whatsapp
KAPLUMBAĞA HASTANESİ & DALYAN TURU
Marmaris
21.05.04.2021 (Cuma)

Açıklama

-İZTUZU PLAJI-SÜLÜNGÜR GÖLÜ-

TARİH, TEKNE GEZİSİ, SAHİL KEYFİ VE CARETTALAR,

Dalyan, yeşille mavinin tonlarını bir arada görebileceğiniz, dört mevsimde de ziyaret edilebilecek olan doğa harikası bir beldedir.

Her bir güzelliği, tüm tarihi ile birlikte, keşfetme imkanını elde etme fırsatını bulacağınız, huzur dolu bir gün amaçlıyorsanız, bu tur tam size göre,

Caretta caretta deniz kaplumbağaları hastanesi, Kaunos antik şehri, Kaya mezarları, İztuzu plajı, Sülüngür Gölü ve çok daha fazlası...

TUR PROGRAMI

Saat 09:30 da Eşref Girginç Parkı’nda buluşup, Dalyan’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat sürecek olan, yolculuğumuzun ardından ilk durağımız, Kaplumbağa Hastanesi. İztuzu Plajı, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta caretta kaplumbağasının Türkiye’deki nadir üreme bölgelerinden biridir.Bu muhteşem canlıların tedavi ve bakımları için bir Kaplumbağa Hastanesi kurulmuştur.Çalışanlarının gönüllülerden oluştuğu bu hastanede ;genellikle bölgedeki teknelerin yaraladığı kaplumbağaların bakımlarının yapılmakta ve ayrıca yavru kaplumbağaların doğal ortamlarına zarar görmeden dönmeleri sağlanmaktadır.

Ziyaretimizin ardından; dönüş yolumuzun üzerinde, dağlar arasında parlayan,mavi ve yeşilin iç içe girdiği noktada, Sülüngür Gölü’nün muhteşem görüntüsü gözlerimizi kamaştıracak. Fotoğraf meraklıları eşsiz kareleri yakalayabilirler J

Bir sonraki durağımız olan, Dalyan’da bizi bekleyen teknemizde yerlerimizi alıyor ve kültürel birikimimize katkı sağlayacak, ‘Kral Mezarları’nın tarihini bir de rehberimizin eşsiz anlatımıyla dinliyoruz. Sonrasında rotamızı, Caretta caretta kaplumbağlarının yumurtalarını bıraktığı Dalyan’daki İztuzu Plajı’na çeviriyoruz.

Dalyan’da ne yenir denince akla gelen ilk şey Mavi Yengeç’tir. İztuzu Plajı’na doğru ilerlerken  iklim, su sıcaklığı ve su kalitesi gibi faktörlerin uygun olması nedeniyle Dalyan bölgesinde popülasyonu çok yüksek olan bu canlılarla karşılaşabilirsiniz.

Kaplumbağaların yumurta bıraktığı dünyaca ünlü, altın sarısı bu plajda vereceğimiz serbest zamanda, sahil boyunca keyifli vakitler geçirebilirsiniz…

Renkli bir gün geçirmiş olmanın keyfi ile Marmaris’e dönüş yolculuğumuza başlıyor, sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka Koral Turizm gezilerinde buluşmak üzere hoşçakalın diyoruz.

İlke ve şartlar

Saat 09:30 da Eşref Girginç Parkı’nda buluşup, Dalyan’a doğru yola çıkıyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Tekne Gezisi

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.