SAKIZ ADASI TURU
whatsapp
SAKIZ ADASI TURU
Marmaris - Fethiye
16-18 Ekim 2020 (2 Gece, 3 Gun)

Description

Dünya üzerinde, sakız ağaçlarının yetiştiği ve damla sakızı üretiminin yapıldığı yegane yerlerden biri olan Sakız Adası’nda keyifli bir tatile hazır mısınız? Neolitik Çağa kadar uzanan zengin bir tarihi mirasın yanında, doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerine dolu dolu, keyifli bir gezi imkanı sunan 5. Büyük Yunan Adası’nda, sizlere unutulmaz bir tatil geçirtmek için özel bir program hazırladı. Antik orta çağ köylerinde geçmiş zamana bir yolculuk yapacak, sakız bitkisi hakkında değerli bilgiler edinecek ve harika plajlarla dolu bu keyifli adayı birlikte keşfedeceğiz...

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MARMARİS-ÇEŞME TRANSFER-KATAMARAN YOLCULUK-SAKIZ ADASI ŞEHİR TURU- OTELE YERLEŞME-SERBEST ZAMAN

Siz değerli misafirlerimiz ile gece yarısı saat 03:00 da Eşref Girginç Parkı’nda (lc waikiki) buluşuyor ve Çeşme Ulusoy Limanı’ndan saat 09:30 da hareket edecek olan feribotumuza yetişmek üzere, Çeşme’ye hareket ediyoruz. 08:30’da limana ulaştıktan sonra Pasaport ve gümrük işlemlerinizi de halledip hızlı katamaranımız ile yola çıkıyoruz. Yaklaşık 20 dakika sürecek olan keyifli yolculuğumuzun ardından Sakız Adası’na ulaşıyoruz.

Gümrük işlemleri ardından bizi bekleyen aracımıza valizlerimizi yükleyip, yürüyerek yapılacak olan ‘şehir tanıtım turumuza’ başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Osmanlı Mezarlığı, Türk Mahallesi, Sakız Kale’si, Camii ve Vounaki Meydanı görülecek yerler arasında olacaktır.

Gezilerimizi tamamladıktan sonra, rehberimizin belirleyeceği noktadan hareketle, merkezde yer alan 4 yıldızlı otelimize yerleşiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra serbest zamanınız olacaktır. Serbest zamanınızda akşam yemeğinizi, sahil boyundaki birbirinden güzel restoranlarda alabilir, taze deniz mahsullerinin tadına bakabiliriz.

2.GÜN:GÜNEY ADA TURU-ARMOLİA-PYRGI-MESTA KÖYLERİ-SAKIZ AĞAÇLARI-YUNAN GECESİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, bugünün programında yer alan Güney Ada turumuzu gerçekleştireceğiz. Zamanınızı en ekonomik olarak kullanabileceğiniz ve rehberimizin önderliğinde adanın kültürünü, tarihini ve adetlerini öğreneceğiniz bu turumuzda, aynı zamanda adaya has popüler ürünleri (ham halde bulabileceğiniz sakız, sakız reçeli, sakızlı sabunlar, ev yapımı adaya özgü şaraplar, peynir ve şarküteri ürünleri, şekerlemeler, kozmetik ürünleri v.b.) tanıyacağınız ve temin edebileceğiniz alışveriş imkanına da sahip olacaksınız. Çok keyif alacağınızı düşündüğümüz gezilerimize şu şekildedir:

 

Narenciye bahçeleri ve armatörlerin yaşadığı köşkler ile ünlü Kambos bölgesinden geçerek ilk durağımız olan Armolia Köyü’ne ulaşıyoruz. Köy yer yer taş kemerleri ve taş evleri nadir olsa da görebileceğiniz, hasar görmüş bir ortaçağ köyüdür. Günümüze kadar korunmuş olan özelliği ‘el seramikleri’ yapımıdır. Ziyaretimiz sırasında el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları görme ve alma imkanınız da olacaktır.

Adaya adını veren Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge olan Mastichoria bölgesi sıradaki ziyaret yerimiz olacak. Geziye dair çok değerli bilgiler alacağımıza inandığımız bu ziyaretimizde Sakız ağaçlarının dikimi, bakımı, ne kadar sürede yetiştiği, tarihteki önemi, hasatı ve mahsulü hakkında çok detaylı bilgiler alacaksınız. Bu ziyaretimizden sonra masalsı Pyrgi Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Pyrgi Köyü, Orta Çağ izlerini taşıyan daracık sokakları, korsan saldırılarından korunmak üzere birbirine bitişik olarak inşa edilen ve özel sıva tekniği ile renklendirilen evleri ile adaya gelen turistlerin en uğrak ziyaret yeridir. Zamanda yolculuk yapıyormuş hissine kapılacağınız bu köyün Geometrik desenli evlerine hayran kalacağınızı düşünüyoruz. Gezimizin ardından köyün sevimli meydanında kısa bir kahve molası veriyoruz. Pyrgi köyü ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra rotamızı adanın diğer popüler köylerinden biri olan labirent köy Mesta’ya geçiyoruz. Muhteşem ortaçağ mimarisi ve Sakız adasının en önemli ve görkemli kiliselerinden biri olan Taksiarhis Kilisesi ile ünlü olan bu Antik ortaçağ köyündeki gezimizde zamanın içerisinde kaybolacaksınız. Diğer köyler gibi, Korsan saldırılarından korunmak amaçlı yapılmış olan bu köyde de giriş ve çıkış sadece iki kapıdan yapılmaktadır, tehlike anında bu kapılar kapatılmakta ve güvenlik bu şekilde sağlanmaktaydı. Bu köydeki gezimizi de yaptıktan sonra öğlen yemeği için Mesta’nın limanı olan Limenas’da serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği canlı Yunan müziği eşliğinde adanın en ünlü tavernasında alınacaktır.

3.GÜN: OTEL ÇIKIŞ-BİLİNMEYEN KÖYLER-CITRUS NARENCİYE MÜZESİ-VESSA VE LITHI KÖYLERİ-LİMAN TRANSFER-MARMARİS DÖNÜŞ

Sabah kahvaltımızın ardından lobide buluşuyor ve Bilinmeyen Köyler ve Plajlar turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugünkü ilk ziyaretimiz için Kambos bölgesine ulaşıyoruz. Narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş, adanın en güzel vadilerinden biri olan bu bölgede, Dünya’nın tek Narenciye müzesini ziyaret ediyor ve Bergamot bahçelerini görüyoruz. Eski malikane evleri ile de tanına bu bölge ‘Geleneksel Yerleşim Yeri’ ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Sakız Adası’nın Cenevizli veya yerli Aristokrat ailelerinin malikaneleri, kemerli kapı ve pencereler, mermer kolonlu pasajlar, kocaman avlu kapıları ve küçük kemerler üzerine yaslanmış balkonlar, çakıl taşlarıyla kaplı avlular ve resimli tavanlar bu yerleşim yerine nadide bir güzellik kazandıran şeylerden bir kaçıdır. Bu gezimizin ardından Vessa Köyü’ne geçiyoruz. Günümüze kadar hiç bozulmadan gelen ve orta çağ karakteristik özelliklerini en iyi şekilde yansıtan bu köyü de çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Köyün kiliseleri Pangia, Agios Dimitros ve Panagia Petrousena olup ziyarete kapalıdır. Panagia Petrousena Kilisesi köyün sakinlerine göre adanın en eski kilisesidir. Gezilerimiz sonrası küçük bir balıkçı köyü olan ve balıkçıların günlük yakaladıkları balıkları ikram ettikleri Lithi Köyü’ne geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda öğlen yemeğinizi yiyebilir ve masanızdan kalkarak yemek süresince denize bile girebilirsiniz. Buradaki serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşup 18:00 da hareket edecek katamarana yetişmek üzere limana dönüyoruz. Limanda hızlı katamaranımıza biniyor ve Çeşme Limanı’na dönüyoruz. Çeşme limanında bizi bekleyen aracımız ile buluşuyor ve bu keyifli maceradan geriye kalan güzel anılarımız ile birlikte Marmaris’e dönüyoruz. Sizleri buluştuğumuz noktalarda bırakıyor ve başka maceralarda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

**Verilen fiyatlar indirimli erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 25 Şubat 2020 tarihine kadar geçerli olacaktır.

**75,00 € kaparo ödemesi ile tura ön kayıt yaptırıp bu avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Kalan bakiyelerin, tur çıkış tarihinden 14 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir.

NOT: Schengen Vizesi başvuruları, her program için tur çıkış tarihinden 1 ay öncesine kadar kabul edilmektedir. Yeşil pasaportu veya geçerli bir vizesi olmayıp, tura katılmak isteyen misafirlerimizin bu tarihlere kadar, başvuru için gerekli evrakları tamamlayıp bizlere ulaştırmış olması gerekmektedir.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemlerimiz için tıklayınız...

Policy & Terms

**Verilen fiyatlar indirimli erken rezervasyon dönemi fiyatları olup 25 Şubat 2020 tarihine kadar geçerli olacaktır. **75,00 € kaparo ödemesi ile tura ön kayıt yaptırıp bu avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Kalan bakiyelerin, tur çıkış tarihinden 14 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir. NOT: Schengen Vizesi başvuruları, her program için tur çıkış tarihinden 1 ay öncesine kadar kabul edilmektedir. Yeşil pasaportu veya geçerli bir vizesi olmayıp, tura katılmak isteyen misafirlerimizin bu tarihlere kadar, başvuru için gerekli evrakları tamamlayıp bizlere ulaştırmış olması gerekmektedir.


Payment Options

Credit Card -

Days : 3 | Nights : 2


Dahil Hiz.


 • Kokartlı rehberlik hizmeti
 • İzmir-Çeşme ve Çeşme-İzmir transferleri
 • Sakız adası gidiş-geliş hızlı katamaran bileti
 • 4 yıldız Chandris Hotel’de 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Liman-otel-liman transferleri
 • Yürüyerek gerçekleştirilen şehir turu
 • Güney ada turu
 • Bilinmeyen köyler turu
 • Tavernada canlı müzik eşliğinde alınacak akşam yemeği ve limitsiz içecek (Yunan salatası, Cacıki, Patlıcan salatası, Ada’nın ünlü kızarmış peyniri Mastello, Fava, Kalamar tava, Ahtapot haşlama, balık

Exclusions


 •     Yurt dışı çıkış harcı (50,00 TL)    
 •     Otel ekstraları (mini bar, spa v.s.)    
 •     Vize ücreti (kapı vizesi veya schengen vizesi)    
 •     Otel konaklama konsepti ve Taverna gecesi haricindeki yemek ücretleri    
 •     Şehir vergisi ve şahsi harcamalar    
 •     Kapıda vize uygulaması ile ilgili bilgi almak için bize ulaşınız.    
Write Review x

Please Note : Once review added cannot be deleted or updatedSelect Date


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.