SAKIZ ADASI YENİ YIL TURU
Marmaris
30.12.2023-01.01.2024 / 385-€

Açıklama

Yeni bir yıla, yeni umutlarla Sakız adasında keyifli bir program ile giriyoruz…

Dünya üzerinde, sakız ağaçlarının yetiştiği ve damla sakızı üretiminin yapıldığı yegâne yerlerden biri olan Sakız Adası’nda keyifli ve bir o kadar da ilgi çekici bir tatile çıkıyoruz. Yılbaşı akşamını tavernada canlı müzik eşliğinde ve özel lezzetler ile karşılıyoruz.

Neolitik Çağa kadar uzanan zengin bir tarihi mirasın yanında, doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerine dolu dolu, keyifli bir gezi imkânı sunan 5. Büyük Yunan Adası’nda, sizlere unutulmaz bir tatil geçirtmek için özel bir program hazırladık. Antik orta çağ köylerinde geçmiş zamana bir yolculuk yapmaya ve adanın tamamını profesyonel bir ekiple keşfetmeye hazır mısınız?

TUR PROGRAMI

1.GÜN (30 Aralık-Cumartesi): MARMARİS-ÇEŞME TRANSFER-ÇEŞME-SAKIZ KATAMARAN YOLCULUK-ÇARŞI-VOUNAKİ MEYDANI- SAKIZ KALESİ-LIDL ALIŞVERİŞ- OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile 02:00’da Eşref Girginç Parkında (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Çeşme-Sakız seferlerinin hareket yeri olan Çeşme Limana doğru yola çıkıyoruz.

Sabah saat 08:00 civarı Çeşme Ulusoy Limanına ulaşıyor bilet ve pasaport kontrollerinden sonra feribotumuza geçiyoruz. Yarım saat kadar sürecek olan yolculuğumuz sonrası adaya ulaşıyor ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Gümrük işlemleri ardından, valizlerimizi bizi bekleyen aracımıza yüklüyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rehberimiz ile birlikte Aploterya adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırtılan Mecidiye Camisini, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan Vounaki Meydanı’nı görüyoruz. Sonrasında Bizans döneminde inşa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla Ceneviz ve Osmanlı dönemlerinde adanın yönetim merkezi olmuş Sakız Kalesi’ni geziyor ve içerisindeki Osmanlı eserlerini inceliyoruz.

Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra dönüş yolunda yılbaşına özel promosyonları ile ünlü olan adanın en büyük süper marketi olan LIDL’da alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından otelimize geçiyoruz. (SAKIZ ADASI KONAKLAMA)-4*CHANDRIS HOTEL

2.GÜN: GÜNEY ADA TURU-ARMOLIA-MESTA-PYRGI KÖYLERİ-SERBSET ÖĞLEN YEMEĞİ-YENİ YIL HAZIRLIK-YENİ YIL EĞLENCESİ-OTEL

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde Damla sakızı üretimini tekelinde bulunduran Mastihahoria adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz. Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur Armolia Köyü ve meşhur seramik atölyelerinden birini ziyaret etmek için küçük bir mola veriyoruz. Sonrasında rotamızı adanın diğer popüler köylerinden biri olan labirent köy Mesta’ya geçiyoruz. Muhteşem orta çağ mimarisi ve Sakız adasının en önemli ve görkemli kiliselerinden biri olan Taksiarhis Kilisesi ile ünlü olan bu Antik orta çağ köyündeki gezimizde zamanın içerisinde kaybolacaksınız. Diğer köyler gibi, Korsan saldırılarından korunmak amaçlı yapılmış olan bu köyde de giriş ve çıkış sadece iki kapıdan yapılmaktadır, tehlike anında bu kapılar kapatılmakta ve güvenlik bu şekilde sağlanmaktaydı. Gezilerimiz sonrasında köy meydanına ulaşıyor ve kahve molamızı veriyoruz. Sonrasında masalsı Pyrgi Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Pyrgi Köyü, Orta Çağ izlerini taşıyan daracık sokakları, korsan saldırılarından korunmak üzere birbirine bitişik olarak inşa edilen ve özel sıva tekniği ile renklendirilen evleri ile adaya gelen turistlerin en uğrak ziyaret yeridir. Zamanda yolculuk yapıyormuş hissine kapılacağınız bu köyün Geometrik desenli evlerine hayran kalacağınızı düşünüyoruz. Güney Ada turu kapsamındaki köy ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra öğlen yemeği için deniz kenarında bir tavernaya gidiyoruz. Burada misafirlerimiz çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler.

2023 yılının son gününü bu keyifli ziyaretler ile tamamladıktan sonra biraz dinlenmeniz ve Yılbaşı eğlencesine hazırlanabilmeniz için otelimize geçiyoruz.

YILBAŞI GECESİ & EĞLENECESİ: Canlı Yunan müziği ve özel yılbaşı programı eşliğinde fix menü yemek ve limitsiz yerel içkiden (Ouzo ve Şarap) oluşan zengin menümüz ile geç saatlere kadar eğlencenin tadını çıkarıyoruz.

2024 yılına güzel temenniler, keyifli bir eğlence ile girdikten ve geç saatlere kadar eğlendikten sonra otelimize istirahat etmek için geri dönüyoruz. (SAKIZ ADASI KONAKLAMA)-4*CHANDRIS HOTEL

3.GÜN: İSTİRAHAT- TAM GÜN SERBEST ZAMAN- SAKIZ LİMANI-ÇEŞME YOLCULUK-ÇEŞME-MARMARİS TRANSFER

Yılbaşı gecesinin yorgunluğunu atlatmanız ve 2024 yılının ilk gününde keyif yapabilmeniz için adadaki son günümüzde sizlere serbest zaman veriyoruz. Kahvaltınızı rahat rahat yaptıktan sonra otelden çıkış saatine kadar istirahat edebilir ve sonrasında Sakız merkezde, limanda keşifler yapabilir, kafelerde zaman geçirebilir veya alışveriş de yapabilirsiniz. Günümüzü kendi istediğimiz şekilde değerlendirdikten sonra öncesinde belirtilen saatte otel önünde bizleri limana götürecek olan aracımız ile buluşuyor ve Sakız Limanı’na feribotumuza binmek üzere hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak yarım saat kadar sürecek olan yolculuğumuz sonrası Çeşme limanına dönüyoruz. Pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, limanda bizi bekleyen aracımız ve kaptanımız ile buluşuyoruz. Farklı bir deneyim yaşamış olmanın ve bir farklı bir ada daha keşfetmenin mutluluğu ile Marmaris’e dönüş yoluna geçiyor ve gece yarısı saatlerinde Marmaris’e ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda bırakıp, başka turlarda görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.

NOT: Yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almaya ihtiyacı yoktur. Vize almak isteyen misafirlerimize, evraklar ve randevu alma konusunda acentemiz tarafından hizmet verilebilmektedir.

GENEL ŞARTLAR

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Yurt dışına seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekmektedir. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekmektedir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

** Feribot firmasından dolayı oluşabilecek, hareket saati değişikliklerinden ve hava koşulları sebebi ile meydana gelebilecek iptallerden ve ekstra maliyetlerden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

** Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

**Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 20 Mayıs 2023 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 70,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

TUR ÜCRETİ:

İki kişilik odada kişi başı         : 385,00 €

3 kişilik oda kişi başı               : 380,00 €

Tek kişi katılım                       : 485,00 €

5-12 yaş çocuk                       : 250,00 €

İlke ve şartlar

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 70,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 3 | Gece : 2


Dahil Hizmetler


 • Marmaris-Çeşme Liman gidiş-geliş transferleri
 • Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Sakız adası gidiş-dönüş feribot biletleri
 • Sakız Liman – Otel – Liman gidiş dönüş transferleri
 • 1. gün şehir merkezi ve Kuzey Ada Turu
 • 4* Chandris Hotel’de 2 gece oda- kahvaltı konaklama
 • Tur boyunca tüm transferler
 • Yılbaşı Gala Gecesi
 • Liman vergisi + şehir vergileri
 • 2. Gün Güney Ada Turu
 • 3. Gün Otel-Sakız Liman Transferi

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel Harcamalar    
 •     Yurt dışı çıkış harcı    
 •     Otel konaklama konsepti dışındaki yemek ve içecek ücretleri    
 •     Vize ücreti (vize işlemleri acentemiz tarafından yapılabilmektedir)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez