LAVANTA HASADI VE EĞİRDİR GÖLÜ TURU-2
whatsapp
LAVANTA HASADI VE EĞİRDİR GÖLÜ TURU-2
Marmaris
25-26 Temmuz 2020  (1 Gece, 2 Gün)

Açıklama

EFLATUN BİR MASAL TARLASINDA, BÜYÜLÜ KOKULAR ARASINDA, LAVANTA HASATINDA…


1975 yılında zamanın gül tüccarlarından Zeki Konur ve birlikte çalıştığı Nihat Yılmaz bir Fransa ziyareti dönüşünde, 30 haneye yaklaşık 15'er lavanta fidesi getirmiş. Başlangıçta evlerin bahçelerinde ya da gül tarlaların kenarlarında sadece bir süs iken, yıllar içinde zahmetsizce büyüyen lavantalar tarlaları kaplamış ve bugün Isparta'nın Kuyucak, Kuşçular, Yeşilyurt, Kılıç ve civarı köylerinde yaklaşık 3 bin dönümlük bir alana yayılmış.

Kuyucak köyünde üretilen lavanta, Türkiye üretiminin % 93'ünü karşılıyor.

Türkiye İstatistik Kurumunun 2013 verilerine göre, Türkiye lavanta üretimi 105 ton civarında. Böylece Kuyucak köyü, tek başına Türkiye lavanta üretiminin yüzde 93'ünü karşılıyor. Köylüler, her ailenin lavanta üretimini talebi karşılayamaması nedeniyle arttırıyor.

 

TUR PROGRAMI

 

1.GÜN : SALDA GÖLÜ EĞİRDİR GÖLÜ – EĞİRDİR KALESİ – YEŞİLADA – CAN ADASI - AKPINAR KÖYÜ

 

Sabah 07:00 da Eşref Girginç Parkında toplanma ve hareket. Serbest kahvaltı molası sonrası ilk ziyaret edeceğimiz yer bir krater gölü olan Salda Gölü olacak. Suları cam göbeği renginden başlayıp en derin yerlerinde çivit mavisine ulaşan bu göl ve çevresinin çarpıcı güzelliği, Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılmasına sebep olmuştur. Keyifli bir çevre gezisi, öğlen yemeği arası ve keyifli fotoğraf molaları sonrasında ardından Eğirdir Gölü’ne gidiyoruz. Burada Yeşilada ve Can Adası denilen yarım adayı geziyoruz. Sonrasında Eğirdir Dündarbey medresesinde tarihi doku içerisinde alışveriş yapma imkanı bulacağız. Yarım saatlik molanın ardından Can Adası denilen yarım adayı ve Eğirdir gölü manzarasını göreceğiz. Can Adasının ardından Eğirdir Gölünün muhteşem manzarasını seyretmek ve fotoğraflamak için Akpınar Köyüne gideceğiz. Sonrasında Akpınar Köyü’nden otelimize yerleşmek üzere Isparta merkeze hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5 yıldızlı Barida Hotel ‘de olacaktır.

 

2.GÜN : KUYUCAK KÖYÜ LAVANTA BAHÇELERİ – MARMARİS

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıp, Isparta’nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Turda öncelikle bahçelere giderek Lavanta Bahçeleri gezilecektir. Bu muhteşem görsel şölenin keyfini çıkarmak için bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ayrıca dileyen katılımcılarımız lavanta kesimi yaparak oluşturdukları demetleri yanlarında götürebilmektedir. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden alma imkânımız olacaktır. Rehberimizin belirttiği saatte serbest öğlen yemeğimizi almak üzere hareket ediyoruz. Öğlen yemeğinin ardından, kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak evleri arasında yapacağımız gezi ile bu güzel turumuzu sonlandırıyor ve Marmaris’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka KORAL TRAVEL seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

**Çocuk indirimleri iki yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerlidir.

**Verilen fiyatlar 15 Nisan 2020 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 350,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.

 

İlke ve şartlar

**Çocuk indirimleri iki yetişkinle birlikte konaklama durumunda geçerlidir. **Verilen fiyatlar 15 Nisan 2020 tarihine kadar yapılacak olan ön rezervasyonlar için geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar 350,00 TL kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp erken rezervasyon dönemi fiyatından yararlanabilirsiniz.


Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı -

Günler : 2 | Gece : 1


Dahil Hizmetler


  • Konforlu araçlar ve tecrübeli kaptanlar eşliğinde ulaşım hizmeti
  • Ören yerleri giriş ücretleri
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • 5 yıldız Barida Hotel’de yarım pansiyon(Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil) konaklama
  • Eğirdir gölü ziyareti

Hariç Hizmetler


  •     Kişisel harcamalar    
  •     Otel konaklaması haricindeki yemek ücretleri    
Yorum Yaz x

Lutfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya guncellenemezTur Tarihini Seçiniz


6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu uyarinca hazirlanmis aydinlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanilan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tiklayiniz.