whatsapp
BODRUM ACI OT FESTİVALİ (GÜNÜBİRLİK)
Marmaris
Date/Tarih

Açıklama

MARMARİS ÇIKIŞLI GÜNÜBİRLİK

Latince ismi İnula olan Acı Ot – Sarmaşık otu kanserin birçok türüne karşı etkili olduğu Ege Üniversitesi tarafından doğrulanmıştır.

Tilkişen, Yabani Kuşkonmaz adları ile bilinen  Acı Ot, ağızda acı bir tat bırakması sebebiyle bu adla anılmaktadır. Tadı biraz acı olsa da lezzetli ve şifa dolu bir ottur.

Başlıca iyi geldiği rahatsızlıklar, tansiyonu, kolesterolü ve üreyi düşürmeyi ve vücuttaki ödemi atmasıdır.

Acı Ot – Sarmaşık Otunun Faydaları:

  • Lösemi başta olmak üzere  bir çok kanser türüne iyi gelir. Hastalıklı hücrelerin iyileşmesine yardımcı olur.
  • Vücut direncini arttırır.
  • Mide ve bağırsak hastalıkları için yararlıdır. Ülser şikayetlerini azalttığı bilinmektedir.
  • İdrarı ve safra salgılarını artırır.
  • Balgam ve öksürüğe iyi gelir. Göğsü yumuşatır.
  • Bronşit ve soğuk algınlığına karşı birebir etkili olan Acı ot nefes darlığını giderir.
    Vücutta biriken fazla tuzu dışarı atarak vücutta aşırı su toplanmasını önleyerek vücuttan ödem atar.
  • Bağırsak solucanlarını düşürmeye yardım eder.

TUR PROGRAMI

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 07:30’da Eşref Girginç Parkın’da (LC WAIKIKI KARŞISI) buluştuktan sonra aracımıza biniyoruz ve Bodrum’a doğru hareket ediyoruz. Akçapınar Tostçusu’nda kahvaltı molası verdikten sonra muhteşem Gökova manzarasını izleyerek Bodrum’a doğru yol alıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat sonra yeşilin bin bir tonuna şahit olacağımız Gökçeler Kanyonuna ulaşıyoruz. Burada muazzam kanyon manzarası ile kahvelerimizi içebiliriz ve dileyen misafirlerimizi, antik bir yol olan defne ağaçlarının arasından yürüterek, yaşam tarihi yaklaşık 7 bin yıllık olan ve yörenin en büyük mağarası olan adeta renk cümbüşü ile doğallığını korumuş İncirliin Mağarasına götürüyoruz. Daha sonra Bodrum’da tarihi bir köy olan ve festival alanının kurulduğu Ortakent mahallesine gidiyoruz. Günümüzün geri kalan bölümünü burada geçireceğiz. Dileyen misafirlerimiz Acı Ot’tan yapılmış lezzetleri tadabilir, alışveriş yapabilir. Buluşma saati ve yerinde buluştuktan sonra Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Marmaris’te sizleri aldığımız noktalarda bırakıp, sonraki turlarda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

İlke ve şartlar

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 07:30’da Eşref Girginç Parkın’da (LC WAIKIKI KARŞISI) buluştuktan sonra aracımıza biniyoruz ve Bodrum’a doğru hareket ediyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil HizmetlerHariç Hizmetler


Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.