MOSTRA KARNAVALI VE SAKIZ ADASI TURU
Marmaris
16-17.03.2024 / 210-€

Açıklama

Hem Sakız adasını keşfediyor, hem de tarihi Orta Çağ’a, korsanların Ege’de kol gezdiği zamana dayanan Mostra Karnavalında çok keyifli anlar geçiriyoruz…

Dünya üzerinde, sakız ağaçlarının yetiştiği ve damla sakızı üretiminin yapıldığı yegâne yerlerden biri olan Sakız Adası’nda keyifli bir tatile hazır mısınız? Neolitik Çağa kadar uzanan zengin bir tarihi mirasın yanında, doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerine dolu dolu, keyifli bir gezi imkânı sunan 5. Büyük Yunan Adası’nda, sizlere unutulmaz bir tatil geçirtmek için özel bir program hazırladık. Antik orta çağ köylerinde geçmiş zamana bir yolculuk yapmaya hazır mısınız?

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS-ÇEŞME TRANSFER-ÇEŞME-SAKIZ KATAMARAN YOLCULUK-GÜNEY ADA TURU- ARMOLİA-PİRGİ-MASTİCHORİA KÖYLERİ-OTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile 02:00’da Eşref Girginç Parkında (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Çeşme - Sakız seferlerinin hareket yeri olan Çeşme Limana doğru yola çıkıyoruz.

Sabah saat 08:30 da Çeşme Ulusoy Limanına ulaşıyor bilet ve pasaport kontrollerinden sonra 09:20 da hareket edecek olan feribotumuz ile adaya hareket ediyoruz. Yarım saat kadar sürecek olan yolculuğumuz sonrası adaya ulaşıyor ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Gümrük işlemleri ardından, valizlerimizi bizi bekleyen aracımıza yüklüyor ve tüm misafirlerin pasaport işlemleri tamamlandıktan sonra rehberimizin bilgilendirmesi doğrultusunda Güney Ada Turumuza başlıyoruz.  Güney Ada turu programımız kapsamında Sakız Adası’nın “Unesco” tarafından da koruma altında olan Armolia, Pirgi ve Mesta köylerini ziyaret ediyor olacağız.

Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü olacak. Burada adaya da ismini veren meşhur Damla sakızı ağaçlarını yakından tanıyacak ve doğanın bu mucizesi hakkındaki çok ilginç bilgileri rehberimizden dinleyeceğiz. Ardından meşhur seramik atölyelerinden birini ziyaret etmek için küçük bir mola vereceğiz. Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki birçok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA köyü olacak. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve mola veriyoruz. Bu molamız süresince isteyen misafirlerimiz adanın doğal dondurmalarının, Yunanlıların meşhur kahvesi frappenin veya Yunanistan’ın sadece Sakız Adası’nda üretilen İncir Rakısının (Suma) tadına bakabilir. Taksiarchis kilisesi ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz. Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ köyü olacak. Ksista adı verilen ve Cenevizliler ’den günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor. Kristof Kolomb’un Sakız Adası’nda kaldığı evi de gördükten sonra (her ne kadar birçok kişi rivayet dese de köyde yaşayanların nerdeyse yarısının soyadı Kolombos :) öğlen yemeği için hareket ediyoruz.

Deniz kenarında lezzetli bir tavernada öğlen yemeğinin ardından dinlenmek ve akşam yapılacak eğlenceye enerji toplamak için otelimize doğru hareket ediyoruz. (SAKIZ ADASI KONAKLAMA) 4* Aegean Dream Hotel)

Saat 20:30 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz. İsteyen misafirlerimiz sabahın erken saatlerine kadar sirtaki yapıp tabak kırmaya devam edebilir. (Opsiyonel Tur- Yunan Gecesi)

OPSİYONEL YUNAN GECESİ: Adanın popüler tavernalarından birinde gerçekleşecek olan Yunan Gecesinde ‘Canlı Yunan müziği’ eşliğinde eğleniyor olacağı. Deniz mahsulleri menüsü ile birlikte limitsiz içeceğin dâhil olduğu bu özel gecede, güzel anılar biriktiriyor olacağız.

ÜCRET: 50,00 € (Transfer-akşam yemeği-limitsiz içecek dâhildir)

2.GÜN: THYMNIA KÖYÜ- MOSTRA KARNAVALI SERBEST ZAMAN-SAKIZ LİMANI-ÇEŞME YOLCULUK-ÇEŞME-MARMARİS TRANSFER

Otelimizde alacağımız kahvaltısı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve 10:30 (yerel saat)rehberimiz ile lobi de buluşup, Mostra Karnaval turumuza başlıyoruz.

Öncelikle rehberimiz eşliğinde, Karnavalın gerçekleşeceği Thymiana Köyüne doğru hareket ediyoruz. Thymiana, kırmızı dekorasyon taşı ile ün yapmış, Sakız Adasının büyük ve güzel köylerinden biridir. Merkezindeki Agios Efstritos Kilisesi karnavalın merkezlerinden biridir.

Mostra’nın karnaval tarihi asırlar öncesine, Ortaçağ’ a, korsanların Ege de kol gezdiği zamanlara dayanmaktadır. Şehre yakın bir köy olan, Thymiana’ lıların eğlendikleri bir Pazar günü, korsanlar adaya saldırmıştır. Korsanların geldiğini öğrenen halk, sık sık maruz kaldıkları korsan saldırılarından bıkmıştır, eğlencenin verdiği coşku ile korsanlarla savaşacak cesareti toplayarak, onlarla mücadele etmişlerdir. Köylüler bu kez korsanları yenmiş, savaşın galibi olmanın verdiği heyecanla korsanları orada Mostralamışlardır;  yani “asmışlardır”. Ve her sene olanların unutulmaması için, birlik ve beraberliği temsil eden bu anlamlı gün kutlanmaya başlamıştır.

Mostra Günü; ada halkı ve özellikle Thymiana’ lılar, Ortaçağ’ a ait kıyafetler ile her türden kostümün ve maskenin kullanıldığı eğlenceli bir panayır olarak, çeşitli ikramların yer aldığı yerel bir bayram havasında kutlanmaktadır. Özellikle korsanlarla ada halkının mücadelesinin canlandırıldığı “ Talimi “ Halk oyunları, karnavalın en eğlenceli bölümlerindendir.

Konuksever Sakız Adası halkının, daha eğlenceli hale getirdikleri bu Karnavalı hep birlikte seyredecek, yemek molasını da bu köy meydanında vereceğiz. Rehberlerimizin belirteceği buluşma saatinde aracımıza dönüyor ve Sakız limanına hareket ediyoruz. Kısa süren yolculuk sonrası Çeşme limanına dönüyor ve tekrar sınırlarımıza giriş işlemlerimizi yaptırıyoruz. Sonrasında limanda bizi bekleyen aracımız ile buluşuyor ve farklı bir deneyim yaşamış olmanın mutluluğu ile gec saatlerinde Marmaris’e ulaşıyoruz. Marmaris’te sizleri aldığımız noktalarda bırakıp, başka turlarda görüşmek üzere hoşça kalın diyoruz.

GENEL ŞARTLAR

**Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Yurt dışına seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekmektedir. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekmektedir.

**Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet vb.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.

** Feribot firmasından dolayı oluşabilecek, hareket saati değişikliklerinden ve hava koşulları sebebi ile meydana gelebilecek iptalden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

** Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler.

**Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.

**Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 25 Ocak 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

**İlk rezervasyon esnasında kişi başı 60,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

TUR ÜCRETİ:


İki kişilik odada kişi başı         : 210,00 €

3 kişilik oda kişi başı               : 205,00 €

Tek kişi katılım                       : 255,00 €

4-10 yaş çocuk                       : 160,00 €

İlke ve şartlar

** Feribot firmasından dolayı oluşabilecek, hareket saati değişikliklerinden ve hava koşulları sebebi ile meydana gelebilecek iptalden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda şirketimizin tur programında değişiklik yapma hakkı saklıdır. ** Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler. **Çocuk indirimleri, iki yetişkin ile birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır. Çocuk fiyatları için lütfen iletişime geçiniz. **Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatları olup, 25 Ocak 2024 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 60,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Nakit -

Gün : 2 | Gece : 1


Dahil Hizmetler


 • 1. gün-Güney Ada turu
 • Marmaris-Çeşme Liman gidiş-geliş transferleri
 • Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Gidiş dönüş hızlı katamaran biletleri
 • 4* Aegean Dream Hotel’de oda - kahvaltı konaklama
 • Sakız Liman – Otel – Liman gidiş dönüş transferleri
 • 2. gün Mostra Karnaval Turu

Hariç Hizmetler


 •     Kişisel Harcamalar    
 •     Yurt dışı çıkış harcı    
 •     Otel geceleme vergisi    
 •     Vize ücreti (vize işlemleri acentemiz tarafından yapılabilmektedir)    
 •     Otel konaklama konsepti dışındaki yemek ve içecek ücretleri    
 •     Opsiyonel Yunan Gecesi (50,00 €) Canlı müzik, fiks menü, limitsiz içki (uzo, şarap vs. yerel içkiler)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez