whatsapp
BERGAMA-DİKİLİ- ESKİFOÇA TURU
Marmaris
Date/Tarih

Açıklama

Hem tarihi içeriği, hem de görselliği ile çok özel seçenekler sunan bir geziyle karşınızdayız. Bir yanda tümü ile bir kültür mirası olan Bergama, diğer yanda adını Akdeniz Fok balıklarından alan Fokai yani Eski Foça… Gezinin ilk bölümünde Büyük İskender’in komutanlarından olan Lysimakhos’un kurmuş olduğu ve 2 yüzyıl boyunca Anadolu’ya hükmetmiş olan Pergamon Krallığı’nın başkenti olmuş, çok değerli tarihi geçmişi ile Bergama’yı tanıyacağız. İkinci bölümünde de mavi denizi, mitolojik efsaneleri, tarihi ve doğal zenginlikleriyle Ege’nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Foça’yı keşfedeceğiz. İster fotoğraf sever olun, ister tarih-kültür meraklısı ya da bir doğa tutkunu, bu tur tam size göre… :)

 

TUR PROGRAMI

 

1. GÜN: BERGAMA-TELEFERİK-AKROPOL- ASKLEPİON-AŞIKLAR ŞELALESİ-AĞLAYAN MAĞARA-DİKİLİ

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah 06:00’da Eşref Girginç Parkında buluştuktan sonra Akçapınar Tostçu’sunda kahvaltı molası veriyoruz ve Muğla, Aydın, İzmir üzerinden Bergama’ya doğru hareket ediyoruz. Bergama’da vereceğimiz öğlen yemeğini molasının ardından Teleferik ile Akropol tepesine çıkıyoruz. Pergamon Krallığının başkenti olan Bergama’da askeri, resmi ve dini binaların olduğu Akropol tepesinde, Athena Tapınağı, kütüphane, Trianium, su sarnıçları, cephane yapıları ve dünyanın en dik açılı tiyatrosunda Bergama manzarasını izledikten sonra Teleferik ile aracımıza dönüyoruz ve ardından antik dönem ve Roma döneminde Tıp Merkezi olarak inşa edilmiş Asklepion’u geziyoruz. Antik dönemde kullanılan tedavi tekniklerini ve özellikle psikolojik hastalıkları nasıl iyileştirdiklerini rehberimizden dinliyoruz. Daha sonra Bergama’daki turumuzu tamamlamış oluyor ve Dikili’ye hareket ediyoruz. Tarih-kültür içerikli gezimizden sonra Dikili’de doğanın tüm güzelliklerinin gözler önüne serildiği Aşıklar Şelalesi ve Ağlayan Mağara ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Hüzünlü bir aşk hikayesine konu olmuş bu doğal güzellikleri gördükten ve güzel kareleri fotoğrafladıktan sonra günümüzü tamamlıyor ve Dikili’de bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyor ve istirahat ediyoruz. (DİKİLİ KONAKLAMA)

 

2.GÜN: BADEMLİ-ÇANDARLI-ESKİ FOÇA-BEŞKAPILAR KALESİ-KOZBEYLİ-MARMARİS

Sabah otelimizden çıkış yaptıktan sonra sahil yolu üerinden Eski Foça’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde güzel sahillere sahip Bademli Köyü’nü de görüyor ve ilk ziyaret yerimiz Çandarlı’ya ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz kısa molada Çandarlı’nın en önemli ziyaret yerlerinden Çandarlı Kalesi’ni görüyoruz.2013 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Geçici listesinde yer alan kale, beş kulesi, kapıları ve büyük duvarları ile görkemini korumaya devam etmektedir. Bu gezimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza devam ediyor ve Eski Foça’ya ulaşıyoruz. Foça’nın ruhunu en iyi yansıtan bölge olan Eski Foça’da tarihi şirin sokakları, en eski taş yapıları, çarşıyı ve otantik mekanları görebileceğiniz ve en güzel fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz serbest zaman diliminden sonra Eski Foça limanında balık yemek için vaktiniz olacaktır. Sonrasında Beşkapılar Kalesi ve Kybele Tapınağı’na rehberimiz eşliğinde yürüyüş ile ulaşıyor ve Eski Foça ziyaretlerimizi tamamlayıp Kozbeyli Köyüne doğru hareket ediyoruz. Tarihi bir köy olan bu yerde geçirmiş olduğumuz iki güzel günü düşünürken dibek kahvemizi yudumlayabilir ve taş evlerin arasında atmosferin büyüsüne kapılabiliriz. Sonra Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Grubumuzun kararına göre akşam yemeği molası için Çine’de duruyor ve sonrasında Marmaris’e ulaşıyoruz. Marmaris’te keyifli gezimizi sonlandırıyor ve başka turlarımızda görüşmek dileğiyle sizinle vedalaşıyoruz.

NOT : Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemlerimiz için tıklayınız...

 

İlke ve şartlar

NOT : Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) önlemleri alınmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 2 | Gece : 1


Dahil HizmetlerHariç Hizmetler


Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.