BAFA GÖLÜ,DOĞANBEY KÖYÜ,DİLEK…
Marmaris
28 Eylul 2019 (Cumartesi)

Açıklama

DİLEK YARIMADASINDA, KEYİFLİ BİR GÜN

Beşparmak dağlarının, insanın üstüne devrilecekmiş gibi duran dev kayaları sakinleşir , zamanın durduğu Bafa Gölü ile gizli buluşmasında. Yakışıklı bir çoban aşık eder kendisine Ay tanrıçası Selena’yi, ne mutlu ki sonsuz bir birlikteliktir onlarınki.. Bafa Gölü kıyılarını bir dantel edasıyla süsler antik yunan şehri Heraklia; vakur ahalisi gurur duyar şehri cesaret ve direnç sembolü güçlü Herkül’e adadıklarına.

Terk edilmişlik acısına katlanmıştır uzun yıllar Domatia, günümüzün Doğanbey’i. Çileler çekmiştir tıpkı mübadele yıllarında yerlerinden taşınmış iki ülkenin cefakar halkları gibi. Yavaş yavaş silkiniyor, rehavetini atıyor üzerinden; arnavut kaldırımlı sokaklarından aşağı yürüyerek karşılıyor misafirlerini.

Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur diyenleri mahçup etmiş koca Menderes nehri,, binlerce yılda buluşturmuş koca dağları - şehirleri birbirine, hasret gidermişler özlemle. Bir tarafta antik Miletos gömülü yatağında, karşı yakada antik Priene, keyifle yaslamış sırtını sarp Samsun dağına, tıpkı onun gibi, dimdik ayakta bekliyor sizleri; sütunlu tapınağı, tiyatrosu ve  muntazam sokaklarına…

TUR PROGRAMI

Günübirlik bu turmuzda, sabah 07:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşup bu keyifli turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde verilecek serbest kahvaltı molamızın ardından, rehberimizin şairane anlatımı ile yukarıda okumuş olduğunuz programımıza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğiniz yerler arasında Bafa Gölü, Heraklia , Doğanbey Köyü (Google ‘da Ege’nin en güzel köyleri şeklinde yapılan aramalarda, karşınıza çıkacak her sitede bu köy, Şirince Köyü ile birlikte yer almaktadır-çok beğeneceksiniz) ve Priene Antik kenti yer alacaktır

Bu programımızın diğer bir sürprizi de öğlen yemeği için Dilek Yarımadası’nın en meşhur balık restoranı, Karina Balık Restoranında , eşsiz bir manzara eşliğinde öğle yemeğinizi yeme fırsatınızın olması. Doğanbey Köyü ziyareti sonrası gideceğimiz restoranımız o  bölgedeki en iyi bilinen işletmedir.Restoranımıza varmadan önce Kuş Cenneti kenarından yapacağımız yolculuğumuzda, şansınız yaver gider ise flamingoları, pelikanları ve daha birçok kuşu, doğal ortamdaki harika hallerini fotoğraflayabilirsiniz.

Misafirlerimiz restoranda gruplarımıza özel fix menüleri seçebilir veya ekstra taleplerde bulunabilirler.

Tüm gezilerimizi bitirdikten sonra keyifli bir gün geçirmiş olmanın hazzı ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Marmaris’te sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve başka turlarda görüşmek üzere hoşçakalın diyoruz.

İlke ve şartlar

Günübirlik bu turmuzda, sabah 07:00’da Eşref Girginç Parkı’nda buluşup bu keyifli turumuza başlıyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı - Nakit -

Günler : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Rehberlik hizmeti
  • Program dahilindeki çevre gezileri ve giriş ücretleri
  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Yemek ücretleri    
  •     Antik kent giriş ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Tur Tarihini Seçiniz