UÇAKLI VAN – TATVAN TURU (EYLÜL)
whatsapp
UÇAKLI VAN – TATVAN TURU (EYLÜL)
Marmaris - Fethiye
21-24 Eylul 2020 (3 Gece, 4 Gun)

Description

TUR PROGRAMI:

1. Gün: İzmir’den Van’a Uçuş - Van Kalesi

Cuma günü 06:00 ‘ da Eşref Girginç Parkında rehberimiz ve kaptanımızla buluşup İzmir Havalimanına doğru yola çıkıyoruz, SunExspress İzmir-Van XQ9184, havalimanında 11:50 uçağı için uçuş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Saat 14:00’da Van havalimanı’na varıyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek tarihi ve tabiat zenginlikleri ile harmanlanan Van şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Urartulardan kalma, Tuşba Şehri’nin kurulduğu bugünkü Van kalesi yamacındaki dünyaca meşhur kaya mezarlarını ziyaret ettikten sonra, Urartu Medeniyetine dair en önemli müzelerden biri olan Tuşba Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Urartu medeniyetine ait motif ve figürlerin savat adı verilen özel süsleme tekniğiyle işlendiği gümüş takıları ilgiyle inceledikten sonra Van’ın dünyaca ünlü endemik kedi türü olan Van Kedilerini görüyoruz. Sonrasında konaklama yapacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

 

2.Gün: Gevaş, Akdamar Adası Ve Kilisesi

Sabah otelimizden, Van Gölü kenarında serbest alınacak olan kahvaltımız için yola çıkıyor, keyifle yaptığımız, Meşhur Van kahvaltımızın ardından Gevaş’a doğru yola çıkıyoruz. Gevaş İlçesi'nin önemli tarihi yerlerinden Selçuklu Mezarlığı ve hemen yanında bulunan Melik İzzeddin tarafından yedi yüz yıl önce kızı Halime Hatun için yaptırılan kümbeti ziyaret ediyoruz. Sonrasında bizi bekleyen tekneye binerek Van gölünde bulunan Akdamar Adası’na doğru hareket ediyoruz. Adada bulunan, Akdamar Kutsal Haç kilisesini ziyaret ediyoruz.. Plan açısından ele alındığında merkezi kubbeli ve dört yapraklı yonca şeklinde haç planına sahip olduğu görülen bu anıt kilisenin en çok dikkat çeken kısmı ise duvarlarında yer alan bezemeler ve muazzam taş işçiliği oluyor. Rehber anlatımıyla gerçekleşecek kilise ziyaretimiz sonrasında Van Gölü’nün meşhur inci kefalini tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Akdamar Adası gezimizden sonra Van’ın en meşhur el sanatlarından olan kilim dokumacılığı üzerine seçkin örneklerini bulabileceğimiz kilim ve halı mağazasına uğruyoruz ve sonrasında da otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

 

3. Gün : Tatvan – Nemrut Dağı Krater Gölü - Muradiye Şelalesi

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında yola çıkarak Van Gölü kıyısında yapacağımız yolculukla Tatvan’a ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerle Nemrut Dağı Krater Gölü’ne ulaşıyoruz. Dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olma özelliğine sahip Nemrut Krater Gölü, Büyük İskender’in Doğu seferi sırasında keşfettiğine inanıldığından dolayı “Büyük İskender’in Cenneti” olarak da anılmakta. Buradaki gezimiz sonrasında minibüslerle Tatvan’a ulaşarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası bir tarafta Nemrut diğer tarafta Süphan Dağı manzarası eşliğinde Urartulardan, Selçuklulardan ve Osmanlılardan derin izler taşıyan Bitlis’in Ahlat ilçesinde yer alan Ahlat Selçuklu Mezarlığı’nı ziyaret ediyoruz. Türk dünyasında Göktürk Yazıtları sonrasında en önemli eserler arasında bulunan bu tarihi mezarlık, 1400 adet mezar taşlarıyla erken dönem Türk-İslam mezarlıklarının en büyüğü olarak bilinmektedir. Van'ın Muradiye ilçesi sınırları içindeki Tendürek Dağı’ndan beslenen, Bendimahi Çayı üzerinde bulunan ve her mevsim görsel bir şölen sunan Muradiye Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu keyifli zamanlar sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.Gün: Hoşap Kalesi - Van Merkez ve Marmaris’e Dönüş

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra çıkış işlemlerimizi yapıyor ve sonrasında Van Hoşap Kale’sine gidiyoruz. Hoşap suyunun kuzey doğusunda kurulmuş olan bu kartal yuvası kale, Urartular döneminde askeri tesis olarak inşa edilmiştir ve Osmanlı Devleti'ne tabi Mahmudi Beyleri tarafından yaptırılan şekliyle günümüze ulaştığından Mahmudi Kalesi olarak da bilinir. Güzel fotolar eşliğinde kaleyi gezdikten sonra sizleri son alışverişlerinizi yapabilmeniz için Van şehir merkezine getiriyor ve öğle yemeği sonrası buluşarak Van Havalimanı’na hareket ediyoruz. SunExspress Van-İzmir 14:30 uçağına binerek 16:55’te İzmir Havalimanı’na varıyor ve siz değerli misafirlerimiz için bekleyen aracımızla Marmaris’e hareket ediyoruz. Akşam 23:00 civarı Marmaris’e güzel anılarla dönmüş olmayı planlıyoruz. Tekrar başka turlarımızda görüşmek umuduyla siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

NOT: Güvenlik sebebi ile oluşacak sorunlarda Koral Turizm veya Koral Turizm rehberi program da değişiklik yapma hakkına sahiptir.

**Uçak da oluşacak gecikmelerden Koral Turizm sorumlu değildir.

**Hava muhalefetinden dolayı oluşacak olumsuzluklarda, Koral Turizm rehberi programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemlerimiz için tıklayınız...

Policy & Terms

NOT: Güvenlik sebebi ile oluşacak sorunlarda Koral Turizm veya Koral Turizm rehberi program da değişiklik yapma hakkına sahiptir. **Uçak da oluşacak gecikmelerden Koral Turizm sorumlu değildir. **Hava muhalefetinden dolayı oluşacak olumsuzluklarda, Koral Turizm rehberi programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Payment Options

Credit Card -

Days : 4 | Nights : 3


Dahil Hiz.


  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Havaalanı Transferleri
  • Müze – ören yeri giriş ücretleri
  • Uçak biletleri : İzmir – Van ve Van-İzmir
  • Yarım pansiyon konaklama ( otellerde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği)
  • Kokartlı rehberlik hizmeti

Exclusions


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri    
  •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
Write Review x

Please Note : Once review added cannot be deleted or updatedSelect Date


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.