MASALSI KAPADOKYA TURU
Marmaris
05-08 Eylül 2019 (3 gece-4 gün)

Açıklama

MASALSI KAPADOKYA TURU

 

Muhteşem manzaralar, peri bacaları, vadiler, kanyonlar, balon turları, yeraltı şehirleri ve daha fazlası…Kapadokya'yı görmenin zamanı geldi diyorsanız sizleri de Kapadokya’nın masalsı güzelliklerinin doyasıya keşfetmenize olanak veren turumuza bekliyoruz. Her dönem ayrı güzelliği olan Kapadokya’nın, sonbahar dönemleri de ziyaretçilerini büyülüyor. Kendi gözleri ile görmek isteyenler için programımız şu şekilde:

 

TUR PROGRAMI

 

1. Gün : Sabah saat 06:00 ‘da Eşref Girginç Parkında buluşma, Denizli uzerinden Konya’ya hareket. Bir zamanlar anadoluda felsefenin, tasavvufun ve tarihin başkentligini yapan Konya şehrimize vardığımız zaman Hz. Mevlana’nın tüm insanlığa “Gel, gel, ne olursan ol yine gel” diyerek yaptığı çağrıya uyarak, Hz. Mevlana’nin Türbesi’nin de içinde yer aldığı Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede Selçuklu döneminden eserler, el yazması Kuran-ı Kerim’ler, dervişlerin hayatını aktaran balmumu heykeller gibi bir çok ilgi çekici parça sizleri bekliyor olacak. Konya’nin yöresel yemeklerinin tadına bakma fırsatı bulacağınız yemek molamız sonrasında  akşamüstü Kapadokya’daki otelimize varıyoruz.

 

2. Gün : Vadilerin ve Peribacaları’nın eşsiz güzelliklerini bulutların üzerinden izleyerek güneşin doğuşunu kucaklamak isteyen misafirlerimiz, sabah erken saatte Balon turuna katılabilirler. Kahvaltı sonrası bölgeyi keşfetmeye başlıyoruz. Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Göreme manzara molaları sonrasında , şirin mi şirin peribacası evinde çay kahve keyfi molamız olacaktır.

Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya bölgesinin en güzel korunmuş kiliselerinin bulunduğu yer olan Göreme Açıkhava Müzesi, bir sonraki durağımız olacak. Kaya içine oyulmuş manastırları, freskli kiliseleri, yemekhaneleri ve yaşam alanlarıyla tarihte bir yolculuk yapıyoruz.

Olağanüstü bir mekanda yöresel yemeklerin, özellikle çömlek kebabının tadına baktıktan sonraki durağımız hayal vadisi olacak. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız tarzda doğal oluşumları gözlemledikten sonra arzu eden misafirlerimize Aşk Vadisinde yürüyüş seçeneğimiz de mevcuttur. Aksam konaklamamız otelimizdedir.

 

3. Gün : Kapadokya’nın en meşhur yeraltı şehirlerinden olan ve 1984 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Uzun galeriler ve karmaşık tünellerle birbirlerine bağlanan odaları, mutfak ve erzak depoları, havalandırma bacaları, su kuyuları ve kilisesiyle adının hakkını veriyor Kaymakli Yeralti Sehri.

Sürpriz öğle yemeği mekanımızdaki lezzet durağımız sonrası, binlerce yıldır Kızılırmak nehri sayesinde çömlek üretiminin merkezi olmuş Avanos’taki çömlek atolyesinde, çömlek yapımında maharetlerinizi sergileme imkanını sizlere veriyoruz.

Tarihi  Sinasos/Mustafapaşa’da vereceğimiz serbest zaman sonrası, Ürgüp'te Asmalı Konağı da ziyaret ediyoruz.

Paşabağı Peribacaları’nda vereceğimiz molalar sonrasında, tarihte ilk şarabın üretildiği yer olduğu söylenen Kapadokya’daki meşhur,Turasan Şarap fabrikasında, şarap tadımı yapıyoruz ve akşam üzeri otelimize dönüyoruz.

 

4. Gün: Sabah kahvaltısı sonrası masalsı Kapadokya’ya veda ederek; müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri ve Melendiz Çayı’nın büyüleyici görüntüsüyle Ihlara Vadisi olacak. Kapadokya bölgesinin en popüler yürüyüş parkurlarından olan Ihlara Vadisi’ndeki yürüyüşümüz güzelliğiyle gözlerimize, bol oksijeniyle de ciğerlerimize bir bayram havası yaşatacak. (uzun bir yürüyüş rotası olduğu için opsiyonel olarak programlanmıştır). Sonrasında tarihi İpek yolu  üzerinde bulunan, kervanların emniyetli bir şekilde konaklamasını sağlamak maksadıyla yapılan, Türkiye’deki en büyük han örneğini teşkil eden Sultanhan’i ziyaret ediyoruz. Afyon üzeri yolculuğumuza devam ederek akşam on civarı sonlandıracağımız turumuza katılacağınız için şimdiden teşekkür eder, nice başka maceralarda buluşmak ümidiyle esenlikler dileriz.

İlke ve şartlar

Çocuk indirimleri 2 yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerli olmaktadır.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı - Nakit -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil Hizmetler


  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama (açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)
  • Ören yerleri giriş ücretleri
  • Turizm Bakanlığından, kokartlı Koral Turizm rehberlik hizmeti.
  • Konya - Mevlana ve Kervansaray ziyaretleri
  • Zorunlu seyahat sigortası

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Öğlen yemekleri ve konaklama haricindeki diğer yemek ücretleri    
  •     Otel’de Spa hizmetleri    
  •     Ihlara vadisi girişi    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemez0 İncelemeler


0 /10

Seçiniz Tarih