DATÇA - ESKİ DATÇA - KNİDOS TURU
Marmaris
27 Ekim 2019 (Pazar)

Açıklama

‘Tanrı sevdiği kullarını uzun ömürlü olsun diye Datça Yarımadası’na gönderir.’

Strabon- Yunan tarihçi-coğrafyacı ve filozof

Strabon’un sözünden yola çıkarak sizlere güzel bir gün geçirtmek amacıyla ‘Marmaris’ten Datça’ya doğru yola çıkıyoruz. Manzara açısından en güzel ve en fazla çeşitlilik gösteren yarımadada bozulmamış doğasıyla, zengin florasıyla, bol oksijenli havasıyla ve tertemiz deniziyle, yıpranmış dünyamızın en yaşanabilir yerlerinden biri olan Datça sizlere doğal güzelliklerin yanında kültürel zenginlikler de sunmaktadır.

TUR PROGRAMI

Sabah 07:30’da Eşref Girginç Parkında toplanma ve hareket. Yol üzerinde vereceğimiz yarım saatlik serbest kahvaltı-çay-kahve molası ardından eşsiz manzaralar eşliğinde ilk ziyaret yerimiz olan Knidos’a ulaşıyoruz. Knidos, antik çağın en önemli ticaret , sanat ve kültür kenti olmuştur. Demokrasinin ilk örneklerinin yaşandığı , çağının modern kentidir. Bu antik kenti gezdikten sonra son dönemlerde restorasyon çalışmaları tamamlanan ve bir dönem kilise olarak hizmet vermiş şimdi ise Datça Hızırşah Kültür Evi olarak misafirlerini ağırlayan kültür evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Datça merkeze geçiyoruz. Datça merkezde vereceğimiz serbest zamanda öğlen yemeği yiyebilir, küçük ve şirin olan şehir merkezinde keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrası aracımıza dönüp Can Yücel şiirleri eşliğinde Eski Datça’ya doğru yola çıkıyoruz. Eski Datça’nın dar sokaklarında geziyor ve Can Yücel’in yaşadığı evi görüyoruz. Yine Can Yücel’in en sık ziyaret ettiği yer olan köy kahvesinde çay-kahve keyfi ile gezilerimizi bitiriyor ve Marmaris’e doğru dönüş yoluna geçiyoruz. Marmaris’te sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka gezilerde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

İlke ve şartlar

Sabah 07:30’da Eşref Girginç Parkında toplanma ve hareket. Yol üzerinde vereceğimiz yarım saatlik serbest kahvaltı-çay-kahve molası ardından eşsiz manzaralar eşliğinde ilk ziyaret yerimiz olan Knidos’a ulaşıyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Program dahilindeki geziler
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Yemek ücretleri    
  •     Knidos Antik Kenti giriş ücreti (12,00 TL dir, müze kart sahipleri, 65 yaş üstü ve öğrenci katılımcılar için ücretsizdir)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz