whatsapp
DENİZLİ - BULDAN TURU
Marmaris - Fethiye
28.04.2021 (Çarşamba)

Açıklama

 -Tarihi Buldan Evleri-Buldan Çarşısı-Yayla(Süleymanlı) Gölü- Nysa Antik Kenti

Buldan’ın dik yokuşlu dar sokaklarında gezintiye çıkarsanız, el emeği, göz nuru dokumaların işlendiği, evlerden gelen dokuma tezgâhlarının tıkır tıkır seslerini duyacaksınız. Harika bir atmosfere sahip Yayla Gölü’nde yoğun bir tempodan uzak kısa bir mola vereceğiz  Nysa eski çağlarda özellikle eğitim alanında ünlü bir kentti ve Strabon bu kentte eğitim gördü, şimdi ise keşfetme sırası sizde…

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07:00 da siz değerli misafirlerimiz ile Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Buldan’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzeri vereceğimiz serbest kahvaltı molası sonrası, ilk durağımız; Denizli 'ye yaklaşık bir saat uzaklıkta, tarih kokan, dokuma ve tekstil cenneti, kumaşları ve ipeği ile yüzyıllardır adından söz ettiren Buldan oluyor. Dokumanın tarihi o kadar eskilere dayanıyor ki; Padişah Genç Osman'ın gömleği, Ertuğrul Gazi 'nin içliği, Barbaros Hayrettin Paşa'nın şalı… Buldan' da dokunmuş ve Topkapı Sarayında sergileniyor.

Arzu eden misafirlerimiz, Buldan çarşısında birbirinden güzel dokuma ürünleri satan dükkânlardan alışverişlerini yapabilir, dileyenler ise Buldan’ın tarihi sokaklarında dolaşarak, restore edilmiş birbirinden güzel sarılı-mavili evleri ve cıvıl cıvıl sokakları fotoğraflayabilirler.

 Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra, güzel bir yemek molası için rotamızı Süleymanlı Yaylası-Yayla Gölü’ne çeviriyoruz. sazlıklarla kaplı, çevresinde ise karaçam ormanı bulunan ve göçmen kuşlarının uğrak yeri olan bu gölde beyaz ve kara leylek türlerini izlerken yemek molamızı tamamlıyor ve yeniden yola düşüyoruz.

Bir sonraki durağımız, Nysa Antik Kenti. Antik Karia bölgesinin önemli bir kenti olan Nysa, her yaştan insan tarafından gezilmesi ve görülmesi gereken tarihi bir antik kent olup ülkemiz sınırları içinde, Aydın ili sınırında yer almaktadır. I. Antiochos Soter tarafından inşa edilmiş olup, eşi olan Nysa adına kurulan, oldukça büyük bir yapıya ev sahipliği yapan bu antik kenti rehberimizin eşliğinde geziyor ve bilgi birikimimize yenilerini ekleyerek, ziyaretlerimizi tamamlıyoruz.

Keyifli gezimizin ardından, Marmaris’e dönüş yoluna geçiyoruz. Marmaris’te sizleri aldığımız noktalarda bırakıyor ve başka gezilerde görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

İlke ve şartlar

Sabah saat 07:00 da siz değerli misafirlerimiz ile Eşref Girginç Parkı’nda (LC Waikiki karşısı) buluşuyor ve Buldan’a doğru hareket ediyoruz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Gün : 1 | Gece : 0


Dahil Hizmetler


  • Komforlu araçlar ile ulaşım
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti
  • Program dahilinde yer alan ziyaretler

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel Harcamalar    
  •     Yemek Ücretleri    
  •     Nysa Antik Kenti giriş ücreti (10,00 TL)– Müze kartınız var ise yanınızda getirebilir ve kartınızla giriş yapabilirsiniz    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.