PAMUKKALE-DENİZLİ TURU
Marmaris
16.12.2023 (Cumartesi-Saturday)

Açıklama

-Pamukkale Travertenleri-Hiearapolis Antik Kenti-Tarihi Kaleiçi Çarşısı-Bağbaşı Yaylası

Küçük-büyük herkesin keyif alacağını düşündüğümüz günübirlik gezimizde, Denizli’nin en önemli tarihi-kültürel ve doğal güzelliklerini beraber keşfetme imkânımız olacak. UNESCO dünya mirasları listesinde yer alan Pamukkale travertenleri gezisi ile başlayacak gezimizde, adını bir Amazon Kraliçesi olan Hiera’dan aldığına inanılan, Hierapolis Antik Kenti’ni de gezip, Denizli merkeze geçiyoruz. Tarihi Kaleiçi Çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrası da günümüzü harika manzaralarla sonlandırmak üzere Pamukkale Tematik Kent Orman Parkı tesislerine geçiyor ve güzel günümüzü, keyifli hatıralar ile tamamlıyoruz.

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07:00 da siz değerli misafirlerimiz ile Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Denizli’ye hareket ediyoruz. Yol üzeri vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrası UNESCO dünya mirasları listesinde yer alan Pamukkale travertenleri ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılan, antik çağlardan beri çok önemli kültürlere ev sahipliği yapmış, şifalı kaplıcaları ile meşhur Pamukkale’yi rehberimizin değerli anlatımları ve bilgilendirmeleri eşliğinde geziyoruz. Doğa ile tarihin enfes bir buluşması olan Pamukkale’de Hierapolis Antik Kenti’ni de geziyor ve o dönemde Hristiyanlığın Anadolu’da yayılmasında önemli bir rolü olan bu antik kenti de geziyor ve önemli bilgiler ediniyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan ve en güzel fotoğraflarımızı çektikten sonra Pamukkale’ye veda ediyor ve Tarihi Kaleiçi Çarşısı’na geçiyoruz. Kaleiçi Çarşısı, Denizli’nin en eski çarşısı olma özelliğine sahiptir. Günümüzde tarihi bir yapı barındırmasa da tükenmekte olan zanaatlara ev sahipliği yapması, Denizli Ahilik geleneğinin yayılış noktası olması açısından öneme sahiptir. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Denizli’nin en yeni projelerinden biri olan Pamukkale Tematik Kent Orman Parkı tesislerine geçiyoruz. Pamukkale Seyir Tepesi olarak da adlandırılan ve masalsı bir manzaraya sahip bu tesiste, doğal güzelliklerin keyfini çıkarıyor ve günümüzü keyifli bir şekilde sonlandırıyoruz. Sonrasında Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Marmaris’te sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka gezilerde görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

NOT: Pamukkale girişi, 65 yaş üzeri, öğrenci ve öğretmenlere ücretsizdir (öğrenci ve öğretmenlerin kartlarını ibraz etmeleri gerekmektedir)

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.

İlke ve şartlar

NOT: Pamukkale girişi, 65 yaş üzeri, öğrenci ve öğretmenlere ücretsizdir (öğrenci ve öğretmenlerin kartlarını ibraz etmeleri gerekmektedir) **Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Tecrübeli şoför eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler
  • Araç içi ikramlar

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
  •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
  •     Orman Parkı giriş ücreti    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez