BODRUM & STRATONIKEIA TURU
Marmaris
28.10.2023 (Cumartesi-Saturday)

Açıklama

Yakın çevremizdeki önemli tarihi-kültürel değerlerimizi görme fırsatı ile birlikte, aynı zamanda Bodrum’u gezmek için oluşturulan bu programımıza siz değerli misafirlerimizin katılımını bekliyoruz.  Neredeyse her döneme ait bir eser barındıran, geleceğin parlayan yıldızı olmaya aday ‘Gladyatörlerin ve ebedi aşkın’ sembol şehri Stratonikeia Antik Kenti ve Avrupa’da Yılın Müzesi yarışmasında Özel Övgü ödülü almış Bodrum kalesi gibi önemli değerlerimizi de ziyaret ettiğimiz turumuzda, keyifli bir gün geçirmeniz için her şeyi düşündük…

TUR PROGRAMI

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:00 da Eşref Girginç Parkı’nda (LC waikiki karşısı) buluşuyor ve güzel günümüze başlıyoruz. Günümüzün ilk ziyareti olan Stratonikeia Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Yol üzeri vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrası, Yatağan’a bağlı Eskihisar köyünde bulunan “Gladyatörlerin ve ebedi aşkın sembol şehri olan bu değerli antik kenti rehber eşliğinde dolaşıyoruz. Stratonikeia, Arkaik, Klasik, Helenistik, Roma İmparatorluğu Dönemi, Bizans, Beylikler, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti dönemlerine ait yapı ve kent dokusunun birlikte görüleceği nadir yerlerden biridir.

Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Bodrum’a doğru devam ediyoruz ve Bodrum’a ulaştıktan sonra, çarşıda sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman diliminde öğlen yemeğinizi yiyebilir, çarşıda ve marinada dolaşabilirsiniz. Serbest zaman sonrası ziyaretlerimize devam ediyoruz. İlk olarak Bodrum Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. 1406-1523 yılları arasında inşa edilen St. Jean Şövalyeleri’nin kalesi, günümüzde ‘Su altı arkeoloji müzesi’ olarak da kullanılmaktadır. Avrupa’da yılın müzesi yarışmasında, ödül alan Bodrum Kale’sinin bu ödülü sonuna kadar hak etmiş, çok önemli bir kültürel miras olduğunu yaptığımız ziyaret sonrası daha iyi anlıyoruz. Bu bölgede batmış olan birçok geminin tüm detayları ile sergilendiği ‘Su Altı Müzesi’ ziyaretleri ile o dönemin yaşam tarzı, kullanılan araç gereçler, bölgedeki ticaret gibi birçok konuda doyurucu bilgiler alıyoruz

Kale ziyaretimiz sonrası Türkiye’nin en önemli sanatçılarından biri olan Zeki Müren’in yaşamış olduğu ve sonrasında sanat evine çevrilen Zeki Müren Sanat Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sanatçının hayatı ve eserleri ile ilgili bilgileri, fotoğrafları ve sahne kıyafetlerinin de sergilendiği müzeyi de gezdikten sonra keyifli bir gün geçirmiş olmanın mutluluğu ile Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Marmaris’te sizlerle buluştuğumuz yerlerde, başka gezilerde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Koltuk numarası ataması, ödemenizi yaptıktan sonra gerçekleşmektedir. Bu konuda bir hassasiyetiniz var ise lütfen iletişime geçiniz.

İlke ve şartlar

**Günübirlik turlarımızda koltuk numarası uygulamasına geçilmiştir. Otobüste oturma düzeni koltuk numaraları ile belirlenmektedir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra koltuk numarası atanmakta olup, ödemeye istinaden bu numara kesinleşmektedir.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
  •     Ören yeri giriş ücretleri (Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında getirmeleri tavsiye olunur)    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Türünü Seçiniz Seçiniz