whatsapp
ARAPAPIŞTI KANYONU & KAVAKLIDERE TURU
Marmaris
Date/Tarih

Açıklama

Doğa ile tarihin iç içe olduğu, binlerce yıllık bir öykü gün ışığına çıktı ve Aydın’da turizme kazandırıldı. Yüzyıllar öncesinde insan emeğinin de katkıları ile belki de dünya çapında bir değer ve hatta dünya harikalarından biri olma yolunda olan kanyonu ziyaret etmek istermisiniz… Kavaklıdere ziyareti ile birlikte, keyifli bir gün geçirmek isteyen tüm misafirlerimizi turumuza bekliyoruz.
 

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 07:30 de siz değerli misafirlerimizle Eşref Girginç Parkında buluşuyoruz. Akçapınar tostçusunda verilecek olan serbest kahvaltı molası sonrası, yaklaşık olarak bir saat sürecek yolculuğumuzun ardından Muğla’nın en küçük ilçesi olan Kavaklıdere ilçesine varıyoruz. Burada Menteşe mahallesinde bulunan Yağlı güreş müsabakalarının yapıldığı yer olan ve bölgedeki efelerin mağarası diye bilinen Yerküpe Mağarası’nı geziyoruz. Mağarada yürüyüş kolay, ferah ve içerisinde bulunan dilek çeşmesinden dileğimizi tutup su içtikten sonra mesire alanında çay molası veriyoruz. Daha sonra öğlen yemeğimizi yemek üzere önceden rezervasyon yaptığımız yerel restoranımıza gidiyoruz ve burada ücrete dahil olan öğlen yemeğimizi alıyoruz.

Yemeğimizi yedikten sonra Bozdoğan ilçesi Kemer Barajı Arapapıştı Kanyonu’na tekne turu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Muhteşem fotoğraflar çekme imkanınızın olacağı, 1-2 saat süren tekne turunda ( baraj sularının çekilmesine- artmasına göre süre değişebilir) yer yer 380m yüksekliğe ve 12m genişliğe varan kanyon oluşumunu ve yaşamını, doğal mağaraları, Roma döneminden kalma tarihi kalıntıları göreceğiz. Tekne turunun ardından ise, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen organik köylü pazarını ziyaret etmek ve alışveriş yapmak için kısa bir süre serbest zamanımız olacaktır.

Tur sonunda Marmaris’e dönmek üzere 2,5- 3 saat sürecek bir yolculuğumuz olacaktır. Doğa ve tarihi değerlerimizi birarada görmenin ve güzel bir gün geçirmiş olmanın keyfi ile Marmaris’e ulaşıyor ve başka turlarımızda görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

İlke ve şartlar

Sabah saat 07:30 de siz değerli misafirlerimizle Eşref Girginç Parkında buluşuyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı - Nakit -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil HizmetlerHariç Hizmetler


Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.