizi tamamladıktan sonra Urfa’nın sembollerinden Balıklıgöl’ü diğer adıyla Halil-Ür Rahman Gölünü ve Aynzeliha’yı ziyaret ediyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, akşam organize edilen Urfa Sıra Gecesine katılabilirler. Uzun geçen günün yorgunluğunu Mezopotamya ezgileri, halk türküleri ve oyunlara katılarak atabilir ve yörenin en meşhur yiyeceği olan bol acılı isotlu çiğ köftenin tadına varabilirsiniz. Konaklama Şanlıurfa’daki otelimizdedir. (ŞANLIURFA KONAKLAMA)

 

4.GÜN: GÖBEKLİTEPE-HARRAN – HALFETİ & TEKNE TURU – GAZİANTEP

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış yapıyor ve tarihin başlangıç noktası olan olan GÖBEKLİTEPE’YE gidiyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra, kerpiç ve çamurdan yapılmış kübik evleri ile ünlü, dünyanın ilk İslam Üniversitesinin kurulduğu, hala aşiretlerin geleneklerini sürdürdüğü uçsuz bucaksız Harran Ovası’nda Harran Kültür Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Muhteşem manzaraların tadını çıkardıktan sonra yolumuzun üzerinde, ‘Kara Gül’ü ile meşhur Halfeti ilçesine uğruyoruz. Dünya’da bir tek bu bölgede yetişen kara gülün ilkbahar ve sonbaharda açtığı bilinmektedir ve görme şansımız vardır. Öğle yemeği molası için Fırat Nehri manzaralı restoranımızda yöresel yemeklerin tadına baktıktan sonra dileyen misafirlerimiz burada tekne turuna (ekstra) katılabilir ve yarısı sular altında kalan Savaşan Köyü’nü ve Fırat nehri üzerindeki tarihi Rumkale Kalesi’ni keyifle izleyerek tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirler. Sonrasında Gaziantep’e varıyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Antep otelimizde olacaktır. (GAZİANTEP KONAKLAMA)

 

5.GÜN : GAZİANTEP KALESİ, BAKIRCILAR ÇARŞISI-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – MARMARİS’E DÖNÜŞ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış yapıyoruz. Öncelikle Çingene Kızı Mozaiği ile ünlü, Mezopotamya’nın elit nüfusunun evlerini saraylarını süsleyen dünyada eşi olmayan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Birbirinden güzel temalı mozaikleri gördükten sonra Gaziantep’in ünlü Bakırcılar Çarşısı’na gidiyoruz. Burada hala çekiç seslerini duyabileceğimiz bu çarşıda alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra, rehberimizin belirlediği saat ve noktada aracımız ile buluşup saat ……………………………………. uçağına yetişecek şekilde havaalanına hareket ediyoruz. …….......... Havalimanına inip valizlerimizi aldıktan sonra bizi bekleyen aracımıza biniyoruz ve Marmaris’e hareket ediyoruz. Sizler ile buluştuğumuz noktada vedalaşıp başka büyük maceralarda tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup indirimlidir ve ………………….. tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. 450,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ NOTLAR :

**Yukarıda yazılı olan program, standart programımızdır. Uçuş saatlerine göre bu programda günlük gezilen yerler anlamında değişiklikler yapılabilir.

**Yukarıda yazılı olan program Mardin’de başlayıp, Gaziantep’te sona ermektedir. Uçuşların durumuna göre Gaziantep’te başlayıp, Mardin’de sona eren programlarımızda, yukarıda yazılı tur programının tersi uygulanmaktadır.

 

İlke ve şartlar

Uçakla gidiş-geliş olarak programlanan bu gezilerde, uzun, yorucu yolculukların önüne geçip zamanınızı en verimli şekilde değerlendirme ve bölgenin en iyi otellerinde konaklama konforu ile birlikte, bu gizemli dünyayı, deneyimli rehberlerimiz ile keşfetme fırsatı sunuyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 0 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • 4 ve 5 yıldız otellerde yarım pansiyon konaklama ( otellerde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği)
 • Seyahat sigortası
 • Havaalanı transferleri
 • Komforlu araçlar ile ulaşım
 • Uçak Biletleri

Hariç Hizmetler


 •     Müze - ören yeri giriş ücretleri    
 •     Öğlen yemekleri    
 •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
 •     Opsiyonel turlar ( Urfa Sıra Gecesi, Halfeti Tekne Turu)    
 •     Kişisel Harcamalar    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.