whatsapp
UŞAK-KULA-TORBALI ÖZEL İLGİ TURU
Marmaris - Fethiye
17-18.04.2021

Açıklama

Dünya’nın 2. Büyük kanyonu Uşak Ulubey Kanyonu… Türkiye’de, Osmanlı ve Rum mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı, zamana karşı direnen tarihi Kula Evleri… Koleksiyonerlik ruhunu gerçek bir müze ile yansıtan, Türkiye’nin en büyük klasik otomobil müzesi olan Key Museum… Büyük bir fay kırığı sonrasında suyun ve rüzgârın, kayalarda nakış gibi oluşturduğu doğal güzellikleri ile masallar diyarına geçmiş gibi hissedeceğiniz Taşyaran Vadisi…432 parça paha biçilmez eserden oluşan Karun hazinesinin de sergilendiği Uşak Arkeoloji Müzesi… Her ziyaret yeri ile özel olmayı hakeden bir gezi. İster fotoğrafçı olun, isterseniz ressam, sanatsever, tarih veya araba meraklısı ya da bir gezgin. Belki de doğa ile iç içe olup yürüyüş yapmayı seviyorsunuz. Belki de bunların hepsinden biraz biraz…

Değerli misafirlerimiz, özenle hazırlanmış bu gezimiz ile sizleri rutininizden uzaklaştıracak ve en azından bir bölümünü hayatınız boyunca unutamayacak, dost sohbetlerinde anlatmaktan keyif alacaksınız. Keyifle sunduğumuz bu ‘Özel İlgi Turumuz’ da, saydığımız bu özel ziyaret yerlerinden çok haz alacağınıza inanıyoruz. Son olarak da bu özel geziyi, bölgenin en iyi tesislerinden Lidya Sardes Thermal otelinde konaklama ayrıcalığı ile taçlandırıyoruz.

1.GÜN: KEY MÜZESİ- KULA PERİ BACALARI – KULA EVLERİ-TERMAL HOTEL

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 06:30 da Eşref Girginç Parkı’nda buluşuyor ve yeni bir maceraya yelken açıyoruz. Yol üzeri verilecek serbest kahvaltı molası sonrasında yapacağımız yolculuk ile araba-motor tutkunlarının mutlaka görmesi gereken bir yer olan Key Museum’a ulaşıyoruz. Özgörkey Grubu imzası taşıyan bu değerli müzede 1886 yılında üretilen ilk otomobilden bugüne, otomobil dünyasının 100 yılı aşkın görkemli hikâyesini anlatan 75 otomobilin yanı sıra, motosikletin bir tutkuya dönüşmesini tarihten sayfalarla anlatan eşsiz modelleri de görme fırsatınız olacak. Sadece bu kadar ile de sınırlı olmayan bu eşsiz müzede keyifli bir zaman geçireceğinizi düşünüyoruz. Key Museum’dan sonra, Kula Peribacaları’nı görmeye gidiyoruz. Ege’nin peribacaları olan ve Kapadokya’ya benzerliğinden dolayı Kuladokya olarak adlandırılan bölgede, bu doğal güzellikleri en güzel noktalardan gözlemliyor ve fotoğraflıyoruz. Bölgenin doğal güzelliklerini tanıdıktan sonra, kültürel mirasını da gözlemlemek adına rotamızı Tarihi Kula evlerine çeviriyoruz. Bu ziyaretin, turumuzun en özel keşiflerinden biri olacağına inanıyoruz. Kendine has cumbalı konakları, camileri, çukur çeşmeleri, hanları, hamamları, Rum evleri, kiliseleri ve ruhban okuluyla bini tescilli 3 bin tarihi yapıya ev sahipliği yapan ve adeta açık hava müzesini andıran Kula’ya hayran kalacağınızı düşünüyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezide hem değerli tarihi bilgiler alıyor hem de çok özel fotoğraflar çekme fırsatı yakalıyoruz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Salihli’de çok güzel bir bölgede doğanın içerisine konumlanmış termal otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz günün yorgunluğunu atmak için otelin termal sularının keyfini çıkarabilir.

 

2.GÜN: TAŞYARAN VADİSİ- UŞAK ARKEOLOJİ MÜZESİ – ULUBEY KANYONU -MARMARİS’E DÖNÜŞ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Günün ilk ziyaretinde, Taşyaran Vadisi’ni görüyoruz. Bu vadi sizleri doğal görselliği ile büyüleyecek ve masallar diyarında farklı bir ülkeyi ziyaret etmişsiniz hissine kapılacaksınız. İmren Deresi’nin, nadir görülen sert kayaçları bin yıllardır aşındırmasıyla oluşan bu güzellik Anadolu’nun en ilginç güzelliklerinden biridir. Büyük bir fay kırığı sonrasında suyun ve rüzgârın, kayalarda nakış gibi oluşturduğu doğal güzellikleri fotoğraflarken harika kareler yakalama imkânınız olacaktır. Bu gezimiz sonrasında tarih meraklısı misafirlerimizin gezmeye doyamayacağı Karun Hazinesi’nin de sergilendiği Uşak Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Değişik dönemlere ait birbirinden değerli 2 bin 500 e yakın tarihi eserin sergilendiği bu müzenin en önemli eserlerinden biri Lidya Kralı Kroisos’a ait 432 parça paha biçilmez eserden oluşan Karun hazinesidir. Bu hazine içerisinde yer alan Kanatlı Denizaltı Broşu iki kez çalınarak yurt dışına götürülmüş ama tekrar geri getirilmiştir. Bu değerli müzeyi rehberimizin özel anlatımıyla geziyor ve önemli bilgiler ediniyoruz. Bu değerli tarihi bilgileri hazmederken, yöresel lezzetleri tatmak isteyen misafirlerimizi de düşünüyor ve yöresel ürünleri tatmayı sevenler için Uşağa has Tarhana’yı deneyimlemenizi olanak veriyoruz. Karnımızı doyurduktan sonra Ulubey Kanyonu Cam Teras’a ulaşıyoruz. ABD nin en çok turist çeken noktalarından olan Grand Canyon’dan sonra dünyanın 2. Büyük kanyonu olma özelliğini taşıyan Ulubey Kanyonu’nu cam terastan seyretme keyfini çıkarıyoruz. Güzel manzara ile ruhumuzu doyuruyor ve bu keyifli anları fotoğrafladıktan sonra Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Güzel bir hafta sonu geçirmenin keyfi ile Marmaris’e dönüyor ve sizlerle buluştuğumuz noktalarda, başka maceralarda buluşmak ümidiyle ayrılıyoruz. Hoşça kalın

Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanında konaklaması durumunda geçerli olmaktadır.

İlke ve şartlar

Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanında konaklaması durumunda geçerli olmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 2 | Gece : 1


Dahil Hizmetler


  • Seyahat sigortası
  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler
  • Lidya Sardes Termal otelde yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)

Hariç Hizmetler


  •     Öğlen yemekleri    
  •     Tüm yemeklerde alınan içecekler    
  •     Kişisel Harcamalar    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.