BURSA - İZNİK - BATI KARADENİZ…
Marmaris
11-14 Eylül 2019 (3 gece, 4 gün)

Açıklama

-Otobüsle gidiş-uçakla dönüş-

TUR PROGRAMI:

1.GÜN: BURSA YOLCULUK-ULU CAMİ- GEZİLER-

Sabah saat 05:00 da Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşup bu keyifli turumuza başlıyoruz. Turumuzun ilk durağı olan Bursa’ya ulaşmak üzere Aydın-İzmir-Balıkesir istikameti üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından öğlenden sonra Bursa’ya ulaşıyor ve ilk ziyaretlerimize başlıyoruz. Bursa’da ilk durağımız, Bursa’ya gelenlerin öncelikle ziyaret etmek istedikleri değişik mimarisi, paha biçilemez hat yazıları, tahta oymalı çivi kullanılmadan yapılan harika minberi ve içindeki şadırvanı ile ziyaretinizi taçlandıracak bir başyapıt olan Ulu Cami olacak. Bursa’nın diğer simgeleri olan tarihi evleri, Hisar Kapısı ve Orhangazi Türbesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bursa’daki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. (BURSA KONAKLAMA)

2.GÜN: CUMALIKIZIK-İZNİK-BOLU-GÖLCÜK TABİAT PARKI

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve İznik’e doğru yola çıkıyoruz. Bursa’ya veda etmeden önce, Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimini günümüze ulaştıran Cumalıkızık Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Son yıllarda ülkemizin yanında tüm dünyada da tanınmaya başlayan Cumalıkızık, kültür varlıkları yanında doğal varlıkları ile de zengindir. Köyün ayrıca ‘Cin aralığı’ veya ‘Şeytan Çıkmazı’ diye anılan bir sokağı da mevcuttur. Kurtuluş Savaşı’nda hayat kurtaran bu sokağı gezerken,  öyküsünü rehberimizden mutlaka dinleyiniz. Köyde geçireceğimiz keyifli zamanın ardından tekrar yola çıkıyoruz. İznik Gölü’nün en güzel manzaralı noktalarında fotoğraf molaları veriyoruz ve geziye dair en güzel anılarınızı biriktirmenize fırsat sunuyoruz. Molalar sonrası hem Anadolu’daki ilk Türk Başkenti hem de Vatikan’ın kutsal kabul ettiği şehirlerden biri olan İznik’e ulaşıyoruz. Yüzyıllarca, 5 kilometre uzanan şehir surları içerisinde korunmuş olan İznik’te ilk ziyaretimiz bölgenin en ünlü yapısı olan İznik Ayasofya Cami olacak. İlk olarak 7. Hristiyanlık Konsili’nin toplandığı kilise olarak hizmet veren yapı, sonrasında Orhan Gazi’nin çan kulesini minareye çevirmesiyle birlikte camiye dönüşmüştür. Bu ziyaretimiz sonrasında, ilk Osmanlı Medresesi olan Süleymanpaşa Medresesi’ni ziyaret ediyor ve keyifli bir çay-kahve molasının ardından tarihi şehir İznik’e veda ediyoruz. Günümüzü en güzel manzaralarla sona erdirmek üzere rotamızı Bolu-Gölcük Tabiat parkına çeviriyoruz. Bir ressamın tuvalinden çıkma ve her gezginin karesinde yerini almış olan, göl kenarı harika bir göl evi manzaralı, köprü üzerinde grup fotoğrafları çekerken eğleniyor ve bir doğa harikasında bulunmuş olmanın keyfi ile Gölcük gezimizi de tamamlıyoruz. Yoğun bir gün sonrası, güzel anılar biriktirmiş olmanın mutluluğu ile akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. (BOLU KONAKLAMA)

3.GÜN: ABANT GÖLÜ-YEDİGÖLLER-AMASRA

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve yaklaşık olarak bir saatlik yolculuğumuzun ardından günün ilk ziyaret yeri olan Abant Gölü Tabiat Parkı’na ulaşıyoruz. Yeşilin her tonunu göreceğiniz ve her mevsimi ayrı güzellikte olan bu tabiat parkında Göknar, Çam ,Kayın Meşe, Kestane, Gürgen , Kavak ve yabanıl meyve ağaçlarının oluşturduğu muhteşem manzaraları hayranlıkla izliyor ve bölgeyi en güzel gezi dönemlerinden olan bahar aylarında görmenin ayrıcalığını yaşıyoruz.  ‘Buradan daha güzel bir yer olamaz’ diye düşünürken, sonrasında kendimizi Bolu-Yedigöller Tabiat parkında buluyoruz. Yedigöller Milli Parkı, gezilecek güzel yerlerin tamamını bünyesinde toplamış bir yeryüzü cennetidir. Parktan içeriye adımınızı attığınız anda, devasa büyüklükte ağaçlar sizleri selamlar, bugüne kadar sadece televizyonlarda gördüğünüz farklı kuş türleri ile karşılaşır ve doğanın bu güzelliklerine şahit olduğunuz için kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz. Yedigöller’deki gezilerimizi tamamladıktan sonra Batı Karadeniz bölgesinin yükselen değeri Amasra’ya hareket ediyoruz. Amasra’daki ziyaretlerimize bölgenin en güzel manzaralarından birine hakim olan Amasra Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin tepesinden Amasra’nın güzelliklerini, doğasını, tarihin kokusunu içimizde hissederek seyrediyoruz ve bu anları ölümsüzleştiriyoruz. Amasra keşfimize, bölgenin en eski yapılarından birisi olan Kemere Köprüsü ile devam ediyoruz. Roma döneminde, yığma taş tekniği ile yapılmış olan tarihi köprüde, Tavşan Adası’nı arkamıza alarak harika fotoğraflar çekiyor ve sonrasında da bölgenin en eşsiz manzarasına sahip olan Boztepe Bölgesi’ne geçiyoruz. Burada çay-kahve keyfimizi yapıp, biraz dinlendikten sonra, Amasra’ya gelen her turistin muhakkak uğradığı Tarihi Çekiciler Çarşısı’na uğruyoruz. . Rehberimizin vereceği serbest zaman diliminde, çarşıda gezebilir, tel kırma çeşitleri, kanaviçe örtüler, el oyması ağaç işleri, ahşap süs eşyaları gibi çeşitli ağaç işlemelerinden ve el dokuma kumaşlarından yapılmış süs ve eşyalarına kadar ihtiyacınıza uygun birçok ürünleri bulabilirsiniz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz (AMASRA KONAKLAMA)

4.GÜN: SAFRANBOLU-TARİHİ EVLERİ-ARASTA ÇARŞISI-ANKARA-DALAMAN UÇUŞ

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Amasra’dan ayrılıyor ve Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Safranbolu’ya ulaşıyor ve gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak tarihi Safranbolu evlerini kuşbakışı görebileceğiniz Hıdırlık tepesine çıkıyoruz. Sonrasında Cinci hoca hanını görerek Kaymakamlar evini ziyaret ediyoruz. Tarihi demirciler çarşısını gezdikten sonra kahve keyfimizi Arasta çarşısında veriyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanda, son hediyelik eşya alışverişlerinizi yapıyor ve bölgenin meşhur safranlı lokumlarının tadına bakıyoruz. Unutulmaz anılarla dolu bu gezimizin tüm ziyaretlerini tamamladıktan sonra 19:15 Ankara-Bodrum uçağımıza yetişmek üzere Ankara’ya hareket ediyoruz. Dalaman Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımızla Marmaris’e hareket ediyoruz ve Marmaris’te sizleri aldığımız noktalara bırakarak, başka maceralarda görüşmek dileğiyle hoşçakalın diyoruz.

İlke ve şartlar

Verilen fiyatlar erken rezervasyon dönemi fiyatı olup, 30 Haziran 2019 tarihine kadar yapılacak olan rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanında konaklama durumunda geçerlidir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı - Nakit -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Ören yerleri giriş ücretleri
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti.
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Havaalanı Transferleri
  • Yarım pansiyon otel konaklamaları(Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dahil)
  • Ankara-Bodrum uçak bileti

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler    
  •     Tur programında açıkça belirtilmemiş olan geziler    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Seçiniz Tarih