whatsapp
ARAPAPIŞTI KANYONU & BOZÜYÜK TURU
Marmaris
23 Haziran 2021 (Çarşamba-Wednesday)

Açıklama

Doğa ile tarihin iç içe olduğu, binlerce yıllık bir öykü gün ışığına çıktı ve Aydın’da turizme kazandırıldı. Yüzyıllar öncesinde insan emeğinin de katkıları ile belki de dünya çapında bir değer ve hatta dünya harikalarından biri olma yolunda olan Arapapıştı Kanyonu’nu ziyaret etmek isteyen misafirlerimizi, turumuza bekliyoruz.

 

TUR PROGRAMI:

 

Sabah saat 07:30 de siz değerli misafirlerimizle Eşref Girginç Parkında buluşuyoruz. Yaklaşık olarak bir saat sürecek yolculuğumuzun ardından ¨Çıktım Belen Kahvesi'ne baktım ovaya diyerek, Belen Kahvesi’ne varıyoruz. Hikâyesini dinledikten sonra vereceğimiz serbest zamanda güzel manzarada fotoğraf çekebilir veya hızlı bir kahvaltı yapma imkanı bulabilirsiniz. Sonrasında, Muğla –Yatağan ilçesinde yer alan Bozüyük Köyü’ne geçiyoruz. Bozüyük köyü, birçok dizi ve filme konu olan harika bir köydür. Burada 800 yıllık bir anıt ağaç bulunmaktadır ve oldukça dikkat çeken bu Çınar ağacını aracımızla yapacağımız yaklaşık 1-2 dk ‘lık yolculuğun sonunda görüyor olacağız. Tarihi köy evleri, camisi, 87 metre derinlikte çıkan soğuk Pınarbaşı suyu ve bakir doğası ile hayranlık uyandıran köydeki ziyaretlerimizi tamamlıyor ve Bozdoğan’a hareket ediyoruz. Kanyon tekne turu yapacağımız bölgeye ulaştıktan sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen, organik köylü pazarını ziyaret etmek ve alışveriş yapmak için kısa bir süre serbest zamanımız olacaktır. Bu serbest zamanın ardından, yöreye özgü tatları deneyimlemek için öğlen yemeği alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimizin ardından Kemer Barajı Arapapıştı Kanyonu’nu gezmek üzere teknemize biniyoruz. Muhteşem fotoğraflar çekme imkânınızın olacağı, 1-2 saat süren tekne turunda (baraj sularının çekilmesine- artmasına göre süre değişebilir) yer yer 380m yüksekliğe ve 12m genişliğe varan kanyon oluşumunu ve yaşamını, doğal mağaraları, Roma döneminden kalma tarihi kalıntıları göreceğiz.

Keyifli tekne turumuzu bitirdikten sonra Marmaris’e dönmek üzere yola çıkıyoruz. Doğa ve tarihi değerlerimizi bir arada görmenin ve güzel bir gün geçirmiş olmanın keyfi ile Marmaris’e ulaşıyor ve başka turlarımızda görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

İlke ve şartlar

Sabah saat 07:30 de siz değerli misafirlerimizle Eşref Girginç Parkında buluşuyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler
  • Kanyonda tekne gezisi
  • Öğlen yemeği (yöresel pide seçenekleri+salata+ayran+su )

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Öğlen yemeği harici yemek ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.